Pacientus norima įpareigoti pranešti, jei neatvyks pas gydytoją

Pas gydytoją užsiregistravęs pacientas privalėtų pranešti, jeigu nebegali atvykti - tokiai įstatymo pataisai ketvirtadienį preliminariai pritarė Seimas.

Už ją po pateikimo balsavo 48 Seimo nariai, prieš nebuvo nė vieno, 15 susilaikė.

Konservatorius Antanas Matulas siūlo Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme numatyti, kad „pacientas, užsiregistravęs planinei asmens sveikatos priežiūros paslaugai gauti, tačiau negalintis atvykti nustatytu laiku, privalo apie tai informuoti asmens sveikatos priežiūros įstaigą ne vėliau kaip prieš dvidešimt keturias valandas iki paslaugos gavimo laiko pradžios.“

Pataisos autorius teigia, kad iki 30 proc. pacientų, užsiregistravusių pas gydytoją, neatvyksta planinei medicininei pagalbai, o sveikatos priežiūros įstaigos nėra informuojamos apie pacientų neatvykimą.

Eilės sumažėtų nuo 5 iki 10 procentų

„Dėl šių priežasčių susidaro eilės pas gydytojus specialistus - ribojamas medicininių paslaugų pacientam prieinamumas, sugaišinamas gydytojo darbo laikas. Gydymo įstaiga patiria nuostolius už kuriuos niekas neatlygina“, - teigia A.Matulas.

Seimo narys tvirtino, kad jo pataisa turėtų eiles pas gydytojus sumažinti nuo 5 iki 10 procentų.

„Pacientas kaip ir mokinys turi žinoti ne tik savo teises, bet ir pareigas“, - projektui pritarė buvusi medikė parlamentarė Vida Marija Čigriejienė.

Projektą toliau svarstys Seimo komitetai.


Rašyti komentarą...
v
viltis
2015-09-24 21:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
kiek pamenu,tai mes rinkom 141 seimo nari.Dabar skaitau,kad "uz" balsavo 48 seimunai,"pries" nebuvo nei vieno,susilaike 18 seimo nariu.Pirmos klases matematikos uzdavinys--- 48 plius 15 = 63.TAI KUR DINGO 78 SEIMO NARIAI???????
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų