Pacientų srautas privačiose klinikose – milžiniškas: žmonės laukti nebegali

Valstybinėse poliklinikose ar ligoninėse paslaugų negaunantys pacientai atsigręžė į privačias gydymo įstaigas. Privačių klinikų atstovai pasakoja, kad žmonių srautas čia kaip niekad didelis. Patys pacientai aiškina, kad laukti ilgose valstybinių gydymo įstaigų eilėse jie negali, dėl to ieško, kur pagalbą gautų greičiau, tačiau gaili dvigubai sumokamų pinigų – atriekia privalomajam sveikatos draudimui, o dabar – ir privačioms paslaugoms.

„Šiuo laiku labai sunku patekti pas šeimos gydytoją. Tikiuosi, va, užsirašiau penktadieniui, tai nežinau, ar priims, ar ne. Skambins telefonu. O turiu tokių problemų, kad man būtinai reikia, kad daktarė apžiūrėtų, na, ir čia atėjau padaryti tyrimus, kuriuos nesitikiu, kad man padarys poliklinikoje“, – sako vilnietė Marija. 

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pacientų srautas privačiose klinikose – milžiniškas: žmonės laukti nebegali

Vilnietė Marija kreipėsi į privačią sveikatos priežiūros įstaigą, nes nenori laukti eilėse valstybinėje poliklinikoje.

„Jokių eilių, jokios netvarkos. Tikrai esi užtikrintas, kad gausi paslaugą, nors ir sumokėjus. Mes mokam tą PSD mokestį, o kam mokam, aš nežinau“, – mano Marija.  

Privačios klinikos neslepia, tokių pacientų kaip Marija skaičius nuo karantino pradžios smarkiai išaugo.  

„Jie ateina pas mus su ligomis ir taip užsimena, kad sunku patekti pas šeimos gydytoją. Privačių pacientų, galiu pritarti Jums, tikrai turime daugiau, aptarnaujame daugiau. Tai, kas būdavo palyginus su vasara. Vasaros pabaigoje būdavo vaikų antplūdis, dabar galima pasakyti, kad pas mus tikras darbymetis, vasaros nematyti“, – kalbėjo „Antėja laboratorija“ šeimos gydytoja Neringa Sakalauskienė.

Išaugusius pacientų srautus pastebi ne tik pavienės privačios klinikos ar laboratorijos, bet ir juos vienijančios organizacijos.  

„Viešojo sektoriaus gydymo įstaigos dar nepilnai atnaujino paslaugų tiekimą. Dalis pacientų negavo paslaugų, kurių reikėjo. Ir paprastai žmonės serga ne tik dėl COVID-19. Tai susikaupė akumuliacinis efektas, tai yra to laikotarpio, kai negalėdavo gauti, ir tų paslaugų, kurių reikia kiekvieną dieną. Nuo 20 iki 30, 40 proc. kai kuriose įstaigose, kurios nebuvo taip apkrautos stipriai, dabar užkrovimai padidėjo“, – komentavo privačių gydymo įstaigų atstovas Laimutis Paškevičius.

REKLAMA

Štai, ką pasakoja žmonės:

„Pas šeimos gydytoją pakliūti jau eilė, o jau tyrimams tai iš viso. Negalėjau jau laukti, ėjau į privatų.“  

„Kas turi pinigėlių, kas neturi pinigėlių, tie žmonės tikrai jaučia sunkumą. Jeigu liga tokia, kad gali laukti, tai lauki. Jei liga tokia, kad negali laukti, tada jau ieškai kuo greičiau pas gydytojus pakliūti.“  

„Tiesiog greičiau. Dėl to, kad greičiau. O rajone vis tiek užtrunka ilgiau.“

„Turėdami siuntimą, jie turi teisę gauti iš PSDF biudžeto kompensuojamą paslaugą. Tik tada, jeigu pacientas pageidauja greičiau, anksčiau gauti paslaugą, tada jis, žinoma, turi pasirinkimo teisę rinktis be eilės mokamą paslaugą“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Birutė Kavaliauskienė.

Sveikatos apsaugos ministerija dar neturi liepos duomenų, dėl to dar nėra aišku, kokiu tempu šiuo metu valstybinės ligoninės, poliklinikos teikia paslaugas. Tačiau valdžia neneigia, kad problema egzistuoja.

„COVID-19 sukėlė labai didelius iššūkius visoms gydymo įstaigoms, nes reikia dirbti sustiprinto epidemiologinio režimo sąlygomis ir visiškai tokio pilno atsistatymo į prieškarantininį, prieš COVID-19 lygį, yra tikrai sunku tikėtis“, – teigė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Birutė Kavaliauskienė.

Valdžia stengiasi, kad valstybinės ligoninės, poliklinikos taptų atviresnės net ir ekstremalios situacijos metu. Ragina įstaigas registruoti ir aptarnauti daugiau pacientų. Jei jos neklauso nurodymų, valdžia riboja poliklinikų, ligoninių finansavimą, skiria joms mažiau pinigų.  

„Finansavimo mechanizmas išlieka toks griežtesnis, numatantis, kad įstaigos privalo ne mažiau kaip 80 proc. atnaujinti planinių paslaugų tiekimą, jeigu jos nori gauti 1/12 sutartinės sumos“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė B. Kavaliauskienė.

Dėl koronaviruso sveikatos priežiūros įstaigų darbas į normalias vėžes negrįš dar ilgai. COVID-19 rodikliai Lietuvoje išlieka aukšti lyginant su karantino pabaiga.


Rašyti komentarą...
X
X
2020-08-05 21:36:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grazinkit PSD uz tuos menesiu kur neteiket paslaugu
Atsakyti
-1

V
Vaclovas
2020-08-05 21:30:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali paneigti, kad tokia sistema nėra iš anksto sugalvota?
Atsakyti
-1

J
Jonkelis
2020-08-05 21:31:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veryga kaltas kad zmonems reikia pagalbos o mokescius moka
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų