Pacientų eilių mažinimas: receptus išrašys slaugytojai

 Siekiant mažinti pacientų eiles poliklinikose, daugiau funkcijų suteikiama slaugytojams. Nuo šiol pacientams reikalingas kompensuojamas medicinos pagalbos priemones išrašyti galės bendrosios praktikos, bendruomenės, išplėstinės praktikos slaugytojos ir slaugytojos diabetologės. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, ši naujovė leis ne tik taupyti pacientų bei gydytojų laiką, bet ir didinti paslaugų prieinamumą, jų kokybę.

„Neabejoju, kad toks sprendimas leis mažinti pacientų eiles, taupys visų laiką, gerins paslaugų kokybę ir įves tvarką gydytojų bei slaugytojų pareiginėse funkcijose. Juk slaugytojos ir iki šiol dažniausiai išrašinėdavo receptus, siuntimus, todėl jos ir toliau galės puikiai atlikti šiuos darbus, o gydytojai turės daugiau laiko tiesiogiai bendrauti su pacientais“, – sako sveikatos apsaugos ministrė.

Bendrosios praktikos ir bendruomenės slaugytojos pacientams išrašinės sauskelnes, įklotus, vienkartinės paklodes, antelę arba basoną, išmatų rinktuvus, diržus išmatų rinktuvui prilaikyti, šlapimo pūslės kateterius, šlapimo rinktuvus, uridomus vyrams, urostominius maišelius ir plokšteles. Sergantiems cukriniu diabetu pacientams tokias medicinos pagalbos priemones kaip vienkartinius insulino švirkštus su adatomis, diagnostinės juostelės gliukozei išrašinės bendrosios praktikos, bendruomenės, išplėstinės praktikos slaugytojos ir slaugytojos diabetologės. Skaičiuojama, kad slaugytojai išrašys nuo 50 iki 80 proc. medicinos pagalbos priemonių receptų. Naujovė įsigalios artimiausiu metu, kuomet gydymo įstaigos ir Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos baigs derinti technines specialistų elektroninio identifikavimo detales.


Rašyti komentarą...
D
DALIA
2015-09-30 12:44:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
DABAR IRGI IŠRAŠINĖJA SLAUGYTOJOS.
Atsakyti
0

O
Ot
2015-09-30 11:54:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šalaševičiūtė nesugeba tvarkytis su biurokratine tvarka Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoj ,nors jai jau talkino Prezidentė. Geriau jau ji rastų darbą pagal profesiją ir nejuokintų svieto. Labai jau kantrus Lietuvos mužikėlis , pratintas prie bet kokios sąjungos...
Atsakyti
0

c
cioce
2015-09-30 16:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
išrašinėja..bet tai nebuvo numatyta pareigybėse, o dabar, matomai, bus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų