Ovidijus Lukošius įvertino Nausėdos veiklą: prezidento stilius primena psichologinę pagalbą

Po metų darbo atsiskaitydamas Lietuvos gyventojams prezidentas Nausėda tikina esantis kitoks nei jo pirmtakai – esą stengiasi kalbėti su žmonėmis neįžeidinėdamas ir pagarbiai.  Prezidentas savo darbais didžiuojasi ir išskiria tik vieną klaidą – ministro Jaroslavo Narkevičiaus paskyrimą. Visgi politologai  pasigenda griežtesnio šalies vadovo žodžio.

Tad kaip vertinti prezidento veiklą ir stilių? Apie tai kalbėjome su žurnalo IQ vyriausiuoju redaktoriumi Ovidijumi Lukošiumi

Sveiki. Lygiai metus prezidento pareigas einantis prezidentas Gitanas Nausėda šiandien per spaudos konferenciją sakė, kad jo darbo stilius skiriasi nuo to, kas mums yra įprasta. Koks, jūsų manymu, yra tas naujas prezidento stilius ir kuo jis skiriasi nuo ankstesnių prezidentų? 

Na, naujo prezidento stilius šiek tiek primena psichologinę pagalbą, nes yra labai, labai ramus. Prezidentas mus kviečia būti ramiems, labai mandagiems, išlaikyti ramybę, rimtį, jokiu būdu nesipykti, bet tai šiek tiek kertasi su politikos esme, nes, man atrodo, politika visų pirma yra konfliktas.

Tai nereiškia, kad reikia muštis ir keiktis, bet politikos esmė yra interesų, idėjų konfliktas. Ir šiuo atveju man atrodo prezidentas, na, nėra kol kas politikas.

Pats G. Nausėda kaip teigiamą bruožą vertina tai, kad, kaip jis sako, nesudegino tiltų su jokia partija, su visomis pasirengęs kalbėtis, tartis ir tai, kaip jis sako, svarbu po kitų Seimo rinkimų formuojant naują valdančiąją daugumą. Jūs nemanot, kad tai yra teigiamas bruožas prezidentui Lietuvos Konstitucinėje sąrangoje nebūti konfliktiškam?

Bet tarp sudegintų tiltų ir tarp nieko nedarymo yra labai didelis tarpas. Ir, aš manau, kad reikėtų bent prieiti prie to tilto ir kalbėti su partijomis normaliai, normaliomis temomis, ir kelti bent jau moralinius klausimus, kas, man atrodo, yra aktualu.

Ir bent jau vidaus politikoj prezidentas – moralinis autoritetas – turi tikrai, ką veikti. Tai šiuo atveju – prie ko čia sudeginti tiltai, jeigu nėra jokios diskusijos su partijomis?

Bet jis nebuvo visiškas taikos balandis. Būtą diskusijų, pastabų ir Vyriausybei, Vyriausybės nariams.

Taip, bet pasakius „A“, prezidentas niekada nepasako „B“. Jeigu vienas ministras nesupranta ir nesitraukia, tai ryžtingas prezidentas pradėtų kalbėti apie premjero politinę atsakomybę.

Juo labiau kad ir premjeras turi tikrai nuodėmių. Ir piliečiai tikrai turi klausimų premjerui dėl to paties keliuko. Tai šiuo atveju, aš manau, kad pulti tik J. Narkevičių yra labai paprasta. Bet jeigu nepavyksta J. Narkevičiaus nugriauti tiesiogiai, tada reikia klausti paties premjero, kokia jo nuomonė, ir prašyti paties premjero atsakomybės.

 


Rašyti komentarą...
T
Taip pat nuomonė
2020-07-10 15:46:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebus gerovės valstybė, nes žmonės nedaaugo iki tokio lygio.kad tą valstybę kurtų.Kiekvienas žiūri tik savo interesų.Aferos, korupcija.pinigų švaistymas .Kažkada gi V.Lansdbergis rėkė , kad į Lietuvą ateina vakarietiška kultūra. Manau atėjo."KGB kazoko" kažkas naujo,niekada apie tokius prezidentus negirdėjau
Atsakyti
-1

K
Kretingiskis
2020-07-10 13:16:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jis žmonėms per akis meluoja.bijo pasakyti tiesą. Kainos auga.uz gydoma mokėk.o algų nekialia.ir viską verčia ant krizės. Moki sveikatos draudimą.o pas gydytojus negali patekti.ir dar gyditojaij naglleja. Taij kam toks prezidentas
Atsakyti
-1

P
Pagonis
2020-07-11 03:55:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
O varge! Dar vienas išminties bokštas. Užjaučiu Lietuvą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų