Organizuotos grupės gniaužtuose rasta pusė tonos hašišo

Septyni asmenys, Lietuvoje slėpę apie 500 kilogramų hašišo ir, įtariama, ruošęsi jį išgabenti iš šalies, sės į teisiamųjų suolą.

Jiems pateikti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų organizuotoje grupėje bei rengimosi narkotinių medžiagų kontrabandai, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavę Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai surašė kaltinamąjį aktą ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2017 metais, po neeilinės policijos operacijos, kuria siekta užkardyti nusikalstamą veiklą, organizuotos remiantis Lietuvos kriminalinės policijos biuro vykdoma kriminaline žvalgyba. Atliekamo ilgalaikio tyrimo metu buvo gauta ir surinkta informacija apie organizuotą nusikalstamą grupę, kuri neteisėtai disponuoja itin dideliais kiekiais narkotinių medžiagų.

Prokuratūra teigia, kad sudėtinga policijos operacija, laikantis ypatingo slaptumo, buvo vykdoma keliais etapais. Jų metu siekta surinkti išsamius įrodymus ne tik narkotinių medžiagų kontrabandos vykdytojų, bet ir organizatorių atžvilgiu.

Operacija prasidėjo praėjusių metų vasaros pabaigoje Panevėžio rajone ir Biržų mieste sulaikius tris asmenis, susijusius su neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Sulaikymų ir kratų metu transporto priemonėje „Fiat Ducato“, kurią kaltinamieji naudojo narkotinių medžiagų gabenimui, rasta ir iš neteisėtos apyvartos paimti 449 kilogramai hašišo, supakuoto į briketus.

Vėliau atliekant kratą vieno iš kaltinamųjų naudojamame angare Panevėžio rajone, buvo aptikta krovininio vilkiko puspriekabė. Jos grindyse buvo sumontuota įspūdingo dydžio slėptuvė, tinkama narkotinėms medžiagoms gabenti. Minėtoje slėptuvėje galėjo tilpti daugiau nei pusė tonos narkotinių medžiagų. Didžioji dalis slėptuvės buvo išardyta, tačiau vienoje slėptuvės dalyje dar buvo rasta ir išimta apie 50 kilogramų hašišo.

REKLAMA

Sulaikymo ir kratų metu rastos ir kaltinamųjų naudotos ryšio priemonės: mobilaus ryšio telefonai, mobilaus ryšio slopintuvas, skirtas blokuoti technines ryšio priemones, kompiuteriai ir kiti svarbūs daiktai ir dokumentai.

2017 metų rugsėjo pradžioje, kito operacijos etapo metu, sulaikyti dar keli asmenys, kurie į organizuotų grupę buvo įtraukti tam, kad narkotines medžiagas pergabentų iš vienos sandėliavimo vietos į kitą, tuo siekiant pakeisti narkotinių medžiagų saugojimo vietą ir nukreipti pareigūnų dėmesį nuo tikrųjų nusikalstamos veikos vykdytojų ir organizatorių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų