• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didelio viešumo vengianti katalikiška organizacija „Opus Dei“ dėl politikų atsidūrė dėmesio centre ir apkalbų sūkuryje. Negana to, kad „Opus Dei“ pavadinimas dažnam lietuviui vis dar asocijuojasi su sekta, Katalikų bažnyčios asmeninę prelatūrą imta sieti ir su nešvariu kišimusi į politiką.

REKLAMA
REKLAMA

Apkaltinta politikavimu

Į viešoje erdvėje pasirodžiusius kaltinimus atsakyti visų Bažnyčios tarnų vardu suskubo arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

REKLAMA

Kauno arkivyskupas išplatino pranešimą, kuriame aiškinama, kad „Opus Dei“ misija yra ne politinio, bet dvasinio pobūdžio. Patikinta, kad prelatūra rimtai rūpinasi savo narių dvasiniu ugdymu, o jos nariai, kaip ir visi katalikai, gali dalyvauti šalies visuomeniniame, politiniame ir religiniame gyvenime. Jo Ekscelencija pasipiktino, kad save katalikais laikantys politikai apie „Opus Dei“ prelatūrą prakalbo kaip netikintys žmonės. „Prieš keletą dienų viešoje erdvėje vienas politikas tvirtino, kad „Opus Dei“ prelatūra yra sekta ir kad jos nariai bando skverbtis į valdžios struktūras. Tad dar kartą primename, kad bet kokių pažiūrų politikams, siekiantiems savo tikslų, nedera apie oficialias Katalikų bažnyčios struktūras sakyti netiesą, nes tai nepasitarnauja visuomenės konsolidavimui. Juo labiau tai netinka daryti politikams, kurie save laiko katalikais.

REKLAMA
REKLAMA

Iš tikrųjų „Opus Dei“ yra ne sekta, kaip tai kai kas bando paskleisti, bet Katalikų bažnyčios dalis. 1982 metais popiežius Jonas Paulius II jai suteikė juridinį asmeninės prelatūros statusą“, – teigė S.Tamkevičius.

Panevėžiečių – tik keletas

Lietuvių visuomenei priminta, kad „Opus Dei“ prelatūros nuostatai yra patvirtinti Šventojo Sosto, ji yra atskaitinga Vyskupų Kongregacijai ir pats popiežius skiria jos vadovą. Maža to – 2002 metais spalio 6 d. popiežius Jonas Paulius II „Opus Dei“ įkūrėją Jose Maria Escriva de Balaguerą paskelbė šventuoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sekundės“ kalbintas Vilniuje įsikūrusio „Opus Dei“ informacijos biuro vadovas Bryan Bradley patvirtino, kad neginčijama Katalikų bažnyčios dalimi esanti organizacija Lietuvoje savo veiklą vykdo nuo 1994 m. O daugeliui tautiečių su sekta besiasocijuojantis „Opus Dei“ pavadinimas iš tiesų reiškia „Dievo darbą“.

Palaimintasis J.M.Escriva de Balagueras katalikišką organizaciją įkūrė 1928-aisiais spalio 2 d. Madride. Dabar prelatūra turi apie 80 tūkstančių aktyvių narių visame pasaulyje. Lietuvoje „Opus Dei“ aktyvistų suskaičiuota apie 50, keletas yra ir iš Panevėžio.

REKLAMA

B.Bradley teigimu, aktyvūs organizacijos nariai tikrai neturi būti siejami su politika: esą jie dirba įvairiausią visuomeninį darbą.

„Tikrai netiesa, kad „Opus Dei“ tiesiogiai politikoje dalyvauja – pas mus lankosi įvairūs žmonės, dirbantys pagal įvairias profesijas, tad yra ir politikų. Atėjusysis už tai, ką jis veikia, atsako pats, o ne organizacija. O „Opus Dei“ misija yra kiekvienam norinčiajam suteikti dvasinę paramą. Turime dvi organizacijos būstines Vilniuje ir Kaune, kartkartėmis renginius organizuojame ir Klaipėdoje. Susitikimų metu rengiamos rekolekcijos, paskaitos apie Katalikų bažnyčios mokymą. Tiesa, Panevėžyje kol kas nieko aktyviau nevyksta, nes nedaug narių iš jūsų miesto sulaukėme. Prie mūsų organizacijos keli aktyvūs nariai panevėžiečiai prisijungė, kai buvo organizuojamos vasaros stovyklos Berčiūnuose“, – „Sekundei“ pasakojo pašnekovas.

REKLAMA

Rūpinasi aktyviau

Prelatūros informacijos biuro vadovas patikino, kad „Opus Dei“ veikla nuo mums puikiai pažįstamos Katalikų bažnyčios veiklos iš esmės niekuo nesiskiria. Bažnyčios dalimi esanti organizacija tik prisiima tam tikrą misiją, pavyzdžiui, kaip tarnaujančiųjų kariuomenėje dvasiniu poreikiu besirūpinantys kariuomenės ordinariatai – „Opus Dei“ aktyviau rūpinasi pasauliečių sielovada. Šv. Mišios, sakramentai ir kitos katalikiškos apeigos yra neatskiriama „Opus Dei“ veiklos dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prelatūra – dalis Katalikų bažnyčios, jos misija yra padėti pasauliečiams – žmonėms, kurie neturi pašaukimo būti kunigais ar vienuoliais, bet nori gyventi krikščioniškai. „Opus Dei“ pataria, kaip gyventi visavertį krikščionišką gyvenimą savoje aplinkoje, šeimoje, atliekant savo profesines pareigas. Organizacija rūpinasi specializuota, pasauliečiams skirta sielovada. Mes nesiekiame pakeisti parapijų. Tačiau „Opus Dei“ veikloje dalyvaujantys žmonės gali apsilankyti organizacijos centre esančioje koplyčioje, dalyvauti šv. Mišiose, prieiti išpažinties, priimti sakramentus. Yra du kunigai Vilniuje, jie kartais dalyvauja ir parapijose aukojamose Mišiose“, – teigė B.Bradley.

REKLAMA

„Opus Dei“ atstovai įsitikinę, kad šventumo gali siekti bet kuris krikščionis, kad ir kur jis būtų, kad ir ką darytų. Todėl svarbiausia skatinti visų luomų krikščionis gyventi visiškai tikėjimą atitinkantį gyvenimą ir taip prisidėti prie visų visuomenės sluoksnių supažindinimo su Evangelija.

Tad savo tikėjimą „Opus Dei“ nariai skleidžia visuose visuomenės sluoksniuose, nes ir patys dirba įvairiose profesinėse srityse.

REKLAMA

Traukė į Lietuvą

B.Bradley Lietuvoje savo misiją vykdo nuo 1994-ųjų – nuo pat pirmų „Opus Dei“ žingsnių mūsų šalyje. Amerikoje, Misūrio valstijoje, Sent Luiso mieste gimęs vyriškis puikiai kalba lietuviškai ir tikina nesigailintis atvykęs į Lietuvą.

40-metis, be veiklos „Opus Dei“, dirba ir žurnalistinį darbą: aktyvus katalikas bendrauja ir straipsnius įvairiomis temomis teikia ne vienai garsiai tarptautinei žinių agentūrai – „Bloomberg“, „Reuters“ bei kitoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pagal profesiją aš esu labiau žurnalistas, tad veikla „Opus Dei“ man yra kaip papildomas darbas. Jau daug metų esu užsienio agentūrų korespondentas Lietuvoje.

Be to, dirbu verslo mokykloje, rašau kaip laisvas žurnalistas katalikiškiems leidiniams, pavyzdžiui, „Artuma“. Atvykti į Lietuvą nusprendžiau, kai Vašingtone, Tarptautinių santykių institute, studijavau ekonomiką.

REKLAMA

Labai domėjausi perėjimu į rinkos ekonomiką buvusioje komunistinėje Europoje. 1993-iaisiais rašiau kursinį darbą, kodėl nepriklausoma Lietuva turėtų kuo greičiau įsivesti litą. Dar būdamas studentu į Lietuvą atvažiavau kaip savanoris – įsidarbinau anglų kalbos mokytoju vasaros stovykloje. O kai sužinojau, kad „Opus Dei“ pradės čia savo veiklą, nusprendžiau prie to prisidėti“, – kalbėjo B.Bradley.

REKLAMA

Pašnekovas patikino „Opus Dei“ atradęs dar būdamas Amerikoje. Katalikiškoje šeimoje augęs vyriškis organizacija susidomėjo tada, kai pasigedo tam tikro tikėjimo aiškumo.

„Mūsų šeima buvo labai religinga, kiekvieną sekmadienį eidavom į bažnyčią. Tačiau „Opus Dei“ man padėjo suprasti, kodėl man bažnyčia reikalinga, pradėjau aiškiau suvokti, kas yra tikėjimas. Dėl „Opus Dei“ radau galimybę tarnauti Dievui ir padėti žmonėms jį pažinti neatsisakius savo kasdienės veiklos“, – pasakojo B.Bradley.

REKLAMA
REKLAMA

Plečiasi pamažu

Kone pusę gyvenimo toli nuo gimtojo krašto praleidęs vyras patikino, kad tą laikotarpį išnaudojo labai įdomiai veiklai. Jam įdomu ir malonu bendrauti su lietuviais, juos giria už svetingumą. B.Bradley sako dabar daugiau draugų ir pažįstamų turįs Lietuvoje nei gimtajame mieste, todėl išvykti kol kas neplanuoja.

Justė BRIEDYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų