Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijos akibrokštas Seime: posėdis baigėsi nė neprasidėjęs

Tomilinas: „Tikrai ne iš gero gyvenimo taip elgiamės“

Antradienį Seime – netikėtas posūkis. Panašu, kad konfliktas tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos leidžia naujas kibirkštis. Turėjęs vykti vakarinis posėdis staiga atšauktas po nepavykusio balsavimo dėl darbotvarkės. To Seime nebuvo jau ilgą laiką.

Antradienį Seime – netikėtas posūkis. Panašu, kad konfliktas tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos leidžia naujas kibirkštis. Turėjęs vykti vakarinis posėdis staiga atšauktas po nepavykusio balsavimo dėl darbotvarkės. To Seime nebuvo jau ilgą laiką.

REKLAMA

Kaip įprasta, kiekvieno plenarinio posėdžio pradžioje, parlamentarai balsuoja dėl darbotvarkės. Kai ją patvirtina balsų persvara, posėdis vyksta toliau. Tik šį kartą balsavimas pasisuko visai kita vaga.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen prašė Seimo narius balsuoti 2 kartus iš eilės, nes pirmojo balsavimo metu rezultatas buvo lygus. Iš 122 balsavusiųjų 61 pritarė siūlomai posėdžio darbotvarkei, 59 balsavo „prieš“, o 2 susilaikė.

„Lygu, turėtume pakartoti balsavimą“, – kvietė V. Čmilytė-Nielsen.

Antrasis balsavimas parodė, kad pusė parlamentarų nesutinka su siūloma posėdžio darbotvarke. Šį kartą balsus atidavė 125 parlamentarai, iš kurių 62 pritarė darbotvarkei, 60 pasisakė esą „prieš“, o likę 3 susilaikė.

REKLAMA

„Darbotvarkei nepritarta, klausimai bus perkelti į kitą posėdį. Posėdį skelbiu baigtą“, – sakė Seimo pirmininkė.

Po balsavimo prabilo konservatorius Jurgis Razma. Jis kvietė opozicijos atstovų nesidžiaugti.

„Opozicijai siūlyčiau dėl šio balsavimo neskelbti džiūgaujančių pranešimų. Kadangi taip jau susiklostė – 6 valdančiųjų nariai šiuo metu serga. Tai gali būti tokia situacija, kad laikinai persvara toje pusėje. Bet labai gaila, kad prasidėjus dialogui, deja, destruktyvūs veiksmai iš opozicijos pusės čia, Seimo salėje, tęsiasi“, – sakė J. Razma.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas tikino, kad susiklosčius tokiai situacijai opozicija toli gražu nedžiūgauja. Jis teigė turįs žinią valdančiajai daugumai.

„Gerbiami valdantieji, tikrai jokio džiugesio nėra. Jeigu jūs tikrai norite išgirsti mus, klausyti mūsų, tai labai kviečiame jus į Kovo 11-osios salę. Kartu pabūsime, jūs išgirsite, ką mes norime pasakyti, kodėl mes tai norime pasakyti. Tikrai ne iš gero gyvenimo taip elgiamės. Labai kviečiame draugiškai“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Seimo opozicija nuo praėjusios savaitės dėl konflikto su valdančiaisiais boikotuoja Seimo darbą ir posėdžiauja atskirai, Kovo 11-osios salėje.

Teisingai konservos. Įjunkite durnių. Tyčiokitės. Vaizduokite š*kančius katinus. Jums tai labai tinka - koks Jurgis tokia ir jo kepurė. Ir nieko, išskyrus aferas, chamizmą ir aroganciją iš jūsų daugiau jau nesitikime.
O opozicija šaunuoliai!
Šimtų procentų jus palaikau, lauk visgaidziu ir keturkojų gaujai
O kur čia akibrokštas? Įvyko balsavimas. Konservų pateikta darbotvarkė nesurinko balsų persvaros, todėl nepatvirtinta. Jokio akibrokšto iš opozicijos pusės čia nėra. Jei tai akibrokštas, tai tik iš valdančiųjų pusės: žinojo padėtį, žinojo kokius klausimus kelia opozicija, bet vis tiek toliau įjungia buldozerį, teikia darbotvarkę kuri opozicijai nepriimtina. Tik tai greičiau ne akibrokštas, bet begalinis įžūlumas ir bukumas iš konservų ir jų satelitų pusės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų