• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Lietuvos Respublikos prezidentūros kiemelyje šurmuliavo vaikai – įvyko jau tradicija tampantis, Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu paminėti kvietęs Olimpinis piknikas, praneša Lietuvos olimpinis komitetas (LTOK).

Penktadienį Lietuvos Respublikos prezidentūros kiemelyje šurmuliavo vaikai – įvyko jau tradicija tampantis, Tarptautinę vaikų gynimo dieną kartu paminėti kvietęs Olimpinis piknikas, praneša Lietuvos olimpinis komitetas (LTOK).

REKLAMA

Antrus metus iš eilės pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir LTOK iniciatyva subūrė daugiau nei 350 vaikų, tarp kurių ir 58 Lietuvoje apsigyvenę, Ukrainos centrą lankantys vaikai bei „Gravitas Schola“ mokyklos auklėtiniai. Renginyje dalyviai buvo kviečiami žaidimų metu išbandyti skirtingas sportines veiklas bei patirti judėjimo džiaugsmą.

„Šiandien susirinkome čia, nes mums visiems patinka aktyviai leisti laiką ir sportuoti. Mūsų nereikia įtikinėti, kad tai daryti ne tik malonu, bet ir naudinga sveikatai. Sudėtingiau įtikinti kitus, kad sportas ugdo pasitikėjimą savimi, moko gerbti save ir kitus, motyvuoja sveikai gyvensenai, suteikia džiaugsmo ir telkia bendruomenes. Linkiu, kad sportą pamiltų kuo daugiau vaikų ir šeimų. Bendras tėvelių, mokytojų, trenerių siekis – kurti vaikams laimingesnę, tvaresnę, sveikesnę ateitį“, – džiaugėsi D. Nausėdienė, po sveikinimo prisijungusi prie vaikų bei kartu išmėginusi visas veiklas.

Šventėje vaikus sveikino bei į veiklas kartu su pirmąja ponia įsitraukė ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda skyręs nuoširdų dėmesį visiems dalyviams.

REKLAMA
REKLAMA

Už šiltą Ukrainos vaikų priėmimą renginyje dėkojo bei atvykęs švente su mažaisiais sportininkais džiaugėsi Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas.

REKLAMA

Renginio metu dalyvius taip pat aplankė bei veiklas kartu išbandė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, sveikinimo metu kvietusi vaikus atrasti sporto kuriamą džiaugsmą.

„Prezidentūroje Tarptautinę vaikų gynimo dieną švenčiame jau antrus metus iš eilės. Esame be galo dėkingi prezidentui ir poniai Dianai ne tik už tai, kad galime kartu kurti gražią tradiciją, bet ir už nuoširdų palaikymą vaikų fizinio aktyvumo skatinimui. Jų parama įkvepia ir mus, ir pedagogus dar aktyviau dirbti, kad mažiesiems netrūktų motyvacijos sportuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Džiaugiuosi, kad šioje šventėje dalyvauja ir Ukrainos vaikai, kurie Lietuvoje yra globojami, mylimi ir, svarbiausia, saugūs.

Šią simbolinę dieną man ypatingai smagu matyti, kiek džiaugsmo vaikams teikia fizinis aktyvumas ir su kokiu malonumu jie sportuoja. Norisi padėkoti pedagogams, kurie padeda mažiesiems patirti judėjimo džiaugsmą ir prisideda prie sveikesnės visuomenės kūrimo“, – sveikindama susirinkusius kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Už nuoširdžią partnerystę ir specialiųjų poreikių vaikų įtraukimą renginyje dėkojo ir mažuosius sportininkus aplankęs Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikams šventėje savo dėmesį skyrė bei motyvacija pasidalinti atvyko ir Lietuvos sportininkai – olimpietis, lengvaatletis, ieties metikas Edis Matusevičius, baidarių irkluotojas Artūras Seja, maratono bėgikė Asta Garunkšnytė bei olimpietis, baidarių irkluotojas Mindaugas Maldonis.

„Šiandien į jus kreipėsi daug garbingų žmonių, bet aš noriu jums pasakyti, kad būkite drąsūs, toliau išlikite fiziškai aktyvūs ir vieną dieną jūs tapsite prezidentais, pirmininkais, olimpiečiais ar bet kuo, kuo tik svajojate būti. Linkiu gerai praleisti šią dieną, nes ji skirta tik jums“, – dalyvius sveikino visai neseniai pasaulio baidarių irklavimo taurės etapuose du aukso medalius kartu su komandos nariais iškovojęs M. Maldonis, vėliau visus sportininkus pakvietęs įsitraukti į veiklas kartu su vaikais.

REKLAMA

Renginį vainikavo simboliniai apdovanojimai, kurių metu nugalėtojais paskelbti bei atminimo medaliais apdovanoti visi dalyviai. Iškart po to visi atvykusieji buvo pakviesti įsitaisyti Prezidentūros kiemelio pievoje ir pasivaišinti sveikais užkandžiais bei pabendrauti su šventės svečiais.

Antrus metus į Prezidentūros kiemelį vaikus sukvietusi pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė aktyviai palaiko LTOK olimpinio švietimo projektus, yra projektų „Lietuvos mažųjų žaidynės“ ir „Olimpinis mėnuo“ globėja, nuolat kalbą apie fizinio raštingumo svarbą Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų