Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nemato pagrindo pradėti tyrimo dėl konkurso į Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo postą, sako komisijos pirmininkas Romas Valentukevičius.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nemato pagrindo pradėti tyrimo dėl konkurso į Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo postą, sako komisijos pirmininkas Romas Valentukevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Komisija (...) nusprendė tyrimo viešojoje erdvėje esančios informacijos pagrindu neatlikti, nes konkurso rezultatų teisėtumo ir pagrįstumo vertininimas nepriklauso komisijos kompetencijai, o duomenų, kad atrankos komisijoje dalyvavo su konkurso laimėtoju artimai susiję asmenys, nėra“, - BNS sakė R.Valentukevičius.

Anot jo, premjero Algirdo Butkevičiaus pateiktame prašyme įvertinti, ar vykdant konkursą nebuvo pažeisti įstatymai, nebuvo nurodyta, kieno interesų konfliktas - žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, ar pačios konkurso laimėtojos Daivos Mūrienės - gali kilti. R.Valentukevičius taip pat aiškino, kad konkurso laimėtoja, kurios tėvai neslepia ryšių su V.Baltraitienės šeima, neprivalėjo apie tai informuoti konkurso atrankos komisijos.

„Ar ji (V.Baltraitienė) supainiojo, mes nevertinome, nes konkurso rezultatai - ne Etikos komisijos kompetencijos klausimas (...). Tėvų pažintis su ministru deklaruoti neprivaloma. Jei ji būtų paskirta V.Baltratienės į direktorės postą, remiantis konkurso rezultatu, galbūt reikėtų jai dėl „šventos ramybės“ deklaruoti, bet tai netrukdytų jai eiti pareigų“, - BNS paaiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Interesu konfliktų klausimas

VTEK kartu vertino ir vieno iš konkurso dalyvių, teisininko Liudviko Ragauskio skundą - jį nuspręsta perduoti Valstybės tarnybos departamentui.

Lietuvos policijos mokyklos darbuotoja Daiva Mūrienė konkursą į NŽT vadovo postą laimėjo praėjusią savaitę surinkusi 7,25 balus, tuo metu L.Ragauskis su kitu pretendentu dalinosi trečią - ketvirtą vietas, surinkę 6,12 balų. Kaip ir ministrė V.Baltraitienė, D.Mūrienės tėvas, Gūdžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas yra „Darbo partijos“ narys, jis teigia bendraujantis su ministrės vyru Regimantu Baltraičiu. D.Mūrienės motina Zita Valiauskienė, Kėdainių savivaldybės kontrolierė, kelerius mets buvo tiesioginė V.Baltraitienės pavaldinė, kuomet pastaroji vadodavo Kėdainių savivaldybės administracijai, buvo merė.

Žemės ūkio ministrė patvirtina pažįstanti D.Mūrienės tėvus, tačiau neigia ką nors žinanti apie pačią NŽT vadovo konkurso nugalėtoją.

Naujojo NŽT vadovo paieška paskelbta po to, kai sausį iš šių pareigų pasitraukė Daiva Gineikaitė, paaiškėjus, kad ji vairavo neblaivi ir bandė tai nuslėpti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų