Nužudytos ir nuo tilto numestos paauglės sesuo nesusitaiko su žudikams paskirtomis bausmėmis

Vilniaus apygardos teismas šių metų sausį už itin žiaurų paauglės nužudymą nuteisė du jaunuolius ir vieną merginą. Žudikas sulaukė 20 metų įkalinimo bausmės, o apie nusikaltimą nepranešę jo bendrininkai išsisuko itin lengvai.

Kitam vaikinui skirtas beveik trijų metų įkalinimas, o merginai apskritai – lygtinė bausmė. Būtent dėl per švelnių, anot nukentėjusiąja pripažintos aukos sesers, buvo pateiktas skundas Lietuvos apeliaciniam teismui.

„Apeliacinį skundą pateikė tik nukentėjusioji, prašydama sugriežtinti bausmes nuteistiesiems. Pavelui Volodko už nužudymą vietoj 20 metų prašoma skirti laisvės atėmimą iki gyvos galvos, o Julijai Samoilenko skirti griežtesnes laisvės atėmimo bausmes bei neatidėti galutinės laisvės atėmimo bausmės vykdymo“, – tv3.lt informavo apeliacinio teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Lietuvos apeliacinis teismas šį prašymą išnagrinėjo per vieną dieną. Nuosprendį ketinama skelbti birželio pabaigoje.

Paskirtos bausmės

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad P. Volodko už fizinio skausmo sukėlimą, bejėgiškos būklės žmogaus nužudymą kankinant ir siekiant nuslėpti kitus nusikaltimus skirta 20 metų laisvės atėmimo bausmė.

Mariui Blaževičiui už grasinimą nužudyti ir nepranešimą apie nusikaltimą skirta dvejų metų ir devynerių mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

J. Samoilenko teismas už fizinio skausmo sukėlimą, grasinimą nužudyti bei nepranešimą apie nusikaltimą skyrė metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Moteris įpareigota neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, tęsti darbą bei auklėti ir prižiūrėti savo nepilnamečius vaikus, rūpintis jų sveikata, išlaikyti juos.

Teismas taip pat priteisė byloje nukentėjusiąja pripažintai moteriai (nužudytosios seseriai – aut. past.) 20 tūkst. eurų neturtinės ir beveik 1,9 tūkst. eurų turtinės žalos atlyginimo iš P. Volodko. Taip pat tenkintas civilinio ieškovo „SOS Vaikų kaimų Lietuvoje draugija“ 1,8 tūkst. eurų turtinis ieškinys, jį taip pat turės atlyginti P. Volodko. Iš kitų nuteistųjų priteista po kelis šimtus eurų neturtinės žalos nukentėjusiajai.

REKLAMA

Žiaurus nusikaltimas

Globos namuose gyvenusi septyniolikmetė nužudyta 2019 m. sausio 22-osios naktį. Jos palaikai rasti po dviejų savaičių paieškos.

Tų pačių metų vasarį sulaikyti trys įtariamieji: 1997 gimęs P. Volodko, 1998 metais gimęs M. Blaževičius ir jo bendraamžė J. Samoilenko.

Bylos duomenimis, dieną prieš nužudymą kaltinamieji nužudytąją pasikvietė į Naujoje Vilnioje esantį butą, kur gyveno P. Volodko, jame svečiavosi kiti du nuteistieji.

Kompanija bute bendravo, vartojo alkoholinius gėrimus. Būdama apsvaigusi nuo alkoholio, trijulė pradėjo tyčiotis iš septyniolikmetės, ją mušti, žaloti, grasino sunkiai sutrikdyti sveikatą ir nužudyti.

Vėliau svečiai nuėjo miegoti, o P. Volodko naktį pakvietė septyniolikmetę pasivaikščioti. Kaltinamasis nuvedė merginą prie netoli namų esančio tiltelio per Vilnios upę ir ją itin žiauriai nužudė. 

Rytą jis apie nužudymą papasakojo kitiems kaltinamiesiems, tačiau šie į teisėsaugą nesikreipė. Jaunuoliai policijai buvo žinomi, anksčiau teisti už vagystes, sveikatos sutrikdymus.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytojas
2020-06-21 20:42:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uz tycini nuzudyma sitam kacapui reikia pritaikyti straipsni GALVA UZ GALVA!
Atsakyti
-1

B
Baisu
2020-06-21 21:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per žiaurumas žmonių...
Atsakyti
0

A
Aryo
2020-06-21 22:48:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prakeiktas velnias .. jei ne siam tai kitam gyvenime tikiu tu kentesi!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų