Nutraukti mirusio Seimo nario Juro Poželos įgaliojimai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį nutrūkusiais pripažino mirusio Seimo nario socialdemokrato Juro Poželos įgaliojimus.

Mandatas turėjo būti pripažintas už brūkšnio kandidatų sąraše per 2012 metų rinkimus likusiai Raseinių tarybos narei Onai Babonienei, tačiau ši atsisakė mandato.

VRK gavo notariškai patvirtintą Raseinių rajono tarybos narės O.Babonienės raštą dėl mandato atsisakymo. Jame O.Babonienė savo sprendimą argumentavo per trumpu likusios kadencijos laiku.

Kaip per VRK posėdį informavo jos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, sprendimas keliaus į Seimą, kur mandato atsisakymas turės būti patvirtintas nutarimu.

Seimui priėmus sprendimą dėl O.Babonienės mandato, į jį pretenduos žemiau sąraše esantis Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotojos Lauros Matjošaitytės, kol kas dar neaišku, ar J.Poželos vieta Seime bus užimta, bet kokiu atveju tai nutiktų paskutinėmis kadencijos dienomis.

REKLAMA

„Mandatas tenka poniai O.Babonienei, bet ji kalba, kad tikrai atsisakys mandato, tokiu atveju mes siunčiame savo sprendimą Seimui ir Seimas priima atitinkamą nutarimą. Tada mus informuotų. Gali visko būti – kad nebus paskirtas kitas asmuo sąraše, kad nespės prisiekt, o gal ir spės prisiekti“, – BNS anksčiau yra sakiusi VRK narė.

Artimiausias Seimo posėdis vyks lapkričio 3 dieną.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų