Nuspręsta, kur gyvens Kėdainiuose motinos sužalotas naujagimis

Trečiadienį pasirodė informacija apie Kėdainiuose sužalotą vos kelių savaičių kūdikį. Kaip vėliau paaiškėjo, kūdikis susižeidė Kėdainių Pagalbos šeimai centre, jį maitinant motinai. Moteris jau ilgą laiką kenčią sunkią ligą, ją buvo ištikęs priepuolis. Šiandien paaiškėjo, ar jis bus grąžintas atgal į šeimą.

7

Remiantis policijos pirminiais išplatintais duomenimis, nelaimė įvyko antradienį Kėdainiuose. Vėliau paaiškėjo, kad šiemet gimęs vaikas motinai iškrito iš rankų Kėdainių Pagalbos šeimai centre.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kėdainiečiai bijo, kad iš jų atims vaiką

Su tv3.lt portalu susisiekęs kūdikio tėvas pasakojo, jog jo sužadėtinė jau nuo keturiolikos metų kenčia sunkią ligą. Ji Pagalbos šeimai centre atsidūrė dėl šeimyninių santykių problemų, o kūdikis iškrito kaip tik tuomet, kai moteris jį maitino ir ją ištiko priepuolis.

TV3 žinių reportažą žiūrėkite:

Vaikas grįš pas tėvus

Su redakcija susisiekęs vyras labiausiai bijojo, kad iš šeimos nebūtų atimtas vaikas, o šiandien paaiškėjo ir tolimesnis jo likimas.

Kaip tv3.lt portalui patikino Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovas spaudai Arūnas Malinovskis, vaikas iš ligoninės keliaus atgal pas savo šeimą.

„Vyko atvejo valdybos posėdis ir jame kartu su vaiko tėvu buvo sutarta, kad pagalba šeimai yra reikalinga ir ji bus teikiama. Taip pat sutarta, kad kai tik gydytojai leis grįžti kūdikiui namo, jie apsigyvens kartu su artimaisiais. Tam, kad ne tik padėtų tėvas, bet ir artimieji padėtų spręsti problemas“, – komentavo atstovas spaudai.

Taip pat A. Malinovskis patikino, kad kol kas reikia nustatyti, kokia pagalba ir socialinės paslaugos yra reikalingos šeimai, kuri yra linkusi bendradarbiauti ir siekti susitarimo. Pasak jo, moteris su kūdikiu Kėdainių Pagalbos šeimai centre atsidūrė dėl nesutarimų su giminaičiais:

„Ir anksčiau bendradarbiavo šeima, ji niekada nebuvo rizikos šeima. Tačiau buvo kilusi viduje diskusija dėl šeimyninių santykių ir paprasčiausiai todėl gavosi tokia situacija“.

REKLAMA

Apsigyveno pas vyro tėvus

Susisiekus su vaiko tėvu, vyras papasakojo, kad jis kartu su sužadėtine apsigyveno pas jo tėvus, kurie suteiks papildomą pagalbą, rūpinantis kūdikiu ir jo motina.

„Vaiko iš mūsų neatims, vaikas bus grąžintas mums. Dabar jam viskas gerai, sveikas ir gyvas, vis dar ligoninėje. Mums davė sąlygą, kad tuoj pat turime išsikraustyti pas mano tėvus, kad jie padėtų prižiūrėti sužadėtinę ir vaiką. Jie nustatė, kad tuo metu, kai vaikas nukrito, sužadėtinė maitino jį ir ją ištiko priepuolis, ji nekalta“, – tikino vaiko tėvas.

Stinga socialinių įgūdžių

TV3 žinioms Kėdainių pagalbos šeimai centro atstovai sakė, kad ir moteriai, ir jos sugyventiniui itin stinga socialinių įgūdžių, paslaugos šeimai teikiamos jau kelis mėnesius, mamai tik pradėjus lauktis. Tačiau esą ne visada pagalba buvo priimama geranoriškai – dažniausiai iš vyro pusės

S.Sagatienės teigimu, paslaugos šeimai buvo teikiamos nuo 2018 metų rudens, atvejo vadybos paslaugos, socialinės paramos skyriaus savivaldybės prašymu, o mamai pagimdžius, šeima atsidūrė ir vaiko teisių specialistų akiratyje, specialistai manė, kad mama pati viena nesugebės auginti kūdikio ir juo rūpintis

Vaiko tėvas išklojo savo versiją

Trečiadienio popietę tv3.lt portalo redakcija sulaukė skambučio. Vyras prisistatė nelaimės ištikusio vaiko tėvu (redakcijai pateikė ir savo asmens dokumentus) ir tikino, kad vaiko motina yra jo sužadėtinė. Vaiko tėvas sutiko papasakoti visą savo istorijos versiją ir neslepia, kad labiausiai yra nusivylęs Kėdainių Pagalbos šeimai centro darbuotojais.

Pasiteiravus, kodėl vyro sužadėtinė su judviejų vaiku atsidūrė Kėdainių Pagalbos šeimai centre, vaiko tėvas patikino, kad viskas įvyko dėl to, kad į jų santykius įsikišo artima giminaitė.

„Mes buvome pas dukterėčią drauge su sužadėtine. Šiek tiek susiginčijome, labai lengvai taip. Dukterėčia paskambino sužadėtinės mamai, ji išgirdo, kad verkia. Tuomet ji paskambino sužadėtinės sesei ir ji išvežė ją kartu su vaiku pas mamą į Panevėžį“, – pasakoja pašnekovas.

REKLAMA

Pasak vyro, jo sužadėtinės giminaitės jį atskyrė nuo vaiko, todėl jis nutarė paskambinti į Vaiko teisių apsaugos skyrių ir pranešti, kad jo sužadėtinė su vaiku pas močiutę yra išvežti neteisėtai.

„Atvažiavusios Vaiko teisių apsaugos specialistės pagrasino sužadėtinei, jog jeigu jį nevažiuos į šeimos centrą, jie pasistengs atimti vaiką“, – patikina jis.

Motina serga sunkia liga

Vyro teigimu, jo vaiko motina jau nuo keturiolikos metų serga sunkia liga, todėl socialiniai darbuotojai buvo užtikrinti, kad vaikui su motina yra nesaugu.

„Tame centre ją ištiko didelis priepuolis ir vaikas iškrito iš rankų. Ačiū dievui, kad vaikui yra viskas gerai. Aš jau anksčiau sakiau, kad ją reikia prižiūrėti visą parą. Jūs nebejuokaukite, mažą vaiką laiko ant rankų, aš visur bandžiau dar anksčiau ieškoti pagalbos, visur laksčiau. Va, dabar visi įsitikino, kad ją tikrai reikia prižiūrėti“, – sako vaiko tėvas.

Nepaisant to, vaiko tėvas negaili gerų žodžių jo motinai, tikina, kad sužadėtinė iš tiesų yra gera mama, visada stengiasi dėl naujagimio. Vyro teigimu, vaikui šiuo metu yra vos dvi savaitės, o jo motina, kai vaikas iškrito iš rankų, tą dieną minėjo savo 30-metį. Jis yra įsitikinęs, kalčiausi šioje situacijoje yra socialiniai darbuotojai.

„Kalčiausi yra vaiko teisių apsaugos specialistai ir socialiniai darbuotojai. Jie man pažadėjo, užtikrino mane – jei ji bus jų centre, jie prižiūrės ją visą parą. Kai ji gyveno pas mus namuose, aš jai sakydavau – tik neimk vaiko iš lovytės, visada tik pamaitindavo ir iš karto aš ant rankų vaiką paimdavau“, – pasakoja vyras.

Bijo, kad atims vaiką

Dabar vyras labiausiai bijo, kad iš jų bus atimtas vaikas, o jo globos teisės priskirtos sužadėtinės giminaičiams. Tiesa, vaiko tėvas patikino, kad darys viską, kad naujagimis liktų su juo:

„Rytoj trečią valandą bus posėdis, spręs, kam vaiką atiduoti. Visus dokumentus dabar tvarkausi, kad aš globočiau. Aš gyvensiu ir toliau su sužadėtine, aš suprantu jos ligą. Šiandien buvome ir pas psichiatrą, jis patikino – čia liga, ne ji kalta. Darbuotojos turėjo apsaugoti vaiką, ji nekalta nė trupučio“, – sako vyras ir patikina, kad vaiko motina dabar patiria didžiulį stresą:

REKLAMA

„Kaip mama, ji labai gera, labai stengiasi. Patikėkite manimi, ir dabar nervuojasi, verkia pastoviai. Aš dabar esu šalia jos. Gydytojai sakė mažiau jūs ją nervuokite, o socialinės darbuotojos ją provokuoja, aš net pats nežinau, kur man kreiptis pagalbos“.

Su naujagimiu nakvoti neliko

Kauno apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė TV3 žinioms sakė, kad kai tik vaikas gimė, buvo imtasi priemonių, kad mama su vaiku atsidurtų pagalbos šeimai centre, kur gautų visas reikiamas paslaugas ir priežiūrą visą parą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų