Nuo šiandien – prastos žinios rūkaliams, ekspertai negailestingi

Padidinus akcizą tabakui, nuo šiandienos ir vėl brangsta cigaretės bei cigarilės.

Prisiekę rūkaliai tikina, kad dešimčia euro centų pakilusios kainos nuo rūkymo jų neatbaidys, o štai ekspertai pateikia gąsdinančią statistiką – cigaretėms nuolat brangstant, į Lietuvą vis labiau plūsta didžiuliai kiekiai kontrabandos.

Jau dabar kas penktas pakelis tautiečių kišenėse – nelegalus.

Padidėjus tabako akcizui, įprastas 20-ies vienetų cigarečių pakelis brangsta dešimčia euro centų, o štai cigarų ir cigarilių kone dvigubai daugiau – 17 centų. Paskutinį kartą kainos buvo keliamos pernai pavasarį, taigi per metus cigaretės jau pabrango daugiau nei 20-čia centų.

Be cigarečių papsėjimo apsieinantys tautiečiai tabako brangimui pritaria, o štai rūkantieji burba, tačiau mažinti ar tuo labiau mesti – nesiruošia.

Nors skaičiuojama, kad padidinti tabako akcizai į šalies biudžetą atneš nuo 12 iki 14 milijonų eurų, finansų ministras Vilius Šapoka tikina, jog kainos keliamos ne dėl pajamų, o gyventojų sveikatos.

Visgi nuolat augančios cigarečių kainos skatina ir šešėlį. Paskutinis tyrimas rodo, kad gyventojai pastaruoju metu ne tik patys atsiveža daugiau tabako gaminių iš valstybių, kur jie yra pigesni, bet ir auga kontrabandos mastai. Štai praėjusieji metai nelegaliam verslui buvo rekordiniai.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, Lietuvoje nuolat arba kartais rūko net kas trečias šalies gyventojas. Dūmą traukia ir apie 25 procentus 15–16 metų paauglių.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų