Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo rugsėjo renginiuose dalyvių skaičius nebus ribojamas, tačiau Vyriausybė nusprendė, kad bilietai būtų parduodami tik internetu arba užtikrinama dalyvių registracija elektroniniu būdu.

Nuo rugsėjo renginiuose dalyvių skaičius nebus ribojamas, tačiau Vyriausybė nusprendė, kad bilietai būtų parduodami tik internetu arba užtikrinama dalyvių registracija elektroniniu būdu.

REKLAMA

Toks siūlymas priimtas per trečiadienį vykusį ministrų kabineto posėdį.

„Jei renginio organizatoriai to užtikrinti negali, renginyje leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, sportininkų, dalyvaujančių aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistų, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorių, teisėjų, antidopingo pareigūnų, organizatorių ir aptarnaujančio personalo)“, – rašoma dokumente.

Šiuo metu renginiuose lauke gali būti ne daugiau nei 1 tūkst. žmonių, o renginiuose uždarose vietose – ne daugiau kaip 600 žmonių.

REKLAMA

Tarp dalyvių renginiuose lauke turi būti išlaikomas mažiausiai metro atstumas, o renginiuose uždarose erdvėse – dviejų metrų atstumas arba dėvimos kaukės.

Vyriausybės posėdyje taip pat nuspręsta leisti atvykti užsieniečiams į Lietuvos Respubliką studijų tikslais tik tuo atveju, jeigu aukštosios mokyklos ar kitos mokslo institucijos užtikrins valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytus reikalavimus dėl užsienio studentų izoliavimo ir tyrimų dėl COVID-19 ligos.

Vyriausybės posėdyje nutarta papildyti ir atvykstančių sportininkų kategorijos išdėstymą. Siekiant, kad varžybos būtų visavertės ir jose užtikrinamas profesionalaus meistriškumo lygis, į Lietuvos Respubliką bus leidžiama atvykti ir varžybų teisėjams ar kitam varžybų privalomam personalui švietimo, mokslo ir sporto ministro leidimu.

Vyriausybės nutarimas įsigalioja nuo 2020 m. rugpjūčio 20 d.

Praėjusią savaitę Vyriausybė leido uždarose patalpose dalyvauti iki 600 žiūrovų, o lauke – iki 1 tūkst. žiūrovų. Jei bus laikomasi anksčiau patvirtino plano, nuo rugsėjo renginiams ribojimų dėl žiūrovų skaičiaus neturėtų likti.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės priimtame nutarime rašoma, kad renginiai nuo rugpjūčio 16 d. iki rugpjūčio 31 d. organizuojami ir vykdomi uždarose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 600 žiūrovų ir (ar) dalyvių. Į šį skaičių neįskaičiuojami atlikėjai, sportininkai, dalyvaujantys aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistai, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriai, teisėjai, antidopingo pareigūnai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas.

Atvirose erdvėse iki rugpjūčio 31 d. leidžiami renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau nei 1000 žiūrovų ir (ar) dalyvių, į šį skaičių taip pat neįskaičiuojami sportininkai, renginių organizatoriai ir kiti.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kad Vyriausybė liepos viduryje pritarė Kultūros ministerijos parengtam Kultūros ir sporto renginių dalyvių skaičiaus didinimo planui. Jame numatoma, kad nuo rugsėjo 1 dienos dalyvių skaičius nebus ribojamas ir uždarose, ir atvirose renginiuose, o renginiai bus vykdomi vadovaujantis Operacijų centro vadovo nustatytomis sąlygomis, tokiomis, kaip apsaugos priemonių naudojimas ar reikiami atstumai tarp žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Epidemiologai perspėja savaitgalį vyksiančios akcijos dalyvius: įvertinkite savo sveikatos būklę

Imtis visų koronaviruso infekcijos prevencijos priemonių, saugoti save ir kitus – tą daryti visus dalyvausiančius šį sekmadienį vyksiančioje palaikymo Baltarusijai akcijoje „Laisvės kelias“ ragina Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Be to, specialistai įspėja žmones, jaučiančius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus – karščiuojančius, kosinčius, sloguojančius, praradusius uoslės ir skonio jausmą ar turinčius kitų sveikatos nusiskundimų – jokiu būdu nevykti į renginius, stebėti juos nuotoliniu būdu. 

NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės teigimu, šio renginio idėja kilni ir sveikintina. Kaip žinoma jau dabar, dalyvių skaičius bus išties įspūdingas. Tad labai svarbu, kad žmonės pasikartotų rekomendacijas, kurių būtina laikytis, siekiant apsisaugoti patiems ir apsaugoti kitus. 

„Į sudėtingą kelią laisvės link besileidžiančią baltarusių tautą mes – visuomenės sveikatos specialistai – kviečiame palaikyti saugiai. Visi esame atsakingi už tai, kad ši gražus ir prasmingas renginys būtų saugus. Todėl prašome visų, ketinančių dalyvauti, atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę, jei kyla bent menkiausia abejonė – nevykti.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu, nejaučiantys jokių simptomų ir apsisprendę dalyvauti, turėtų tinkamai pasiruošti – apgalvoti, ką pasiimti, ir kaip elgtis, kad būtų užtikrinta tinkama infekcijos prevencija, nekiltų grėsmių nei Jums patiems, nei aplinkiniams. Tam kviečiame naudotis NVSC pateiktomis rekomendacijomis. Savo ruožtu, linkime gražaus ir saugaus renginio“, – sako R. Lingienė. 

Kviečiame susipažinti su NVSC renginio dalyviams parengtomis rekomendacijomis. 

LIKITE NAMUOSE, JEI: 

– jaučiate peršalimui būdingus simptomus, karščiuojate, sloguojate, praradote uoslę, nejaučiate kvapo. Likti namuose paskatinkite artimuosius, draugus, kurie taip pat turi COVID-19 ligai būdingų simptomų. 

– jei neseniai grįžote iš COVID-19 ligos paveiktos šalies. Paveiktų šalių sąrašą pasitikrinkite Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje. 

– jei turėjote sąlytį su COVID-19 liga sergančiu žmogumi. 

VYKDAMI SU SAVIMI PASIIMKITE: 

– nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – vienkartines ar daugkartinio naudojimo kaukes, respiratorius ar kitas priemones, kuriomis galėtumėte dengti nosį ir burną. Kaukes rekomenduojama keisti kas 3-4 valandas, arba nedelsiant sudrėkus, sušlapus, tad pasiimkite jų pakankamą kiekį. 

REKLAMA
REKLAMA

– vienkartinio naudojimo pirštines. 

– dezinfekcinio skysčio rankoms. BŪTINAI perskaitykite instrukciją ir naudokite jį taip, kaip parašyta, kad dezinfekavimas būtų efektyvus. 

JEI VYKSTATE AUTOBUSAIS AR KITU ORGANIZUOTU TRANSPORTU: 

– visos kelionės metu dėvėkite asmens apsaugos priemones. 

– Venkite liesti veidą, akis nešvariomis rankomis. 

– Jei yra galimybė, išlaikykite atstumą nuo kitų žmonių, ypač tų, su kuriais įprastai nebendraujate. 

– Įsiminkite transporto priemonės, kuria vykstate, valstybinį numerį. 

– Saugotis būtina ir transporto priemonių vairuotojams – jiems galioja tos pačios rekomendacijos. 

JEI VYKSTATE NUOSAVU AUTOMOBILIU, TAČIAU VEŽATE KITUS ŽMONES: 

– Dėvėkite asmens apsaugos priemones. 

– Turėkite asmenų, su kuriais keliavote, kontaktinius duomenis. 

– Po kelionės dezinfekuokite rankas. 

ATVYKĘ Į RENGINĮ: 

– būkite tik toje vietoje, kurią Jums paskyrė organizatoriai. Prisiminkite sektoriaus, kuriame buvote, numerį. Tai svarbu tam, kad, jei būtų užfiksuotas susirgimas, būtų įmanoma identifikuoti sąlytį turėjusiuosius asmenis. 

REKLAMA
REKLAMA

– viso renginio metu dėvėkite nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines kaukes, daugkartinio naudojimo kaukes, respiratorius). 

– Prieš susikimbant rankomis, dezinfekuokite rankas, užsidėkite vienkartines pirštines. 

– Laikykitės saugaus atstumo – per ištiestos rankos ilgį – tuo metu, kai esate susikibę rankomis. 

– Laikykitės saugaus – 1 - 2 metrų – atstumo nuo kitų žmonių, ypač nepažįstamų, su kuriais įprastai nebendraujate, tuo metu, kai nesate susikibę rankomis. 

– Prieš nusiimdami priemones BŪTINAI dezinfekuokite rankas. 

– Panaudotas priemones išmeskite tik į tam skirtas šiukšliadėžes ar maišus. 

– Išmetę asmens apsaugos priemones, taip pat BŪTINAI dar kartą dezinfekuokite rankas. 

SVARBU! Jei, praėjus kuriam laikui po renginio, su Jumis susieks NVSC specialistai, pateikite visą jų prašomą informaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų