Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Leidimas nedėvėti kaukių kavinėse bus peržiūrėtas, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Leidimas nedėvėti kaukių kavinėse bus peržiūrėtas, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Kas yra susiję su viešojo maitinimo įstaigomis, bus peržiūrimos tvarkos – tiek dėl tų pačių kaukių dėvėjimo. Dar pirmadienį su epidemiologais kalbantis buvo gražių pavyzdžių iš kitų šalių pateikta, kad kaukė dėvima visą laiką, kol yra nevalgoma, nes dabar pas mus yra piktnaudžiaujama“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė ministras.

„Ne visais atvejais, matyt, pasižiūrima ir skiriama pakankamai dėmesio sužiūrėt net tai, kas yra nustatyta, pavyzdžiui, atstumų tarp staliukų, kad tikrai būtų laikomasi“, – pridūrė jis.

Apie šiuos pokyčius A. Veryga kalbėjo po to, kai antradienį Kauno miesto savivaldybė pasiūlė Vyriausybei miesto maitinimo įstaigose ir renginiuose įvesti papildomus ribojimus, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą.

REKLAMA

Ministro teigimu, į kai kuriuos siūlymus bus atsižvelgta visos šalies mastu, tačiau tam tikras kitas priemones gali taikyti ir pati savivaldybė. 

„Tikrai bus įvertinti ir Kauno pasiūlymai dėl prie baro žmonių (buvimo – BNS), kur atstumų, matyt, nelabai įmanoma išlaikyti. Kai ką paruošime, kas galiotų visai šaliai. (...) Kai kas, ką savivaldybė siūlė juos įpareigoti, jie ir dabar turi galimybę padaryti – ten, kur buvo klausimas dėl griežtesnės kontrolės, priežiūros, savivaldybė net prievolę turi žiūrėti, ar laikomasi reikalavimų. Jie gali net renginius drausti, jei reikia“, – kalbėjo A. Veryga.

Kauno miesto savivaldybė, be kita ko, siūlo viešojo maitinimo įstaigoms, kur maitinimo paslaugos sudaro mažiau nei pusę bendros apyvartos ir veikla vykdoma uždarose patalpose, riboti darbo laiką iki 22 valandos.

„Kaune mes negalime riboti laiko. Jei bus ribojimas nustatomas, jis bus nustatomas visai šaliai, nebent Kaune atskirai būtų paskelbtas karantinas, bet šiandien tokio siūlymo nėra“, – komentavo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pridūrė, kad gali būti skelbiamas karantinas ir konkrečiam sektoriui.

„Jei matysime, kad plinta išskirtinai viešojo maitinimo įstaigose, gali būti toks siūlymas, pavyzdžiui, kitą savaitę pagalvoti apie kokio nors  lokalaus sektoriaus karantiną konkrečiame mieste“, – aiškino A. Veryga.

Lietuvoje patvirtinti 2496 koronaviruso atvejai, tebeserga 663 asmenys, pasveiko – 1739.

Daugiausiai šiuo metu sergančiųjų yra Vilniuje ir Kaune bei šių miestų rajonuose.

Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų