Nuo pirmadienio atnaujinamos viešos pamaldos bažnyčiose papildyta 17:58 val.

Lietuvos vyskupų konferencija nusprendė nuo kito pirmadienio, sausio 11 dienos, atnaujinti viešas pamaldas su žmonėmis, ribojant tikinčiųjų skaičių. 

Tai antradienį BNS patvirtino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. 

„Taip, yra priimtas tas nutarimas, kadangi vis tiek žmonės labai prašo, labai reikalauja. Manau, kad reikia to dvasinio peno žmonėms, jie labai ištroškę“, – sakė E. Bartulis. 

Jo teigimu, į bažnyčią susirenka mažai žmonių, laikomasi didelių atstumų, visur pasirūpinama dezinfekcijos priemonėmis. 

„Aš tai visai nematau grėsmės, kadangi labai trumpą laiką pabūna, o atstumai didžiausi. Jeigu kaime, tai išvis ateina trys-keturi žmonės. Dabar žmonės patys neina, labai įsigąsdinę, įsibauginę“, – sakė vyskupas. 

Pasak jo, nuo kito pirmadienio bus laikomasi tų pačių saugumo reikalavimų, kurie buvo taikomi iki mišių sustabdymo – mišių dalyviai bus įleidžiami su veido kaukėmis, bažnyčiose bus laikomasi 10 kv. metrų ploto vienam žmogui, išlaikant dviejų metrų atstumą tarp asmenų ar asmenų grupių, kurias sudaro ne daugiau nei penki asmenys arba šeimos nariai.

Gruodžio viduryje Lietuvos vyskupų konferencija nusprendė sustabdyti viešas pamaldas, Naujųjų metų išvakarėse šis ribojimas pratęstas iki sausio 10 dienos. 

„Dėkojame Lietuvos bažnyčios vadovams, kad šventiniu, tikintiesiems svarbiu laikotarpiu, mišios buvo laikomos nuotoliniu būdu. Tikimės, kad atnaujinus viešas pamaldas žmonės bus atidūs savo ir kitų sveikatai, bei laikysis visų saugos reikalavimų“, – BNS sakė premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė. 

Lapkričio pradžioje Lietuvoje įvestas karantino režimas gruodžio viduryje buvo sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31 dienos. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas ir susirinkimai.

Apie tai, kad Lietuvos vyskupai kunigams išsiuntė laišką, kuriuo informavo apie sprendimą atnaujinti viešas pamaldas, antradienį pirmasis pranešė portalas bernardinai.lt.


Rašyti komentarą...
A
2021-01-05 17:53:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas yra KARANTINAS - TAI ATSKYRIMAS SERGANČIŲJŲ NUO SVEIKŲ. Nuo kada 70% gyventojų serga, o 30% sveiki, kuriems NEREIKS SKIEPYTIS? KAS JIE TOKIE?- VALDŽIA, KURI SAVE SKAITO SVEIKAIS, NORS SERGA TAIP PAT, KAIP IR KITI, JUK JIE IŠ TOKIO PAT KŪNO IR KRAUJO. REIKALAUJU, KAD BŪTŲ VALDŽIA PASKIEPYTA NEDELSIANT, TA PAČIA VAKCINA, KAIP IR VISI!!! Jie užsakė vakciną tegu jie ir atsako už viską, nes tokiems idijotams, kurie bendradarbiauja su milijardines baudas mokančia firma, turi būti atseikėta tuo pačiu svertu.
Atsakyti
-2

B
Bobule
2021-01-05 17:44:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dievas yra visur galima melstis ir namuose kol sumažės užsikrėtusiujų skaičius .Saygokime vieni kitus
Atsakyti
-4

j
janina
2021-01-05 17:50:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
va kaip gražu, kokia laisve pedofilams ,rajonus užblokotos,nei normaliu parduotuviu nei bankomatu ,techn.apžiura nepadarysi.žmones kaimuose visiškai izoluoti!!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų