Nuo COVID-19 mirė virš 30-ies metų moteris: gyvybė užgeso namuose, praėjus vos kelioms dienoms nuo teigiamo tyrimo apie mirtį pranešė po 10 d.

COVID-19 pasiglemžė dar vieno jauno žmogaus gyvybę – 30–39 metų amžiaus grupei priklausiusi moteris mirė namuose. Nors jos gyvybė užgeso dar balandžio 10 d., atvejis į statistiką įtrauktas tik trečiadienio rytą. 

Kaip portalą tv3.lt informavo Statistikos departamentas, moteris mirė namuose, Vilniuje. Iš viso šioje amžiaus grupėje nuo pandemijos pradžios mirė 21 asmuo.

„Išties norisi atkreipti dėmesį, kad žmonės, būna, guli ilgai namie su plaučių uždegimu ir panašiai, taip ir nutinka tokie liūdni dalykai, kai jau būna vėlu“, – pastebėjo departamento atstovė Birutė Stolytė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Justina Petravičienė patikslino, kad mirtis užfiksuota balandžio 11 d., tačiau daugiau jokios informacijos siekiant užtikrinti konfidencialumą suteikti negalėjo.

Reti atvejai, kai COVID-19 nustato po mirties

Paklausta, kaip tokiais mirties namuose atvejais konstatuojama mirtis nuo COVID-19, specialistė informavo, kad visgi dažniausiai teigiamas testo atsakymas jau būna gautas iki numirštant žmogui.

„Šiuo atveju žmogui liga buvo patvirtina įprastu būdu, dvi dienos prieš mirtį. Bet jei kalbame apie tuos atvejus, kai asmuo miršta namuose, kiek teko kalbėti ir su Valstybinės teismo medicinos ekspertais, kiekvienam yra atliekamas COVID-19 testas ir taip išsiaiškinama.

Ir yra tokių atvejų, kaip buvo nutikimas ir Šiauliuose, kai žmogui po mirties nustatyta liga, tada mūsų specialistai, gavę informaciją, bando išsiaiškinti, su kuo tas asmuo galėjo bendrauti. Tik, aišku, tas epidemiologinis tyrimas būna apsunkintas, nes paties žmogaus nebėra. Ir net tyrimo tikslingumo lieka mažai, nes daug svarbių aplinkybių iš paties žmogaus sužinoti nebebūna galima“, – pasakojo J. Petravičienė.

Ji pridūrė, kad tokie po mirties nustatomi COVID-19atvejai išties yra pakankamai reti.

Ragina neuždelsti gydytis namuose

Specialistė apgailestavo, kad, deja, žmonės neretai per ilgai uždelsia kreiptis ir kitą kartą net nebepasiekia ligoninės.

REKLAMA

„Visi esame labai skirtingi – vieni esame labai linkę laukti iki paskutinės minutės su tam tikra patologija, o kiti net turėdami menkiausią sutrikimą važiuoja į skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių ir galbūt perdėtai rūpinasi savo sveikata. 

Tai ką ir epidemiologai, medikai įspėja, kad ypač dabar pajautus į peršalimo ligas, ūmines virštutinių kvėpavimo takų infekcijas požymius, jei būklė blogėja, darosi sunku kvėpuoti, tikrai reikėtų nedelsti ir kreiptis į medikus. Jei būklė blogėja, matome, kad uždelsimas gali prisidėti prie labai nelaimingos ligos išeities“, – pastebėjo NVSC specialistė.

Portalas tv3.lt primena skelbęs apie vos 26 m. raseiniškio mirtį, kuris 10 dienų gydėsi namuose, tačiau patekęs pas medikus jau nebegalėjo būti išgelbėtas.

Kodėl dabar dažniau suserga jaunesni?

Jau kurį laiką gydytojai įspėja pastebintys tendenciją, kad į ligonines patenka vis jaunesnio amžiaus pacientai, sergantys koronavirusine infekcija. Pašnekovė teigė čia įžvelgianti kelias priežastis. 

„Viena vertus, visuomenės nuovargis didėja ir jį jausdami žmonės ryžtasi labiau atsipalaiduoti, pradeda kažkur daugiau eiti, su kažkuo bendrauti ir taip apskritai daugiau užsikrečia. Žmonės tikrai tampa mažiau budrūs – išties kraupu stebėti, kaip išėję iš prekybos centro žmonės tomis pačiomis rankomis, kurių nedezinfekavo, nusiplėšia kaukę. Tikrai tokie dalykai kelia nerimą“, – pasakojo J. Petravičienė.

Kartu ji atkreipė dėmesį, kad taip pat virusas mutuoja ir kuo daugiau, kuo greičiau žmonių užsikrečia, tuo yra didesnė tikimybė jam mutuoti. 

„Ir tos skirtingos viruso atmainos gali labiau pažeisti žmogų“, – pridūrė specialistė.

Portalas tv3.lt primena, kad per praėjusią parą šalyje nustatyti 1138 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė devyni žmonės, antradienį pranešė Statistikos departamentas.

Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 517,6 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 6,2 procento.


Rašyti komentarą...
K
Kad
2021-04-20 12:14:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į ligoninės guldo tik sunkius ligonius,o paskum būna per vėlu.Šis atvejis įrodo.
Atsakyti
-2

D
Dėsninga
2021-04-20 12:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko galima tikėtis, kai gydoma nuotoliniu būdu.
Atsakyti
-3

R
Rita
2021-04-20 11:54:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką estai ir latviai daro kitaip, kad ten pavyksta geriau tvarkytis? Šiauliuose žmonės visiškai atsipūtę, parduotuvėje atstumų neįmanoma laikytis, grūdai ant galvų kaip galvijai, į dezinfekatorių nė ne pažvelgia, iš kišenių traukia siaubingas pernykščiais kaukės. Kiaulynas neišpasakytas,
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų