REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukmergėje nufilmuotos žiaurios paauglių muštynės. Naujienų portalas tv3.lt sulaukė video medžiagos, kurioje užfiksuota, kaip paaugliai spardo ir daužo 13-metį berniuką. Smūgių lavina nesiliauja net jam nukritus ant žemės. Girdisi, kaip berniukas rėkia: „Atsiprašau!“, bet smūgiai nesustoja.

Ukmergėje nufilmuotos žiaurios paauglių muštynės. Naujienų portalas tv3.lt sulaukė video medžiagos, kurioje užfiksuota, kaip paaugliai spardo ir daužo 13-metį berniuką. Smūgių lavina nesiliauja net jam nukritus ant žemės. Girdisi, kaip berniukas rėkia: „Atsiprašau!“, bet smūgiai nesustoja.

REKLAMA

Sumušto vaiko globėjos prašymų vaizdo medžiagą išėmėme.

Video medžiagoje girdisi, kaip vienas vaikas perspėja 13-metį: „Su mumis jei ahu*****si per pertrauką ką nors“. Ir pradeda daužyti rankomis ir kojomis.

Berniukas šaukia jiems „Atsiprašau!“, bet vaikai numeta jį ant žemės, daužo toliau.

Apie tai naujienų portalui tv3.lt patvirtino ir Vilniaus policija. Jie taip pat sulaukė vaizdo įrašo ir pradėjo tyrimą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja teigia, kad apie įvykį tėvams pranešė pats berniukas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tą informaciją apie įvykį policija yra gavusi.

Vakar apie 13 val. gavome pranešimą apie tai, kad grįžęs į namus 13 metų vaikas papasakojo, kad jį nusiviliojo į pušyną pažįstami vaikai ir mušė kumščiais bei spardė kojomis.

REKLAMA

Šiuo metu policija ir pareigūnai tikslina įvykio aplinkybes ir vertina tą incidentą“, – teigia J. Samorokovskaja.

„Jiems nėra 16 metų, vertinama informacija. Aišku, bus apklausti, bus priimtas sprendimas. Jei nebus pradėtas arba bus nutrauktas ikiteisminis tyrimas, apie vaiko elgesį bus perduota informacija savivaldybei ir vaiko teisų specialistams. Savivaldybėse yra vaiko gerovės komisija, kuri svarsto nepilnamečių elgesį“, – BNS teigė J. Samorokovskaja.

Vilniaus vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė, sako, kad jau pavyko nustatyti smurtavusio berniuko tapatybę. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nuolat kontaktuojame su kolegomis dirbančiais Ukmergėje. Tai stengėmės nustatyti, identifikuoti, kaip ir minėjau tuos vaikus, galimą smurtautoją, nukentėjusius vaikus, dalyvavusius toje situacijoje, kad galėtume imtis sekančių veiksmų. 

Galimai smurtavusios berniuko, galimai yra nustatyta tapatybė, kiti vaikai bandome nustatyti“, – teigia ji. 

Pasak L. Baranauskienės, berniukas, kuris smurtavo namuose galimai susiduria su problemomis. 

„Bendrąją prasme, jeigu vaikas smurtauja, tai greičiausiai, kažkuria prasme ir pats yra auka. Tas jo elgesys, sąlygoja kažkokius tai sunkumus vidinius ir yra reikalinga pagalba, tiek jam pačiam, tiek šeimai“, – pasakojo ji. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai ne pirmas toks žiaurus atvejis ir konfliktai. Primename, kad Panevėžio rajone miške penktadienį vakare buvo rasta gulinti nepilnametė, keturi neblaivūs įtariamieji, dalis jų nepilnamečiai, uždaryti į areštinę.

Penktadienį apie 21 val. 50 min. Paįstrio kaime miške rasta gulinti 2006 metais gimusi nepilnametė, kuri paguldyta į ligoninę.

Neblaivūs įtariamieji uždaryti į areštinę, tai: 2006 metais gimęs nepilnametis (0,95 prom. girtumas), 2006 metais gimusi nepilnametė (0,67 prom. girtumas), 2003 metais gimęs jaunuolis (1,10 prom. girtumas) ir 2007 metais gimęs nepilnametis.

Panevėžio rajone esančiame miške policijos pareigūnai rado be sąmonės gulinčią nepilnametę su smurto žymėmis ant kūno. Mergina buvo skubiai išgabenta į Panevėžio ligoninę. Pirminiais duomenimis, jai nustatyti daugybiniai kūno sužalojimai, kurie kvalifikuojami kaip sunkus sveikatos sutrikdymas.

REKLAMA

Tą patį vakarą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai sulaikė 5 įtariamuosius. Trims iš jų prokuratūros prašymu teismas skyrė suėmimą nuo 10 dienų iki 3 mėnesių. 

Dar dviems nepilnamečiams įtariamiesiems, vaikinui ir merginai, skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis sako, kad dar tą patį vakarą (kovo 10 diena, aut. p.), kelios valandos po nusikaltimo jaunuoliai buvo sulaikyti.

Pirminiais duomenimis, kompanija, kurioje dauguma buvo nepilnamečiai, tą vakarą miško aikštelėje vartojo alkoholinius gėrimus. Nepilnametė mergina buvo smarkiai sumušta kilus konfliktui.

REKLAMA

„Tą patį vakarą Panevėžio mieste buvo sulaikyti penki įtariamieji asmenys, keturi iš jų nepilnamečiai. <...> Įtariamiesiems skirtas 10 parų, 20 parų ir 3 mėnesių suėmimo terminas.

Ikiteisminio tyrimo duomenys rodo, kad tą vakarą grupė jaunuolių leido laiką miško aikštelėje, buvo vartojamos alkoholinės medžiagos. Pagal duomenis bebūnant ten kilo tarpusavio konfliktai, ginčai, ko pasekoje įvyko muštynės“, – pranešta spaudos konferencijoje, kuri vyko Panevėžio apygardos prokuratūroje.

Pirminiais duomenimis, seksualinės prievartos prieš mergaitę nebuvo, tačiau ji buvo stipriai sužalota. Apie nusikaltimą pranešė pilietis, kokiomis aplinkybėmis aptiko sumuštą paauglę – nėra žinoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jai grėsė pavojus, visa laimė, kad buvo pranešta policijai ir policija surado, ir buvo pristatyta į ligoninę. Įtariamieji jau buvo pasišalinę iš įvykio vietos, jie buvo sulaikyti Panevėžio mieste, įvairiose vietose“, – sakė spaudos konferencijoje dalyvavęs Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Orlandas Butkus.

Pareigūno teigimu, prieš mergaitę buvo smurtaujama žiauriai ir įvairiais būdais, naudojant įvairius įrankius.

„Tos aplinkybės yra išsiaiškintos, bet kadangi ikiteisminio tyrimo tai tik pradžia aš nenorėčiau komentuoti, kadangi dar turime patikslinti aplinkybes“, – sakė O. Butkus.

Šiauliuose nužudytos 15-metės byloje prabilo kaltinamasis: „Žinojau, kad įkliūsim, bet, kad taip kvailai“

Reikia keisti įstatymus. Kad nepilnamečių negalima,teisti, sodinti ir taip toliau......Jau reikia pradėti tai daryti, tada gal supras kokios pasėkmės būna, kai daužai, muši...
Nu kas pas mus per valstybės įstaigų ir teisingumo veiklą kad negali sutvarkyti vaikų kažkokia nesąmonė.
Tai gal dabar moteriškės su galimybių lygintoja dėl lygybės su vyrais surengs performansą prieš smurtą,patyčias nusimovę kelnes ir rėkdamos ,smurtui ne,,Nes žiauru matyti kai moteriškės laidoje svarsto apie lygybę tarp vyrų ir moterų ir tik aukštose pareigose,net nesvarstę apie smegenų kiekio ir proto lygybę neasižvelgiant į lytį ir visiškai abejingos smurtui mokyklose,kaip ir narkotikams.Apgailėtinos beširdės,savanaudės,kurių svetimas skausmas ne jaudina,Joms svarbiau kas šeimoje daugiau puodus plauna vyras ar moterys.Sunku patikėti matant tokais nužmogėjusias egoistes.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų