Buvusiam policijos pareigūnui skirta 10 400 litų  bauda, jis taip pat turės atlyginti neturtinę žalą – 15 000 litų.

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas buvusį Vilniaus policijos komisariato pareigūną Virginijų Matašiūną pripažino kaltu apšmeižus Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorą Gedvydą Norkūną. Buvusiam pareigūnui skirta 10 400 Lt bauda, jis taip pat turės atlyginti neturtinę žalą – 15 000 Lt.

Prokuroras G. Norkūnas su kaltinamuoju V. Matašiūnu susipažino tirdamas bylą, kurioje policininkas įtartas piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu. Baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu nustatyta, kad V. Matašiūnas 2009 m. rugsėjo 14 dieną  Vilniaus apygardos teisme posėdžio metu viešai paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją apie Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorą.

Policininkas nurodė, kad prokuroras G. Norkūnas  2003-2005 metais tirdamas baudžiamąją bylą dėl galimo Vilniaus policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, apklausos metu pareikalavo iš įtariamojo V. Matašiūno 10 000 litų kyšio už ikiteisminio tyrimo nutraukimą. Taip pat policininkas nurodė, kad analogiško dydžio kyšių prokuroras reikalavo ir iš kitų įtariamųjų.

REKLAMA

Vilniaus antrosios apylinkės teismas nutarė, kad kaltinamasis apie nukentėjusįjį paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, taip apkaltindamas prokurorą padarius sunkų nusikaltimą. Įvertinus ištirtus įrodymus, nustatyta, kad V. Matašiūnas žeminančio pobūdžio tikrovės neatitinkančią informaciją apie prokurorą G. Norkūną paskleidė tyčia ir tai darė suvokdamas, kad paskleistos žinios neigiamai paveiks tolimesnę prokuroro veiklą.

Vertindamas kaltinamojo parodymus, teismas atkreipė dėmesį į tai, kad jie yra prieštaringi ir nenuoseklūs. Liudytojams, apklaustiems buvusiems Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams, įtariamųjų apklausose dalyvavusiems advokatams taip pat nebuvo žinoma, kad iš įtariamųjų buvo reikalaujama duoti kyšius.

Teismo nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų