Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Iki didžiųjų metų švenčių lieka maždaug mėnuo, tai reiškia, kad vis daugiau gyventojų planuoja, kaip ir kur jas švęsti. Šalies kurortai jau dabar ruošiasi šventėms – puošia eglutes, kabina lemputes ir planuoja kalėdines programas. Ruošiasi ir viešbučiai – kai kur jie jau dabar yra beveik užpildyti. Specialistai aiškina, kad suskubę šventes susiplanuoti dabar išloš ir atskleidžia, kuo per Kalėdas planuoja nustebinti Lietuvą.

Iki didžiųjų metų švenčių lieka maždaug mėnuo, tai reiškia, kad vis daugiau gyventojų planuoja, kaip ir kur jas švęsti. Šalies kurortai jau dabar ruošiasi šventėms – puošia eglutes, kabina lemputes ir planuoja kalėdines programas. Ruošiasi ir viešbučiai – kai kur jie jau dabar yra beveik užpildyti. Specialistai aiškina, kad suskubę šventes susiplanuoti dabar išloš ir atskleidžia, kuo per Kalėdas planuoja nustebinti Lietuvą.

Įėjus į Booking.com gali ištikti šokas – iki Kalėdų dar mėnuo, o kurortuose laisvi likę tik maždaug penktadalis kambarių. Didžiausia paklausa jau dabar fiksuojama pajūryje.

Planuojantiems šventes sutikti Lietuvoje turizmo ekspertai tui vieną rekomendaciją – kuo anksčiau susiplanuosite, tuo labiau išlošite.

Palanga įspėja: skubėkite užsirezervuoti nakvynę

Palanga kiekvienais metais Kalėdų metu pritraukia minias poilsiautojų. Čia juos traukia ne tik įvairūs renginiai, gatvių papuošimai, bet ir gamta – jūra, pušynai, rekreacinės erdvės.

REKLAMA
REKLAMA

Ne išimtis ir šie metai. Poilisiautojai jau rezervuojasi kambarius, o miestas intensyviai ruošiasi gyventojų antplūdžiui.

Booking.com nurodo, kad savaitgaliui nuo gruodžio 25 d. iki 26 d. jau yra užimta 88 proc. viešnagės vietų. Peržiūrėjus likusius pasiūlymus matyti, kad kone prie kiekvieno dega raudoni užrašai, informuojantys, kad vietų skaičius sparčiai senka.

Pavyzdžiui, norintys abi Kalėdų dienas praleisti Palangoje, už vieną naktį turės sumokėti mažiausiai 21 eurą. Už šią kainą gautumėte vienvietę lovą, o vonios kambariu reikėtų dalintis su kaimynais. Tiesa, šio pasiūlymo gali bet kada nelikti, mat už tokią kainą yra likęs vos vienas kambarys.

Mėgstantiems prabangą Palanga siūlo apartamentus už 301 eurą nakčiai. Tiesa, numeryje galėtų tilpti šeši asmenys – be didžiulės dvigulės lovos apartamentuose yra dvi sofos, ant kurių taip pat galima miegoti.

Užimtumas Naujųjų metų nakčiai Palangoje dar didesnis – 93 proc., pigiausiai viena naktis atsieitų 38 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Palangos turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė įspėja, kad norintys šventes sutikti Palangoje turėtų susisgribti jau dabar.

„Taip ne tik gausite norimą vietą, laikotarpį, paslaugas, bet artėjant kalėdiniam laikotarpiui gali kilti ir kainos“, – tv3.lt sako R. Kmitienė.

Pasak specialistės, užsiėmimų Palangoje šventiniu laikotarpiu netrūks. Kurortas jau dabar ruošiasi Kalėdoms.

„Esame prigalvoję – ir mūsų kultūros įstaigos, ir viešbučiai, ir kavinės, ir restoranai yra sugalvoję daug įvairių dalykų, galvoja ir šiuo metu. Ruošiamės, kai turėsime visą šventinį kalendorių, jį bus galima rasti mūsų viešinimo priemonėse: turizmo centro puslapyje, Facebook paskyrose, tam skirtuose renginių kalendoriuose.

Kad suintriguočiau, galiu pakviesti į eglutės įžiebimo šventę ir Palangoje, ir Šventojoje, į įvairius šventinius ir tradicinius, ir netradicinius renginius, edukacines programas visu šventiniu laikotarpiu. Savo pasiūlymus taip pat rengiame ne tik Kalėdoms, bet ir Naujųjų metų sutikimui. Tikrai bus, ką veikti, šventes Palangoje bus galima praleisti labai turiningai“, – pasakoja R. Kmitienė.

REKLAMA
REKLAMA

Eglutės įžiebimas Palangoje vyks gruodžio 3–4 dienomis.

Nidoje siūlo vilą už 1045 eurus nakčiai

Norintiems Kalėdas praleisti Neringoje teks įdėti daugiau pastangų ieškant nakvynės. Vienai nakčiai nuo pirmos Kalėdų dienos iki antros yra likę laisvi tik 9 proc. kambarių.

Daugiau pastangų pareikalaus ir pigesnės nakvynės paieškos – Booking.com sistemoje pigiausia nakvynė vienai nakčiai kainuoja 25 eurus, tačiau kambariu dalintis reikėtų su kitu žmogumi. Be to, nurodoma, kad liko vos vienas numeris, kuriame būtų galima apsistoti už tokią kainą. Kitas pasiūlymas – 37 eurai už naktį.

Brangiausiai Neringoje viena naktis kainuotų 1045 eurus. Už šią sumą gautumėte visą vilą sau, tačiau joje galėtumėte sutalpinti 40 žmonių. Naktis vienam asmeniui atvykus su tokia grupe kainuotų kiek daugiau nei 26 eurus.

Naujųjų metų naktį nakvynės vietų Neringoje dar mažiau – rezervuota 95 proc. kambarių. Pigiausias pasiūlymas – 25 eurai už naktį vienam asmeniui, o brangiausias – ta pati vila už 1045 eurų nakčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo vadybininkė Kristina Vaičienė pastebi, kad ir viešbučiai, ir privatūs apgyvendinimo paslaugos teikėjai Booking.com sistemoje skelbia tik dalį turimų kambarių, tad, pasak jos, informaciją apie užimtumą reikėtų vertinti atsižvelgiant į tai.

Specialistė teigia, kad šventiniu laikotarpiu kainos apgyvendinimo sektoriuje pasiskirstė nevienodai – skiriasi nuo klasės ir kambarių tipo. Įspėjama, kad šventiniu laikotarpiu kainos, ko gero, kils.

„Juodkrantėje tiek Kalėdų, tiek Naujųjų metų laikotarpiu numatomos paros kainos nuo 70 eurų, tuo tarpu Nidoje Kalėdų laikotarpiu numatomos paros kainos nuo 80 eurų, bet naujųjų metų laikotarpiu paros kainos bus šiek tiek aukštesnės ir prasideda nuo 105 eurų. Tad daugelis viešbučių Naujųjų metų laikotarpiu taikys sezono metu galiojančias kainas“, – tv3.lt komentuoja K. Vaičienė.

Specialistės vertinimu, poilsiautojai šventes planuoja dar negausiai – gyventojai teiraujasi, tačiau rezervuoti kambarių kol kas neskuba.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat kai kurios apgyvendinimo įstaigos dar tik dėliojasi šventinius planus ir neskuba dar atidaryti rezervacinių sistemų šventiniam laikotarpiui, todėl šiai dienai užimtumas viešbučiuose yra negausus, vieni iš 24 kambarių turi rezervuotus 11 Naujųjų metų laikotarpiui, kiti iš 11 turi rezervuotus 3 kambarius Kalėdų laikotarpiui. Tačiau apgyvendinimo įstaigos nusiteikusios pozityviai ir tikina, kad iš patirties žino, jog poilsiautojai dažniausiai vykdo rezervacijas iki švenčių likus tik kelioms savaitėms.

Taip pat apgyvendinimo teikėjai teigė, kad Kalėdų laikotarpis yra šeimai skirtas laikas, todėl visada Kalėdų metu nesulaukia didelės gausos turistų. Didžiosios gausos turistų tikimasi Naujųjų metų šventiniu laikotarpiu“, – pasakoja K. Vaičienė.

Pasak jos, kai kurie apgyvendinimo teikėjai yra paruošę staigmenų turistams – jų laukia loterijos, specialūs pasiūlymai. Kai kurie verslininkai ketina užsakusiems tris naktis suteikti vėlyvo išvyko paslaugą, galimybę pasinaudoti pirtimi. Dar kai kurie svečius kalėdiniu laikotarpiu ketina vaišinti vaišėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikslesnės informacijos apie planuojamus šventinio laikotarpio renginius mieste kol kas negalime suteikti, jie derinimo stadijoje. Bet eglutė jau ruošiama“, – sako K. Vaičienė.

Pigiausia nakvynė – Druskininkuose

Panašu, kad poilsiautojų netrūks ir Druskininkuose. Booking.com nurodo, kad užimta 76 proc. nakvynės vietų gruodžio 25–26 dienomis.

Pigiausiai nakvynė Druskininkuose galėtų kainuoti 20 eurų. Kitaip nei pajūrio kurortuose, čia gautumėte numerį su atskiru vonios kambariu, kuriuo nereikėtų dalintis su kaimynais.

Brangiausias nakvynės pasiūlymas Druskininkuose – 367 eurai už naktį. Už tiek piniių gautumėte visą atostogų namelį, kuriame galėtų gyventi 15 asmenų.

Viešnagė Naujųjų naktį kainuotų nuo 35 iki 241 euro. Šia data užimta 89 proc. numerių.

Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė pažymi, Druskininkai šventiniu laikotarpiu yra ypatingai populiarūs – didžiosioms metų šventėms vietos viešbučiuose ir SPA centruose dažnai rezervuojamos net pusmečiu anksčiau. Nors internete matyti, kad užimtumas Druskininkuose jau yra gana didelis, norintieji dar gali rasti, kur apsistoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabartinės rezervacijos rodo, kad šventiniu laikotarpiu kurorte turėsime daug  svečių. Žmonės į kurortą atvyks pasimėgauti čia teikiamomis sveikatinimo paslaugomis ir kartu pajusti mieste sklindančią ypatingą šventinę atmosferą, patirti Kalėdų džiaugsmą, sudalyvauti visai šeimai skirtuose šventiniuose renginiuose ir savo akimis pamatyti šiais metais ypatingai pasipuošusius Druskininkus“, – tv3.lt komentuoja V. Žagunienė.

Pasak jos, geriausi pasiūlymai būna išgraibstomi pirmiausia, tad poilsiautojai kviečiami suskubti rezervuoti vietas. Druskininkai šiemet poilsiautojams žada išskirtinių pramogų. 

Šiemet savivaldybė kviečia poilsiautojus „išpakuoti kalėdinius Druskininkus“. Teigiama, kad visas kurortas taps savotiška dovana.

„Gruodžio 3 d. išpakuosime pirmąją Druskininkų dovaną – įžiebsime miesto eglę, kuri šiais metais bus ypatinga, Kurorto centre bus pastatyta įspūdinga natūralių šakų žaliaskarė, kurią papuoš ne tradiciniai žaisliukai, o lazerių instaliacijos. Tokia eglė Lietuvoje suspindės pirmą kartą. Dar viena naujiena - visas kurorto centras, nuo Lynų kelio ir Vandens parko prieigų iki pat bažnyčios aikštės, taps vienu dideliu Kalėdų miesteliu. Jame veiks mugės, skambės kalėdinės dainos ir pasakos, spindės tūkstančiai lempučių, bus galima pasigrožėti prakartėle su gyvomis avelėmis.  Pramogų aikštėje įsikurs atnaujinta Kalėdų senelio rezidencija – profesionalus aktorius mažiesiems sukurs užburiančias Kalėdas“, – rašoma tv3.lt skirtame savivaldybės laiške.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad Gydyklų parką jau dešimtą kartą turėtų papuošti Druskininkų įmonių, įstaigų ir organizacijų sukurtos kalėdinės eglutės. Planuojama, kad parke šiemet turėtų stovėti 65 eglutės, Kaip atrodys parkas, paaiškės tik jo atidarymo minutę.

Šventiniu laikotarpiu svečių laukia kalėdinių vainikų pynimo ir šventinių meduolių dekoravimo dirbtuvės, fotosesijos, parodų atidarymai. Senelio Kalėdos rezidencijoje vyks pokalbiai ir žaidimai su seneliu Kalėda, dirbtuvėlės, taip pat veiks Kalėdų kino teatras – vaikų laukia Kalėdų Nykštuko vakaro istorija, animaciniai filmukai, koncertai.

„Žėrinčiomis instaliacijomis bus papuošta pagrindinė kurorto gatvė, parkai, Druskonio ežero pakrantė. Spindintys medžiai, magiškos burtininkės ir grojančios fėjos, šokėjų iš pasakos pora, specialiai žiemos šventėms sukurtas išskirtinis kurorto simbolis – trys karūnuotos pušys, fontanai, papuošti žėrinčiomis instaliacijomis-švieselių „vandens srovėmis“ – vos įvažiavus į kurortą kiekvienas pasijus lyg tikroje kalėdinėje pasakoje“, – rašo savivaldybė.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė nurodo, kad Druskininkuose šventiniai renginiai organizuojami laikantis visų saugumo reikalavimų – kurortas kviečia švenčių laukimu mėgautis saugiai.

Užimtumas Kalėdoms kol kas mažiausias Birštone

Birštone Kalėdoms užimtumas kol kas ne toks didelis – booking.com sistema dar nemeta pranešimų apie tai, kokia dalis kambarių yra rezervuota. Pigiausia nakvynė čia pirmai ir antrai Kalėdų dienoms kainuotų 30 eurų, už juos gautumėte atskirą vonios kambarį. Brangiausias pasiūlymas – naktis už 147 eurus. Už tiek gautumėte atskirą vilą gamtoje.

Rasti nakvynę Naujųjų nakčiai Birštone bus sudėtingiau – užimta jau 86 proc. kambarių. Pigiausias pasiūlymas – 30 eurų už naktį, o brangiausias – vila už 147 eurus.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė sako, kad apgyvendinimo rezervacijos didžiosioms metų šventėms dar tik įsibėgėja.

„Tokios padėties ir negali būti. Birštone apgyvendinti mes galime daugiau nei tris tūkstančius turistų, Neringoje tikrai nėra tiek nakvynės vietų. Todėl toks ir užimtumas. O jūra juk stabili – visad žmonės planuoti atostogas pradeda nuo jūros. Vietų dar tikrai yra“, – tv3.lt sako R. Kapačinskaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistė sako, kad kurorte poilsiautojams šventiniu laikotarpiu netrūks renginių. Planuojami keli koncertai, užsiėmimai. Visas jų sąrašas yra pateikiamas Birštono turizmo informacijos centro svetainėje. Be to, didesnės apgyvendinimo vietos rengia savo renginius.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra pateikusi rekomendacijas, kaip gyventojams riekėtų elgtis pandemijos metu.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų