Nori naikinti Kovotojų už Lietuvą sąjungą

Kovotojų už Lietuvą sąjungai metus nepateikus naujų duomenų apie partijos narių skaičių, jai gresia likvidavimas, antradienį pranešė Teisingumo ministerija.

Partija savo narių skaičiaus nepateikė pernai spalį ir šiemet iki kovo 1-osios.

Šios partijos pirmininku nurodomas Stanislovas Tomas, anksčiau jai vadovavo Vytautas Šustauskas.

Įstatymas įpareigoja visas partijas du kartus per metus Teisingumai ministerijai pateikti naujausius savo narių sąrašus.

To nepadarius du kartus iš eilės, tai yra metus, Teisingumo ministerija apie tai praneša Juridinių asmenų registro tvarkytojui, kad šis inicijuotų politinės partijos likvidavimą.

Pernai dėl šios priežasties inicijuotas Lietuvos rusų sąjungos likvidavimas.

Ministerijos duomenimis, šiemet iš 25 veikiančių partijų, be Kovotojų už Lietuvą sąjungos, sąrašų nepateikė Rusų aljansas ir Lietuvos liaudies partija.

Naujausiais duomenimis, iš viso partijoms Lietuvoje priklauso 100 tūkst. 577 asmenys, tai yra beveik pusę tūkstančio mažiau nei prieš pusmetį.

Didžiausia partija šalyje tebėra Lietuvos socialdemokratų partija, turinti 16 tūkst. 570 narių.

Antra pagal dydį – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, jai priklauso 13 tūkst. 732 žmonės.

Trečia – Darbo partija su 10 tūkst. 710 narių.

Liberalų sąjūdis deklaravo per 7 tūkst. narių.

Per pusmetį daugiausia pokyčių įvyko Laisvės partijos gretose, jos pasipildė daugiau kaip 400 narių. 

Per 200 narių prisidėjo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje.

Tuo metu socialdemokratai sumažėjo 189 nariais.

Įstatymai reikalauja, kad partija Lietuvoje privalo turėti ne mažiau kaip 2000 narių. Jų skaičiui sumažėjus, partija yra likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per šešis mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 29 partijos, iš jų veikia 25, kitos partijos likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra.


Rašyti komentarą...
p
petras mureika
2021-03-04 16:51:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vis tik, nėra demokratiški Lietuvos įstatymai. Štai vienas faktas iš daugelio. LR įstatymai reikalauja, kad partija Lietuvoje privalo turėti ne mažiau kaip 2000 narių. Jų skaičiui sumažėjus, partija yra likviduojama įstatymo nustatyta tvarka. Įsitikinęs, kad nuoroda, koks turi būti kiekvienoje partijoje mažiausias narių dydis yra nedemokratiška, tai įteisinta todėl, kad kuo daugiau atsikratyti oponentų, kuo mažiau liktų varžovų rinkimuose !!!
............mielieji, pasakysiu jums tik tai, kad, už savo veiklą Žemėje - anapus - reikės atsakyti kiekvienam, tad darykite tik gerus, nesavanaudiškus darbus (ypatingai politikams), taisykite savo klaidas, pakol JIS tai leidžia jums daryti... amen...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų