Nidos pakrantėje – nekasdienis reiškinys: poilsiautojai tokio vaizdo dar nematė

Pajūryje poilsiautojai nustebo, kai išvydo neįprastą vaizdą. Nidos pakrantė iki pietų meto buvo apniukusi ir apgaubta rūko, nors kitose pajūrio kampeliuose kuo puikiausiai švietė saulė ir jokios ūkanos.

6

„Prie jūros labai keistas vaizdas, dar nesu tokio mačiusi gyvenime. Lyg ir rūkas, bet čia visi stebisi“, – dalinosi Nidoje viešinti moteris.

Sinoptikai paaiškino, kaip kilo toks neįprastas reiškinys

Sinoptikų teigimu, toks reiškinys kilo dėl vandens ir oro temperatūrų skirtumo.

Moteriai nuostabą kėlė tai, kad kitoje kurorto pusėje vaizdai kardinaliai skyrėsi: „Nidoje prie marių irgi saulė šviečia, dangus žydriausias.“

Prie Kuršių marių esančios Nidos kranto meteorologinės stoties darbuotojai teigė, kad toks reiškinys susidaro jūrai garuojant. Matosi virš miško nuo jūros pusės kylantys garai, nors Kuršių marių pakrantėje debesų itin nedaug, šviečia saulė, sakė meteorologinės stoties specialistai.

Klaipėdos sinoptikai portalui tv3.lt pasakojo, kad radarai užfiksavo virš Nidos kranto susiformavusią rūkaną.

„Taip yra dėl to, kad būtent vanduo yra šaltesnis, jis garuoja, o oras yra karštas, užtat ir susidarė ta rūkana. <...> Būtent poilsiautojai tą ir mato“, – komentavo Klaipėdos sinoptikė.

Specialistai kaip galimą rūkanos priežastį įvardijo Baltijos jūros vandens atvėsimą Nidos ruože.

„Dabar kelias dienas iš eilės buvo šiaurės vakarų vėjas, kuris atnešė šaltesnį vandenį ir vanduo atšalo. O oras vis dar šyla, kaip matome“, – komentavo meteorologijos ekspertė.

Klaipėdos specialistų teigimu, toks reiškinys – įprastas ir nekenksmingas: „Čia nėra nieko keista, nieko bloga neprasidės, čia normalu.“

Pasak pajūrio orų specialistų, ši rūkana susitelkusi būtent virš Nidos pajūrio ruožo.

„Nedidelis tarpas, ties Nida plius minus. Klaipėdoje jeigu stovėtumėte, tai net ir nematytumėte“, – komentavo jie.

REKLAMA

Šis nedidelis rūkanos lopas, kaip sakė sinoptikai, neturėtų ilgai laikytis.

Nidos pajūryje vandens temperatūra šiuo metu siekia 13 º C. Oro temperatūra laikysis apie 17 laipsnių šilumos, praneša Gismeteo.lt.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nidoje kilo rūkas

Nors Klaipėdos sinoptikai sakė nematantys rūkanos ties kitais pajūrio kurortais, šį pirmadienį Palangos pajūrį taip pat buvo užklojęs tirštas rūkas, sako Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

„Buvo šiandien didžiulis rūkas, nuo čia (Palangos gelbėtojų stoties – aut. past.) net tilto nematėme“, – tv3.lt komentavo J. Pirožnikas.

Pasak gelbėtojų vado, toks reiškinys susidaro dėl temperatūrų skirtumo.

„Nuo vandens, nuo jūros ateina šaltas oras, saulė kepina, žemė šyla ir susidaro rūkas. Visą naktį buvo rūkas, čia ne stebuklai“, – sakė J. Pirožnikas.

Tirštas rūkas gali kelti nepatogumų tiems, kas darbuojasi jūroje. Pašnekovas prisiminė, kad prieš maždaug ketverius metus gelbėtojams teko skubėti į pagalbą į jūrą išplaukusiems žvejams.

„Esame net pagalbą teikę žvejams, yra pasiklydę, užgeso variklis, nežinojo, kaip sugrįžti į krantą“, – prisimena J. Pirožnikas.


Rašyti komentarą...
n
nida
2021-06-07 17:18:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
siaubas kiek daug poilsiautoju !!!
Atsakyti
-1

N
Nida
2021-06-07 22:02:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai ispudinga reginį stebėome!!!?!!!!
Atsakyti
-1

O
Ona
2021-06-08 07:38:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dangus siunčia ženklą, kad kažkam iš politikieriu artėja paskutinysis atodūsis. Ir ateina teismo dieną. Spėkite kam.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų