Nevaldomas COVID-19 plitimas Raseiniuose: NVSC ragina imtis suvaržymų

Raseinių rajone praėjusią parą registravus 24 užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Raseinių rajono Ekstremaliųjų situacijų komisijai siūlo imtis papildomų priemonių, kad kelias infekcijai toliau plisti būtų užkirstas.

NVSC vertinimu, situacijai spręsti reikalingi sprendimai, kurie leistų laikinai svariai sumažinti socialinius kontaktus. Raseinių rajonas yra „kompaktiškas“ ta prasme, kad yra kelios didelės parduotuvės, kur lankosi tie patys žmonės, rajone veikia kelios didelės įmonės, tad žmonių bendravimas, srautų maišymasis itin aktyvus.   

NVSC Ekstremaliųjų situacijų komisijai siūloma operatyviai spręsti klausimą dėl intensyvesnio gyventojų testavimo, užtikrinant, kad profilaktiškai būtų testuojami pareigūnai, sveikatos priežiūros specialistai, visi ugdymo įstaigų darbuotojai, taip pat didelių įmonių, veikiančių Raseinių rajono teritorijoje, darbuotojai bei visi darbuotojai, dirbantys paslaugų teikimo srityje, t. y. prekybos centruose ir pan.  

Taip pat siūloma atskirai vertinti galimybes intensyviau kontroliuoti, kaip grožio paslaugų, kitų paslaugų, teikėjai, dirbantys aptarnavimo srityje, laikosi nustatytų reikalavimų, kad būtų užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė. 

Be to, siūloma atkreipti dėmesį, kaip koronaviruso prevencija užtikrinama viešajame transporte.

NVSC vertinimu, visose įstaigose darbas turėtų būti organizuojamas nuotoliniu būdu. Kur tai įmanoma – ir privačiose. 

Taip pat savivaldybei siūloma operatyviai spręsti klausimą dėl žmonių pavežėjimo į mobilųjį punktą bei patalpų, skirtų izoliavimui, steigimą. 

Siūloma vertinti galimybes įvesti privalomą nosį ir burną dengiančių priemonių dėvėjimą tiek viešose, tiek privačiose erdvėse. 

Taip pat NVSC siūlo priimti sprendimus dėl asmeninių švenčių organizavimo viešose vietose draudimo, ne viešose – rekomenduoti šventes atidėti. 

Taip pat siūloma riboti išvykas ir keliones į kitas administracines teritorijas šalyje.

Be to, siūloma uždrausti pacientų ir slaugomų asmenų lankymą. Taip pat – peržiūrėti paslaugų teikimą gydymo įstaigose ir kitas. 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų