• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol didžioji dalis Lietuvos džiaugiasi saulėta vasara, sinoptikė Elvyra Latvėnaitė socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja apie laukiančias permainas. Anticiklonas atneš kaitras, tačiau ateinančią savaitę dalyje Lietuvos žadamos ir liūtys su perkūnijomis. 

Kol didžioji dalis Lietuvos džiaugiasi saulėta vasara, sinoptikė Elvyra Latvėnaitė socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja apie laukiančias permainas. Anticiklonas atneš kaitras, tačiau ateinančią savaitę dalyje Lietuvos žadamos ir liūtys su perkūnijomis. 

REKLAMA

Sinoptikė paaiškina, kad anticiklonas, turėsiantis atnešti į Lietuvą dar šiltesnius orus kol kas Lietuvos dar nesiekia. 

Orų permainos jau netoli. Bet kol kas virš Šiaurės Europos išsiplėtusi ciklonų sistema su atmosferos frontų debesimis lėtai skverbsis dar ir į Vidurio Europą, tad iš pietų, pietvakarių bandantis stiprėti anticiklonas, vardu Claudio, su ramesniais ir sausesniais orais, bus stumiamas į rytus, šiaurės rytus“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė ji. 

Daliai lietuvių turi gerų žinių

Pasak jos, Lietuvos laukia tiek geros, tiek blogos permainos. 

„Gera žinia ta, kad jo [anticiklono] vakariniu pakraščiu labai šiltas oras plūstels, mus irgi pasieks, ypač pietinius ir rytinius rajonus. Blogesnė žinia ta, kad sekmadienį šaltasis atmosferos frontas per Lietuvą keliaus, padalins į vėsesnę vakarinę ir labai šiltą rytinę puses“, – užsiminė E. Latvėnaitė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Skirtingų oro masių sandūroje gausesnis lietus ar liūtys su trankiom perkūnijom nušniokš, vėjo gūsiai įsisuks. Po permainingo pirmadienio, nuo antradienio stiprės aukštesnio atmosferos slėgio sistema, su ramiais, sausais ir maloniai šiltais orais.

REKLAMA

Pagal dabartinius duomenis, kitos savaitės pabaigoje, daugiausia dienomis, vėl turėtume sulaukti trumpo lietaus su perkūnijomis, bet bus vis dar vasariškai šilta ir net labai šilta“, – paaiškino sinoptikė. 

Pasakojimas apie liepų medžius

Tuo tarpu, pasiskaitymui pridėjo gamtininkės, liaudies medicinos žinovės, dar vadintos ir žiniuone Eugenijos Šimkūnaitės pasakojimą apie liepos mėnesio medį liepą.

„Esą medžiai kas sau skyrium būna, tik kartą per tūkstantmetį sueina krūvon, pasišneka, pasiklausinėja, pasigiria. Taip suėję visi šnekėjo, tik liepa tylėjo. Šnabždėjosi kiti: rasi neturi jokios galybės. O nekantrioji drebulė to ir paklausė; liepa atsakė, kad jai nebuvę kaip šnekėti, visi ūžę.

REKLAMA
REKLAMA

O galybių turi. Vien lapuose trys: nuo sumenkimo, vidurių, odos atkiurimo. Epušė iš gėdos net paraudo. Kai vėl suėjo medžiai, ir vėl liepos galybė parūpo. Šįkart labiausiai alksniams. Liepa apsakė žiedų galybę: nuo krūtinės sunkumo, kaulų laužymo, dieglių, valgio nepriėmimo.

Tiek jų žiedų arbatoje. Antroji žiedų galybė – kvapas: nuo rūpesčių, sunkumų, užsitrenkimų (stresų) ir susigraužimų. O galybių galybė – medaus saldumas. Susigėdęs alksnis iš vidaus paraudo. Trečią kart suėję medžiai vėl spėliojo, ar liepa galybės turinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausė išdidusis ąžuolas. Liepa pasisakė turinti. Ir žievės, ir branduolio. Menkas pasirodęs ąžuolui liepos branduolys, tad paklausė apie karnos galybę. Išgirdo, kad ji kaulus ir vidurius suvaržo. Ąžuolas tik pasišaipė. Tada liepa nusakė branduolio galybę: motiną pavaduoja (lopšys), senystą veja(lazda). Susigėdo ąžuolas savo dideliais branduoliais puikavęsis, šie ir apkarto. Tai dar ne visos liepos galybės. Kai medžiai vėl sueis, liepa vėl turės ką pasakyti.“

REKLAMA

Kas laukia nuo penktadienio?

Penktadienį, liepos 5 d., naktį, protarpiais palis daugiausia vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, rytą ir dieną lietaus debesys per Lietuvą keliaus į rytus, trumpai, su silpna perkūnija palaistys. Naktį rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose rūkai ar miglos nusidrieks. Vėjas vakarinių krypčių naktį 4–8 m/s, dieną 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Naktį 10–14°C, šilčiausia pajūryje, iki 16°C dieną 18–23°C.

REKLAMA

Šeštadienį, liepos 6-osios naktį ir dienos pradžioje, palis vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, vėliau be lietaus. Vėjas naktį – pietų, pietvakarių, dieną – pietvakarių, vakarų 7–12 m/s, pajūryje dieną gūsiai iki 15 m/s. Naktį 9–14°C, vėsiausia šiaurės rytiniuose, rytiniuose rajonuose pajūryje apie 16°C, dieną 23–28°C, pajūryje 19–22°C.

Sekmadienį, liepos 7-osios naktį, su perkūnija palis vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose, dieną lietaus debesys, vietomis su gausoku lietumi ir su trankia perkūnija, keliaus per Lietuvą į rytus. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietvakarių, suks į šiaurės vakarus 7–12m/s, gūsiai 15 m/s, pajūryje iki 17 m/s, per perkūniją daug kur gūsiai 18–23 m/s. Naktį 16–21°C, šilčiausia vakariniuose, pietvakariniuose rajonuose, dieną 26–31°C, vakariniuose rajonuose 20–25°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį, liepos 8 -osios nakties pradžioje, su perkūnija palis rytiniuose rajonuose, dieną jau gausesnis lietus su perkūnija, daugiausia rytiniuose, pietrytiniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 5–10 m/s. Naktį 15–18°C, vakariniuose rajonuose 10–14°C, dieną 21–25°C, pajūryje 18–20°C.

Antradienį, liepos 9 d., be lietaus. Vėjas nepastovus, naktį 4–8 m/s, dieną 5–10 m/s. Naktį 11–14°C, pajūryje 15–17°C, dieną 22–27°C.

REKLAMA

Trečiadienį, liepos 10 d., be lietaus. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 12–16°C, dieną 25–29°C.

Ketvirtadienį, liepos 11-osios naktį, be lietaus, dieną gali trumpai, su perkūnija palyti. Vėjas rytų, pietryčių 6–11m/s. Naktį 18–22°C, dieną 27-32°C.

Penktadienį, liepos 12 d., trumpai, su perkūnija palis, gausiau dieną. Vėjas nepastovus 5–10 m/s. Naktį 15–20°C, dieną 24–29°C.

man patinka kai tikra lietuviška vasara, kai + 18 - +22 ir dar lietus lyja. kam patinka turkiška ir pietų-azijietiška vasara- visi keliai jums į ten atviri.
"Jau rytoj – orų permaina: sugrįžta saulė ir kaitra" po dviejų valandų. Jau vos ne ruduo prasideda. Jūs gerbiamieji žurnalistai. Geriau apie orą išvis nerašykite. Nes visi turi išmanius telefonus,o ten yra orų programėlės.
Apsispreskit viena karta
Apsispreskit viena karta
Cia raso ateina kaitra, o is tikro tik iki 25 prognozuojama, o po poros valandu jau paleidzia anti, kad saltas oras atkeliauja:))))
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų