Netikėtas momentas knygų mugėje išspaudė prezidentei šypseną

Vienas didžiausių regione kultūros renginių – Vilniaus knygų mugė – yra kasmet laukiama, ji skatina Lietuvą ieškoti bendrų istorinių vardiklių su kitomis valstybėmis, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tai, ko gero, pati gražiausia ir didžiausia šventė visiems – nuo mažiausio iki vyriausio. Kada žinome, kad ši šventė ateina beveik su pavasariu, kada nuolat aplink viskas keičiasi ir bunda, ateina kartu su knyga, ateina kartu su kūryba, su viskuo, kas mus pakylėja, ko laukiame kiekvienais metais ir prie ko kiekvienas prisiliečiame. Todėl, kaip visada, sveikinu visus, nes tai – visų mūsų šventė, visų išsiilgta šventė ir svarbiausias metų įvykis beveik mums visiems“, – knygų mugės atidaryme Vilniuje sakė D.Grybauskaitė.

(72 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniaus knygų mugės atidarymas

Prezidentė, turėdama omenyje šiųmetinės mugės temą – lietuviški ženklai, pabrėžė, kad jie pristatomi pasauliui per šalies mokslą, kūrybą, kultūrą, galiausiai – pačią knygą. Ji atkreipė dėmesį, kad gausybė mugėje dalyvaujančių svečių taip pat pristato savo kultūrą, kuri įvairiomis temomis persipynusi su lietuviškais ženklais. Ji pabrėžė, jog tai – ne tik kultūriniai mainai ar pažintys, bet ir bendras pasaulis, verčiantis „ieškoti bendrų istorinių vardiklių ir bendrai su visais pasaulio žmonėmis ir valstybėmis pažvelgti į ateitį“.

REKLAMA

Sieks, kad Vilnius taptų Pasaulio knygų sostine

Ji su šypsena pažymėjo, kad knygų mugė yra vienintelis dalykas, kuriame norėtųsi amžinybės: „Todėl tikrai jokių kadencijų nesiūlysiu“.

„Visiems linkiu, kad mugėje praleistas laikas būtų ir turiningas, ir spalvingas, ir visiems naudingas, ir teikiantis viltį, apjungiantis bendrumu. Todėl XVIII knygų mugė ir jūsų gyvenime vėl, tikiuosi, paliks nepamirštamą ženklą“, – sakė prezidentė.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, sveikindama mugės lankytojus ir dalyvius, pažymėjo, kad per 18 gyvavimo metų knygų mugė tapo viena reikšmingiausių leidybos ir skaitymo renginių, bet neabejotinai yra „vienas reikšmingiausių kultūros įvykių Lietuvoje apskritai“.

„Nuoširdžiai linkiu kiekvienam iš mūsų šioje mugėje rasti bent vieną gerą, neatverstą knygą – tą ypatingą, tą neperskaitytą, kuri teiktų jums malonumą“, – sakė ministrė. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pažymėjo, kad knygų skaitymas yra Lietuvos gyvavimo garantas. Jis iškėlė mintį, jog netrukus 700-ąjį jubiliejų minėsiantis Vilnius, kaip vienas daugiausiai knygų vienam gyventojui leidžiantis miestas, galėtų tapti Pasaulio knygų sostine.

„Aš tikrai asmeniškai sieksiu ir kviečiu jus visus prisijungti, kad Vilnius taptų Pasaulio knygų sostine – yra toks veiksmas. Manau, kad galime aplikuoti ir laimėti, tai būtų gražus akcentas mūsų skaitančios ir rašančios tautos“, – kalbėjo jis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-02-23 11:32:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdininkių sapnas. Kas iš to ,kad mėgstantis skaityti įdomią knygą Lietuvos pensininkas jos neįperka? Laukinis kapitalizmas,o ne kultūra ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų