Nesutarimai dėl komitetų pasidalijimo išskyrė Seimo Valstiečių liaudininkų sąjungos ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovus.

„Nesolidūs žaidimai“

Nors po Seimo rinkimų abi pusės deklaravo ketinimus įsteigti bendrą frakciją, kaip parodė pirmoji darbo savaitė Seime, šie planai liko neįgyvendinti, rašo „Respublika“.

Beje, bendro darbo Valstiečių liaudininkų sąjungos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai ir vienas Naujosios sąjungos atstovas šiek tiek paragavo, dirbdami Mišrioje parlamentarų grupėje.

Tačiau vakar trys į Seimą išrinkti LLRA nariai - šios partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis, Michalas Mackevičius ir Jaroslavas Narkevičius - oficialiai prisijungė prie opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos.

Aiškindamas pasitraukimo motyvus iš Mišrios parlamentarų grupės, V. Tomaševskis sakė, kad tai privertė padaryti „prasidėję kažkokie nesolidūs žaidimai“. Pasak jo, Mišrios grupės nariai panoro pašalinti iš Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto LLRA atstovą J. Narkevičių, kuris netgi dalyvavo pirmajame šio komiteto posėdyje.

„Mišri grupė bandė keisti situaciją be mūsų žinios, su tuo mes negalėjome sutikti ir šią grupę palikome. Iš neoficialių šaltinių sužinojome, kad Mišrios grupės nariui socialliberalui Valerijui Simulikui pažadėtas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotojo postas“, - sakė V. Tomaševskis.

REKLAMA

Parlamentaras nesigaili dėl tokio LLRA atstovų pasitraukimo. „Po tokio nesolidaus jų elgesio mums nieko negaila“, - sakė LLRA lyderis.

Paklaustas, ar toks jų žingsnis gali būti siejamas su Vilniaus savivaldybės reikalais, V. Tomaševskis tai kategoriškai atmetė, sakydamas, kad „tai niekaip nesusiję“.

„Tiesiog pasitraukę turėjome pasirinkti vieną iš trijų opozicinių frakcijų ir pasirinkome „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją“, - sakė V. Tomaševskis.

„Ultimatyvi sąlyga“

Valstiečių liaudininkų sąjungai atstovaujanti Seimo narė Rima Baškienė sakė, kad LLRA atstovai norėjo, jog Mišriai grupei skirta Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotojo kvota būtinai atitektų lenkų atstovui.

„Tai buvo jų ultimatyvi sąlyga. Mes manome, kad Naujajai sąjungai atstovaujantis Mišrios grupės narys Valerijus Simulikas, kuris 8 metus dirbo šiame komitete, turi žinių ir patirtį ir toliau turi dirbti šiame komitete“, - sakė R. Baškienė.


Rašyti komentarą...
I
Išvada
2008-11-21 09:05:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lenko kortos savininkai dirba Lenkijai.
Atsakyti
0

M
MMM
2008-11-21 09:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk jie slavai (gal). Ko iš jų norėt. O jei tik dirbtiniai slavai (kas greit paaiškės), tai gi tokie stengiasi būti "šventesni už popiežių".
Atsakyti
0

p
p
2008-11-21 10:00:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal shitoms atmatoms geriau butu ikurti kokia kita frakcija, kad netersti Lietuvai dirbanciu partiju.

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų