• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliuose stomatologinę pagalbą vaikams, kuri buvo sutelkta Odontologijos poliklinikoje, ketinama išskaidyti.

REKLAMA
REKLAMA

Odontologijos poliklinikos vadovai nenori atsisakyti milijono litų biudžeto, kurį prarastų perdavus vaikų dantų gydymą kitoms gydymo įstaigoms, ir teigia, kad nebeliktų dantų ėduonies profilaktikos programų tęstinumo. Miesto pirminės sveikatos priežiūros įstaigos tikina galinčios ir gydyti, ir prižiūrėti vaikams dantis.

REKLAMA

Vaikams dantis gydyti pageidauja Dainų poliklinika, privatūs šeimos gydytojų centrai. Daugiausia (per 8000) prisiregistravusių mažųjų pacientų - Dainų poliklinikoje. Medikai tikina, kad vaikams važinėtis vien į Odontologijos polikliniką nepatogu. Užtikrinant paslaugos prieinamumą, būtina leisti jiems lankytis pas odontologus visame mieste.

REKLAMA
REKLAMA

Dainų poliklinikos ir privačių šeimos gydytojų centrų vadovų teigimu, profilaktiką vykdyti aplinkiniuose darželiuose ir mokyklose jiems nebūtų problemų. Šiaulių teritorinė ligonių kasa yra gavusi šešių miesto gydymo įstaigų pageidavimus gydyti vaikams dantis ir žada sudaryti su jomis sutartis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl tokių ketinimų Odontologijos poliklinikos vadovai reikalauja savivaldybės įsikišimo. Poliklinikos atstovai jau kreipėsi į miesto vadovus, politikus, žada kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją. Šiaulių miesto tarybos Sveikatos komitete jau svarstyta, ar pritarti Odontologijos klinikos decentralizacijai. Dauguma politikų tam nepritarė. Tačiau decentralizuoti paslaugas leidžia šiuo metu galiojantys įstatymai.

REKLAMA

Odontologijos poliklinikos vyriausiosios gydytojos Danutės Šapalienės teigimu, sumažėjus pacientų jų klinikoje, tektų mažinti darbuotojų ir apkarpyti atlyginimus. Anot jos, buhalterija jau yra paskaičiavusi, kad valytoja gautų apie 800, o gydytojai - 1500 litų atlyginimą. Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Prano Andruškevičiaus teigimu, Odontologijos poliklinikoje dirbančios burnos higienistės gali nesibaiminti dėl atleidimo, mat jos bus reikalingos jo įstaigai ir uždirbsiančios ne mažiau nei dabar.

REKLAMA

Odontologijos poliklinikos decentralizacijos šalininkai ir priešininkai dėstė savo argumentus ir prieš savaitę Šiauliuose vykusiame susitikime su Odontologų rūmais. Odontologų rūmų pozicija – decentralizavus paslaugas nutrūks profilaktinės programos, todėl šiauliečiai nebegalės pasigirti, kad 12-mečių dantys sveikiausi Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Odontologijos klinikoje – 30 odontologų, kurie dirba ir savaitgaliais, konsultuoti kviečiami gydytojai specialistai. Kol medikai piktinasi, kad norima išdraskyti sustyguotą sistemą, šiauliečiams neaišku, kodėl Odontologijos poliklinikoje pas stomatologą vaiką galima užregistruoti tik po mėnesio, o poliklinikos odontologai pacientus priiminėja privačiai, nes siekia pasididinti menkus atlyginimus.

REKLAMA

Šiaulių miesto meras Genadijus Mikšys tikina, kad savivaldybė neturi teisės leisti ar neleisti vaikams dantis gydyti visoms pageidaujančioms gydymo įstaigoms. Savivaldybės pozicija - daugiau dėmesio skirti paslaugos kokybei. Jei gydymo įstaiga gali užtikrinti vaikų dantų gydymo ir profilaktikos kokybę, ji gali teikti šias paslaugas. Kol kas laukiama Sveikatos ministerijos atsakymo, ar skiriant pinigus už vaikų dantų gydymą nebūtų galima atskirti lėšų profilaktikai ir gydymui.

Asta STANKŪNIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų