Nerimsta aistros dėl Lampėdžio ežero pakrantės: Kauno meras turi atsakymą

Lampėdžio ežero pakrantė ir toliau kaitina aistras. Viešumoje pasklidus informacijai, kad galimai buvo pažeistos ežero kranto ribos, situacija jau domisi ir aplinkosaugininkai. Tyrimo išvadas jie žada paskelbti kitos savaitės pradžioje. O štai savivaldybės atstovai sako, kad visi darbai susiję su irklavimo trasa, o kad šalia tvarkomos vietos meras ir jo artimieji turi žemės- tėra atsitiktinumas

Nerimsta aistros dėl štai šios Lampėdžio ežero pakrantės, kuri yra Nevėžio ir Nemuno draustinio buferinėje zonoje… Matyti, kad darbai čia vykdyti ir ne taip seniai, o šalia vis dar stovi didžiulė žvyro krūva. Savivaldybės atstovai sako, kad darbai vykę ties šia vieta tik ežere – iškasta nuo seno jame buvusi žvyro juosta, per ilgus metus jau apaugusi krūmais ir medeliais, kuri trukdė įrengiamai irklavimo trasai.

„Rengiant techninį projektą, kuris galutiniame savo etape buvo suderintas su visom institucijom – aplinkosauginėm, su visom, su kuriom tik įmanoma suderinti – buvo numatyta, kad tą žvyro sankasą reikia pašalinti, o ją pašalinus krantus sutvirtinti. Taip ir buvo padaryta. Žvyro sankasa nukasta ir pašalinta ir dabar nebetrukdo irklavimo trasai, o krantai sutvirtinti ten rengiant tinklą ir pasėjant žolę“, – sako Kauno mero patarėjas ryšiams su visuomene Tomas Grigalevičius.

Savivaldybės atstovai, griežtai neigia pasklidusią informaciją, kad koreguotos kranto ribos:

Tai yra visiška nesąmonė, ir nieko bendro su realybe neturintys teiginiai. 

Tačiau kur tiksliai dėtas iš ežero iškastas žvyras ir ar jis nepanaudotas aukštinant pakrantę – savivaldybės atstovai negali pasakyti. Jei žvyras vis dėlto nugulė čia krante, kad jis būtų aukštesnis, tai gali būti traktuojama kaip pažeidimas. Aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą.

„Apžiūros aktą surašė, realią situaciją nustatė, šiuo momentu, kas yra toje pakrantėje.  Keisti reljefo irgi negalima, ar jinai buvo išaukštinta, vėlgi tai atsakys ar tai buvo kažkur numatyta ją išaukštint, nebuvo numatyta, kai turėsime projektą, jis bus išnagrinėtas“, – teigia aplinkosaugininkas Konstantinas Šumskas.

REKLAMA

Aplinkosaugininkai mato ir kitų darbų, kurių teisėtumas kelia abejonių, tad aiškinamasi ar visa tai buvo numatyta suderintame projekte ar pasielgta savavališkai:

„Darbai pakrantės apsaugos juostoje yra reglamentuojami. Tai šiuo metu ten buvo vykdomi darbai, ten buvo pažeista velėna apsaugos pakrantės juostos, kas yra draudžiama. Klausimas ar tai nebuvo numatyta prijekte, jeigu tai buvo numatyta, bus vienas požiūris, jei nebuvo numatyta, tai yra pažeidimas ir bus vertinama.“

Lampėdiškiai sako, jau pusmetį bandantys gauti atsakymus, kodėl dar metų pradžioje prireikė keisti Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio specialųjį planą, tačiau atsakymų taip ir nesulaukę. Tad minčių kyla įvairių. 

„Mero interesai kažkokie yra, bet kaip sakau, mums nebuvo paaiškinta kas planuojama keisti ir iki šiol nėra jokio plano, nes teritorija didelė – kokias vietas vietas planuojama keisti. Aiškinamajame rašte to sprendimo buvo parašyta, kad yra probleminių vietų tame specialiajame plane ir kad tas specialus planas tapo neadekvatus teritorijos tvarkymui“, – sako Lampėdžių bendruomenės centro pirmininkė Dalia Akramienė. 

Praėjusios kadencijos taryba nusprendė koreguoti specialųjį planą, balsavo ir meras su sūnumi Dainiumi. Prokuratūra lampėdiškių raštais nesusidomėjo, ir viešojo intereso ginti nesiėmė. O štai vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino politikoje besisukančius milijonierius Matijošaičius tėvą ir sūnų pažeidus įstatymus.


Rašyti komentarą...
A
2019-08-13 21:23:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Krabas tuoj prichvatizuos visą Kauną!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų