Nerijus Cesiulis. Premjeras pažadėjo, kad žala bus kompensuota valstybės lėšomis

Alytuje kilusį košmarą, degančią padangų perdirbimo įmonę, pavyko lokalizuoti dar praeitą savaitę. Nepaisant to, kalbos apie gaisrą ir jo padarytą žalą netyla. Visai neseniai Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis dalyvavo susitikime su Prezidentu Gitanu Nausėda, kur aptarė gaisro Alytuje problemas ir galimus padarinius.

Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistas Vladimiras Laučius ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Antradienį dalyvavote susitikime su Prezidentu Gitanu Nausėda, aptarėte gaisro Alytuje problemas. Koks jūsų įspūdis ir pagrindinė žinia iš šito susitikimo?

Prezidentas, sušaukęs šį posėdį, nenorėjo, kad būtų ieškomi kaltininkai, nenorėjo, kad būtų rodoma pirštais vieni į kitus. Jis norėjo konstruktyvių pasiūlymų, ką daryti, kad ateityje tai nepasikartotų. Mes ne tik išgirdome, bet mes ir patys pasiūlėme, ką reikėtų daryti ir kaip kitaip tai reikėtų daryti, kad tokie gaisrai nepasikartotų. Mes ir anksčiau, ir šiandien sakėme, jei visos institucijos būtų dirbusios taip, kaip jos turi dirbti, tai to gaisro net nebūtų buvę. 

Jūs aktyviai dalyvavote padedant malšinti gaisrą Alytuje, daug laiko praleidote užtreštoje teritorijoje. Kaip jūs jaučiatės? Kaip sveikata po visų šitų dienų?

Šiek tiek yra kosulys, bet tikiuosi, kad jis greitai praeis. Šiandien ryte pasidariau tyrimus, bet atsakymų dar neturiu. Aišku, ne visus ir spėjau pasidaryti. Manau, kad tyrimai parodys, kokia yra situacija. Kaip mes girdime ir ką mini sveikatos apsaugos ministras, kad tie padariniai gali pasirodyti tik po kurio laiko. Greit išgirsime atsakymus šių dienų, o po to matysime, kas bus po metų ar po penkių. 

Ką daryti jums ar kitiems žmonėms, kurie patyrė tą poveikį? Jiems kas metus tikrintis? 

Žinau, kad ministerija ruošia rekomendacijas ir ruoš monitoringo sistemą, kur tam tikrame lauke esantys asmenys bus tikrinami nemokamai. Monitoringas bus vykdomas ir po metų, ir po trejų, ir po penkerių. Tada bus priimami sprendimai.

Mus pasiekė informacija apie situaciją Alytaus rajone ir to rajono ūkiuose. Dioksinais užterštas pienas, apnuodyta žemės ūkio produkcija. Maža to, dėl biurokratizmo ilgą laiką nebuvo atlikti dirvožemio mėginiai, išnagrinėtas dirvožemio užterštumas. Kokia situacija šiuo požiūriu Alytaus mieste? Kas labiausiai užteršta? Kas ištirta ar neištirta? Kokie galimi padariniai?

REKLAMA

Mieste, kas yra ištirta ir kas yra tiriama, tai beabejo, mes prašome įmonių, kurios yra šleifo teritorijoje, kad jų patalpose būtų daromi tyrimai. Jau antradienį turėsime naujausią informaciją apie patalpoje, kuri už 200 metrų nuo gaisro vietos, esamą situaciją. Gaisro metu nedirbo didelė dalis įmonių. Tos įmonės klausia, kas kompensuos žalą. Premjeras pažadėjo, kad žala bus kompensuota valstybės lėšomis. 

Daugiau žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
K
Klausimas
2019-10-29 22:21:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl ne kaltininko lėšomis? Ar Lietuvos žmonės dėl to kalti?
Atsakyti
0

z
zmogus
2019-10-30 12:22:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk ne is premiere kisenes jis mokesciu nemoka , mokesim mes muzikai, sumokeje mokescius.Burzujai pridaro efioru ,valstybes ubagai simona. Juk valdziagyviai pas mus tokie ubagai jog net saldainiu ir saliku nenusiperka......

Atsakyti
0

Z
Znaika
2019-10-30 13:34:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva tai neuždegė,tai kaip ji turi mokėti?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų