Nepatekite į kuriozišką situaciją: vairuotojai gali būti nubausti dvigubai

O dabar apie anekdotą, į kurį patenka gyventojai, susizgribę pasikeisti senas vairavimo teises šių galiojimui jau pasibaigus. Atėmus šį ir laukiant naujo vairuotojo pažymėjimo, Regitra porai savaičių išduoda tokią laikiną pažymą, su kuria prie vairo geriau nesėsti iš viso. Mat įkliuvus policijai, ar dar blogiau – sukėlus avariją – gali likti nubaustas dvigubai.

Šiaulietė lengvojo automobilio vairuotoja pateko į nepavydėtiną padėtį, kuri kelioms savaitėms smarkiai apsunkino gyvenimą. Taip nutiko, kad pasikeisti senąjį vairuotojo pažymėjimą moteris susizgribo jau šio galiojimui pasibaigus. Tad senąjį, nebegaliojantį „Regitros“ specialistai paėmė, o naują pažymėjimą gamins ne vieną savaitę. O per tą laiką moteris turi apsieiti be teisės vairuoti.

„Paėmė mano nuolatines teises, jos nebegalioja, terminas pasibaigęs, o man leipė ateiti po 10 darbo dienų, duos kitas teises. Reiškia 10 dienų niekur negaliu fiziškai judėt su mašina“, – pasakoja šiaulietė.

Tiesa, „Regitros“ atstovai davė raštelį, kad teoriškai moteris vairuoti turi teisę, tačiau praktiškai tas raštelis teisės sėsti prie vairo nesuteikia.

„Jis yra išduodamas vairuotojui tokia pažyma apie pažymėjimo paėmimą. Ši pažyma nesuteikia teisės vairuoti. Tai kas tai yra? Apie priduotą dokumentą keitimui“, – teigia „Regitros“ Šiaulių sk. vadovas Algirdas Dominauskas.

Tokio „Regitros“ išduodamo lapelio tikslo bei naudos nesupranta ir policija. Šiaulių Kelių policijos tarnybos viršininkas sako, kad su tokiu lapeliu važinėjantys, teises keičiantys vairuotojai nebaudžiami. Tačiau – tik dėl policijos geranoriškumo.

„Teisiškai tai ši pažyma neatstoja vairuotojo pažymėjimo. Vairuotojo pareiga turėti galiojantį pažymėjimą. Jo neturėjimas užtraukia adinistracinę atsakomybę pagal kodeksą. Bet policija tolerantiškai žiūri, jeigu žmogus krepėsi į Regitrą“, – Šiaulių Kelių policijos tarnybos vadovas Robertas Radavičius.

REKLAMA

Tiesa, jei kelyje sutikti šalies policininkai bus geranoriški ir už važinėjimą su neaiškiu lapeliu atleis, net artintis prie valstybės sienos su juo nepatartina.

Beje, keblumai su policija dėl neaiškaus „Regitros“ išduodamo lapelio laukiant naujojo vairuotojo pažymėjimo gali pasirodyti menki nutikus avarijai. Mat atsitikus eismo nelaimei dar didesni nemalonumai prasidėtų su draudimo kompanijomis.

Paklausti, kaip elgtųsi, draudikai tik trūkčioja pečiais. Jei patys nesupranta, kaip traktuoti „Regitros“ pažymą apie keičiamas teises atsitikus avarijai. Jeigu parašyta, kad ši pažyma nepatvirtina asmens teisės vairuoti, išeitų, kad ir avariją jis padarė važiuojant be teisių.

O už tai vairuotojui gresia dar didesnės sankcijos. Šią painiavą būtų galima išspręsti tiesiog patvirtinus aiškią tvarką, kad išduodama laikina pažyma suteikia asmeniui teisę vairuoti, kol jis laukia naujojo vairuotojo pažymėjimo. Bet tokia tvarka neegzistuoja. Ir galima atspėti kodėl. Valstybinė ,,Regitra‘‘ siūlo alternatyvą: pasirodo, ko negalima išspręsti už pinigus, galima sutvarkyti už didesnius pinigus.


Rašyti komentarą...
P
PP
2017-08-16 07:22:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bausti reikia ne eilinį vairuotoją ,kuris mokėsi ir išlaikė vairavimo teorinį ir praktinį egzaminą ,o Lietuvos nebaudžiamus biurokratus. Skverneli, nesusitaria VRM ,TM ,Susisiekimo ministerija,o kas jas išlaiko?
Atsakyti
0

A
Advokatas
2017-08-16 08:07:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
O šiaulietei nekilo noras nelaukti paskutinės minutės ir dėl keitimo kreiptis iš anksto? Kaip žurnalistei, matyti, kad nekilo noras užduoti tokį klausimą. Žinotina, kad kreipusis iki termino pabaigos, registre yra tvarkinga informacija. Reikalavimą važinėti su vp, nustatė Susisiekimo ministerija ir jis yra paties žmogaus patogumui, kad neturėtų problemų su policija. Siūlymas įteisinti pažymas, kurių patys žmonės išsiprašo iš "Regitros", tai įteisinti masinį vairuotojų pažymėjimų klastojimą. Kur žiūri TV3 redaktoriai, kai jau žurnalistai užpjauna grybą, nesuprantama?
Atsakyti
0

.
...
2017-08-16 13:46:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu pasisakiusiems, kad teise vairuoti yra neatimta, keiciamas tik pazymejimas, kitaip tariant, tai tik formalumas. Cia kaip ir su draudimo polisu ar technine apziura, gali netureti dokumento, bet policija pagal numerius iskart nustato kokia situacija. Greiciau priimtu pataisas, kad isvis vairuojant auto reikia tureti tik ID irodanti dokumenta, o visa kita policija issiaiskins pati. Tokiu atveju automobilio reiketu tureti tik ID ir jeigu vairuoji ne savo auto, tureti automobilio registracijos dokumenta. Viskas. Dabar kaip debilai veziojames kruva dokumentu ir nepaisant, kad esi pavyzdingas zmogus besielgiantis pagal reikalavimus, tau gresia atsakomybe, nes neturi suknisto popierelio ar korteles.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų