Nelegalus radinys upėje nustebino: gudrybe pasinaudoja ne vienas

Pasieniečiai aptiko Neryje po vandeniu paslėptą nelegalią cigarečių siuntą.

4

Kaip penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), kontrabandininkai iš tarpusavyje sutvirtintų cigarečių blokų pagamino improvizuotą plaustą ir nugramzdino jį po vandeniu panaudoję statybines plytas bei metalo plokštes.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nelegalus radinys upėje

Jis aptiktas penktadienio naktį, įtartiną objektą upėje pastebėjo Ignalinos pasienio rinktinės Pavoverės pasienio užkardos pareigūnai, stebėdami savo atsakomybės ruožą prie sienos su Baltarusija.

Taisyklingos formos objektą VSAT pareigūnai kurį laiką sekė, o į krantą jį ištraukė į vandenį nuleidę tarnybinę valtį.

Paaiškėjo, jog kontrabandininkai cigarečių blokus sandariai supakavo į vakuuminius maišus, aptraukė polietileno plėvele, o apačioje pritvirtino statybines plytas bei kelias metalines plokštes. Neabejojama, kad būtent šiais daiktais buvo reguliuojamas improvizuoto plausto plūdrumas – siekta jį visiškai panardinti po vandeniu. Ant radinio buvo pritvirtintas GPS siųstuvas.

Tokiu plaustu į Lietuvą bandyta atplukdyti 770 pakelių cigarečių „NZ Gold“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl įvykio pradėta administracinė teisena, cigaretės laikinai saugomos užkardoje.

VSAT skelbia, jog tai nepirmas kartas, kai pareigūnai iš Neries traukia iš cigarečių pakelių suformuotus savadarbius plaustus. Pasak pasieniečių, šios gudrybės kontrabandininkai Baltarusijoje dažniausiai griebiasi žiemos sezono metu, kuomet Neryje prasideda ledonešis. Būtent tada rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašiais į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami medicinine marle, apdrabstomi sušalusiu sniegu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės ir pan.


Rašyti komentarą...
S
Senele
2019-03-29 16:43:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu Lietuvoje cigaretes kaina butu kaip ir Ruskyne,tai niekas ir nerizikuotu ju plukdymo ar kitokio pravezimo.Laikas lyginti kontrabandiniu prekiu kainas ir bus tvarka.
Atsakyti
0

I
Ismonei ribu nera
2019-04-03 05:45:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Knygnesiu tauta...nieko stebetina...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų