„Sveiki, aš esu trans-mergina. Susitiksiu su žaviais vaikinais seksui, kurie žino, ko nori ir turi, ką pasiūlyti. Aš esu pasyvi… Nuotraukos tikros, skelbimas rimtas“, – rašoma skelbime.
Taip pat nurodoma, kad kūno sudėjimas lieknas, akys mėlynos, amžius 29-eri ir, žinoma, pikantiškos nuotraukos. Beje „trans“ reiškia, kad žmogus pasikeitęs lytį. Šiuo atveju vyrų susitikimams ieškanti mergina kadaise buvo vyras. Bet trūkumą žada kompensuoti sekso žaisliuku. Po neilgo pokalbio telefonu atskleidžiama ir Valentino dienos vakaro pramogų kaina.
Skelbimo autorė pasakoja, kad už 2–3 val. norėtų 200–300 eurų.
Panašių skelbimų, ypač jau įprastų erotinių masažų, dosnaus vyro ieškotojų ir pikantiškų masažų siūlytojų – visa galybė: „Ero“ masažai, trumpalaikiai aistringi susitikimai – skelbimų visa galybė.
Kitame laisvai internete visiems pasiekiamame pažinčių skelbime rašoma, kad moteris prisistato esanti „shemale“. Tai turėtų reikšti, kad ji dar turi vyriškus lytinius organus: „Aš graži, žavingai ruda, minkšta, moteriška, aktyvi, pasyvi, 21 cm ir labai diskretiška…“.
Po šiuo pasiūlymu netrūksta ir komentarų: vieni skelbimo autorius vadina iškrypėliais, kiti giria: „Man visai patiko, tik kad kaina didoka.“
Kiti siūlo pasiieškoti merginų už pinigus konkrečioje grupėje socialiniame tinkle, grupė pristatoma taip: „Čia aptariam merginas, su kuriomis galima susitikti seksui. Ar už pinigus ar be.“
Beveik atviru tekstu kūną parduodančių interneto skelbimų gausybėje – transseksualai. Jie, anot pareigūnų ir specialistų, atsiranda atsiliepiant į kintantį lietuvių vyrų skonį.
„Didesnė pasiūla, automatiškai ir paklausa tokių netradicinių formų susijusių su transgenderyste įvairia. Palyginus su ankstesnėmis formomis: klasikinę paslaugą moters užsakinėjo vyrai, labai retai užsakinėjo homoseksualius. O dabar iš tikrųjų tokia tendencija yra“, – kalbėjo psichoterapeutas ANdrius Kaluginas.
„Šiek tiek galbūt ir naujovė, atsirado kitokių paslaugų spektras, jeigu galima taip įvardinti. Bet nepaisant to, ar tai yra vienos ar kitos paslaugos rūšies tiekėjas, vis tiek atsakomybė ta pati. Tai gal tie žmonės tiesiog orientuojasi į rinką, į rinkos paklausą, galiu daryti tokią išvadą“, – svarstė Vilniaus policijos atstovas Jevgenijus Liepis.
Administracinė bauda už prostituciją, anot pareigūnų, siekia nuo 90–300 eurų. Ikiteisminiai tyrimai ir baudžiamoji atsakomybė – retas atvejis.
Ir vis rečiau policija gaudo Vilniaus stoties rajone ištroškusių dėdžių su automobiliais laukiančias merginas. Ir prostitucija, ir prostitučių gaudytojai tikrąja ta žodžio prasme išsikėlė į internetą.
Iš pernai už prostituciją baudas gavusių daugiau nei 300 asmenų didžioji dalis yra tie, apie kuriuos pareigūnai sužinojo internete.
„Kalbant apie Vilnių, Vilniaus apskritį, tai pernai mes turėjome beveik 200 atvejų nubaustų asmenų. Tai praktiškai 99 proc. yra iš interneto“, – sakė policijos atstovas.
Tiesa, keli šimtai sugautų asmenų, ir anot pareigūnų, ir pasak šioje srityje dirbančių nevyriausybininkų, tik ledkalnio viršūnė.
„Aišku, kad situacija visiškai kitokia, ir prostitucija klesti Lietuvoje. Mums reikia nusiimti rožinius akinius, apsižvalgyti ir pasižiūrėti, kodėl tiek daug užsienio turistų važiuoja į Lietuvą, ir ko jie čia ieško, kodėl mes matome skelbimus internete, praktiškai vos ne kiekvienoje spaudos priemonėje, matome skelbimus apie karštas merginas ir šaltą šampaną, matome bėgančias eilutes televizijoje, kur vėlgi siūlomi visokie momentai“, – kalbėjo kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė.
Beje, prostitutes nusikaltimo vietoje pričiumpantys pareigūnai atskleidžia, kad dauguma internete kūnus parduodančių merginų ar vaikinų – realybėje atrodo toli gražu ne taip įspūdingai, kaip nuotraukose. Be to, didžioji dalis save internete parduodančių moterų – į Lietuvą pastaraisiais metais plūstelėjusios ukrainietės. Joms, anot psichoterapeutų, patinka lietuviai klientai: jie mandagesni ir nesimuša.