Neigia gandus, kad vėžio institute dirba medikai su teigiamu COVID-19 testu

Kilus pacientų nerimui, neva Nacionaliniame vėžio institute (NVI) su sergančiaisiais leidžiama dirbti medikams, kurie turi teigiamą Covid-19 testą, įstaiga pateikė savo aiškinimus ir kategoriškai neigė, kad tai galėtų būti tiesa. 

„Iškart vienareikšmiškai atsakome – ne, neleidžiama. Darbuotojai, persirgę COVID-19 infekcija, į darbą gali grįžti TIK gavę du neigiamus COVID-19 testo rezultatus“, – teigiama NVI pranešime.

Į NVI Vėžio informacijos ir komunikacijos skyrių kreipėsi pacientė, kuri nerimauja dėl įstaigos darbuotojų testavimo dėl COVID-19  tvarkos. Siekdami aiškumo ir teisingos informacijos sklaidos, atsakymu dalinamės viešai.

„Kas savaitę lankausi chemoterapijos skyriaus dienos stacionare. Viskas labai puiku. Procedūriniuose kabinetuose dirbančios slaugytojos labai šaunios, tikros profesionalės ir labai nuoširdžios. Labai tikiuosi, kad tai tik neteisinga nuogirda/gandas, tačiau jei ne, su mumis sergančiais, „be imunitetų“, dirba persirgę COVID-19 infekcija ir vis dar su teigiamas testais medikai? Nieko nenoriu įžeisti, tiesiog tokie pacientų pastebėjimai, leidžiant ilgas valandas 3 a. koridoriuose. Mes visi labai išsigandę ir kiekvienas keistas vaizdas ar nuogirda labai neramina. Linkiu visiems būti sveikiems!“ – rašė pacientė.

Į darbą grįžta tik su 2 neigiamais testais

NVI Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja Jolanta Ašembergienė pabrėžia, kad pacientę pasiekę gandai yra visiškai nepagrįsti ir paaiškina įstaigoje galiojančią tvarką.

„Nacionalinis vėžio institutas yra išskirtinė gydymo įstaiga Lietuvoje, gydanti ypatingai COVID-19 infekcijai jautrius pacientus, tad galiojanti vidinio budrumo tvarka yra ypač griežta. NVI darbuotojai į darbą po persirgtos COVID-19 ligos gali grįžti tik turėdami du neigiamus COVID-19  testo rezultatus iš eilės. Pabrėžiame, kad tai – vidinė mūsų įstaigos tvarka, siekiant maksimaliai apsaugoti pacientus ir medicinos personalą nuo viruso sklaidos“, – informavo vedėja.

Dar daugiau, visi NVI darbuotojai rutiniškai tiriami dėl COVID-19 dukart per mėnesį, taip pat grįžę po atostogų ar pasibaigus nedarbingumui, esant reikalui – ir dažniau. Darbuotojai, kuriems persirgus infekcija vis dar išlieka teigiamas COVID-19  testo rezultatas, dirba nuotoliniu būdu.


Rašyti komentarą...
J
Javol
2021-01-11 11:49:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar kauniskiai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų