Neeilinis atvejis Vilniuje: iš poliklinikos karščiuojantį vyrą išsivežė žmonės su specialia apranga

Iš Vilniaus Karoliniškių poliklinikos buvo gauta informacija apie karščiuojantį (temperatūra – 39,5 °C) ir kosėjantį vyrą, kuris buvo Frankfurte, bet su kinų tautybės ar kitais peršalimo simptomų turinčiais žmonėmis tiesioginio kontakto neturėjo. Vyras iš poliklinikos buvo išvežtas išsamiam ištyrimui specialia apranga apsirengusių specialistų.

Tai naujienų portalui patvirtino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kokybės valdybos ir komunikacijos skyriaus vedėja Diana Brunevičienė.

„Todėl šis atvejis pagal epidemiologinius kriterijus neatitinka atvejo apibrėžimo“, – priduriama atsiųstame atsakyme. 

NVSC Užkrečiamųjų ligų skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė komentavo, kad tiek gripo, tiek koronaviruso simptomai yra panašūs.

„Aišku, norint atmesti diagnozę, reikia viską atlikti pagal numatytas schemas. Geriau reaguoti perdėtai, negu to išvis nedaryti. Tačiau kelti panikos taip pat nereikia. Medikai iškart paima mėginį dėl gripo, aišku, paima ir dėl koronaviruso. Bet pas žmogų vienu metu du virusai negali būti. Tad reikia palaukti tyrimo rezultatų“, – aiškino ji.

Kiek anksčiau naujienų portalui tv3.lt NVSC atstovai komentavo, kad yra įvairios procedūros, kaip specialistai reaguoja į pranešimus apie žmogų, galimai sergantį oro lašeliniu būdu plintančia užkrečiama liga (gripu, tymais, koronavirusu ir t.t.), pavyzdžiui, atvyksta apsirengę specialiais kombinezonais, dėvi kaukes ir t.t. Toks vaizdas gali išgąsdinti nemačiusių specialia apranga apsirengusių specialistų, tačiau tai – įprasta reagavimo į pranešimus schemos dalis.

D. Razmuvienės pastebėjimu, jei medikai išties įtaria koronavirusą pagal tam tikrus simptomus, tada mums iš karto duoda pranešimą: „O paciento nuvežimas ištirti dar nėra atvejo įtarimas."

REKLAMA

Karoliniškių poliklinikos direktoriaus pavaduotoja klinikiniam darbui Larisa Sergejeva plačiau komentuoti situaciją atsisakė. 

„Dabar Vilniuje suintensyvėjo gripo sezonas, tad padidėjo pacientų srautas, daugiau kreipiasi karščiuojančių pacientų. Taigi dirbame pagal visas rekomendacijas“, – tegalėjo pasakyti ji.

VUL Santaros klinikos kol kas informacijos negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti. 

Portalas primena pirmadienį rašęs apie Alytuje taip pat sukarščiavusį vyrą, kuris buvo išvežtas stebėjimui į Kauno klinikinę ligoninę. Lietuvoje viešintis užsienio pilietis, kuris į šalį atvažiavo su savo lietuvaite žmona, lankėsi Kinijoje ir pasijutęs prastai nedelsiant kreipėsi į gydymo įstaigą. Antradienio rytą paaiškėjo, kad Kauno klinikinėje ligoninėje besigydantis vyras koronavirusu neserga.


Rašyti komentarą...
M
MAJUS
2020-02-18 15:29:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patikslinu, kad tiek užsienio, tiek Lietuvos moksliniai tyrimai teigia, kad net iki 30 proc. pacientų, kurie turi kvėpavimo takų infekcijos simptomus, aptinkami 2 ir daugiau kvėpavimo virusai. Taigi, NVSC teiginiai "Bet pas žmogų vienu metu du virusai negali būti" yra neteisingi.
Atsakyti
0

O
O
2020-02-18 16:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip su tais, kurie buvo poliklinijoje? Juk dabar ir vaikai atvedami, toje pačioje vietoje, kartu su suaugusiais.
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-02-18 17:55:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gązdinimo vajus prasidėjo. Bilą Geicą patraukti atsakomybėn!!!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų