• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Navicko derybos su ministerija – nesėkmingos: diskusija tęsis rytoj

Navickas: „Siūlyčiau ministrui surimtėti“

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), vadovaujamos Andriaus Navicko, kompromisiniai siūlymai nėra įgyvendinami, derybos toliau tęsis trečiadienį, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Tuo metu profsąjungos pirmininkas tikina iš ministerijos nesulaukęs atsakymo į pateiktus kompromisinius siūlymus.

19

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), vadovaujamos Andriaus Navicko, kompromisiniai siūlymai nėra įgyvendinami, derybos toliau tęsis trečiadienį, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Tuo metu profsąjungos pirmininkas tikina iš ministerijos nesulaukęs atsakymo į pateiktus kompromisinius siūlymus.

REKLAMA

„Šiandien tikėjomės diskusijos kompleksinės apie visus pateiktus reikalavimus, tačiau žadėto kompleksinio požiūrio iš profesinės sąjungos nesulaukėme“, – žurnalistams antradienį sakė ministras.

G. Jakštas teigė, kad diskusija buvo tik apie finansavimą, o klausimų, kas gerintų mokytojų situaciją mokyklose, esą nesulaukė.

„Dėl darbo užmokesčio didinimo pirminis siūlymas buvo 56 proc., dabar pateiktas siūlymas yra 46 procentai. Siūlymas dėl kontaktinių valandų mažinimo nuo 24 iki 18, dabar yra pateiktas kaip nuo 24 iki 20. Dėl klasių dydžio mažinimo jokio kompromisinio siūlymo nesulaukėme“, – pridūrė G. Jakštas.

REKLAMA
REKLAMA

G. Jakštas teigė, kad profesinės sąjungos siūlo reikalavimus dėl atlyginimų didinimo atidėti porai mėnesių, tačiau tai situacijos dėl biudžeto lėšų trūkumo iš esmės nesprendžia.

REKLAMA

„Pateiktas siūlymas, kad suprastumėme, ką reiškia ilgesnis laikotarpis, kad šiais metais ne nuo rugsėjo, o nuo lapkričio būtų didinamas darbo užmokestis ir taip pat kitais metais atitinkamai tiek sausį, tiek rugsėjį. Tai tas ilgesnis laikotarpis, pagal pateiktą siūlymą profesinės sąjungos, biudžeto lėšoms kitų metų reikštų plius milijardą, kurio nėra“, – sakė ministras.

Jis taip pat pridūrė, kad be milijardo eurų kitų metų biudžete siekiant įgyvendinti reikalavimus dar papildomai reikėtų „6000 mokytojų, reikėtų 2 mlrd. eurų mokyklų statybai“. Tai, jo teigimu, galėtų būti įgyvendinama nebent per keletą metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra visiškai neįmanoma“, – sakė G. Jakštas.

Anot ministro, derybos bus tęsiamos trečiadienį 9 val.. Jis pridūrė besitikintis, kad bus kalbama apie visus reikalavimus.

A. Navickas: „Siūlyčiau ministrui surimtėti“

A. Navickas žurnalistams sakė, kad profsąjunga iš ministerijos nesulaukė atsakymo į siūlymus. Jis taip pat pridūrė, kad susitarus dėl vienų reikalavimų, nuolaidas profesinė sąjunga galėtų daryti kitur.

„Bet į nei vieną iš trijų mūsų esminių reikalavimų, kurie liečia visą švietimo sistemą, mes negavome šiandien atsakymo, tai paprašėme, kad mums pateiktu raštu“, – kalbėjo profsąjungos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai trys LŠDPS reikalavimai: dėl mokinių skaičiaus kalsėse mažinimo, darbo užmokesčio ir darbo užmokesčio skaičiavimo sistemos.

G. Jakštui pakartojus, kad algos mokytojams daugiau nei pasiūlyta nekils, nes pasiektos finansinės lubos, A. Navickas sakė, kad tokiu atveju derybos neturi perspektyvos.

„Jeigu jie nenori derėtis ir kartoja, kad nėra pinigų, tai tada derybos baigsis ir tęsis streiku. Mes galvojame, kad pinigų tikrai yra“, – kalbėjo profsąjungos vadovas.

REKLAMA

„Matome užsispyrimus, užsiciklinimus. Jie niekur neveda, tik toliau trikdo ugdymo procesą. Tai visgi siūlyčiau ministrui surimtėti ir į derybas žiūrėti atsakingai. Jeigu rūpi vaikai ir mokytojai, deryboms reiktų pasiruošti ir gavus siūlymus į juos atsakyti“, – pridūrė jis. 

Anot jo, neradus bendro sprendimo, profsąjunga tarsis su mokytojais, kiek jie nori tęsti streiką. Pats A. Navickas po apsilankymo Prezidentūroje ir ministerijoje išvyko atgal į streikuojančių mokytojų žygį. 

REKLAMA

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų praėjusį penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai bei ŠMSM nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo. Streiką planuojama tęsti apie mėnesį.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., o nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Mokytojų algoms didinti kitais metais papildomai reikės apie 300 mln. eurų.

Anksčiau A. Navicko profsąjunga reikalavo mokytojų atlyginimus jau nuo šio rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų, taip pat kėlė kitus reikalavimus – mažinti moksleivių klasėse skaičių, mokytojų darbo krūvį, gerinti darbo sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu švietimo, mokslo ir sporto ministras ir dar keturios profesinės sąjungos, tarp jų ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, praėjusį ketvirtadienį sutarė iki kitų metų gegužės parengti planą, kaip bus didinamas darbo užmokestis mokytojams po 2024 metų.

E. Milešino profsąjunga pirmadienį priėmė sprendimą pasirašyti atnaujintą šakos kolektyvinę sutartį ir pranešė atsisakantys streiko planų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų