Nausėda ragins ES vieningai pasmerkti Navalno įkalinimą

Penktadienį vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketina kelti klausimus, susijusius su bendra Europos Sąjungos (ES) pozicija dėl Kremliaus opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno įkalinimo pasmerkimo.

Kaip BNS informavo prezidento patarėja Kristina Karnickaitė, santykių su Rusija klausimai turėtų būti svarstomi posėdyje kovą, tačiau šiuo metu „reikalinga greitesnė ES reakcija“.

Anot jos, trečiadienį rengiamas posėdis bus skirtas saugumo ir gynybos temoms, Pietų partnerystei.

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitarė į sankcijų sąrašą įtraukti keturis aukšto rango Rusijos pareigūnus, laikomus atsakingais už Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimą ir susidorojimą su jo šalininkais.

Blokas pernai spalį įtraukė į sankcijų sąrašą šešis pareigūnus, siejamus su pernai įvykusiu A. Navalno apnuodijimu nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Iškiliausias V. Putino kritikas šį mėnesį buvo nuteistas kalėti ilgiau kaip pustrečių metų, grįžęs į Rusiją po gydymo Vokietijoje.

Šis nuosprendis taip pat išprovokavo masinius protestus daugelyje Rusijos miestų, per kuriuos saugumo pajėgos sulaikė tūkstančius žmonių.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-02-26 09:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nausėda pirmiausiai turi tvarkytis savam piktžolėtame daržė , o tada žvalgytis į kaimynus. Ar šiuo metu tarptautiniai santykiai su kaimynais geri ir kaip jie atsiliepia Klaipėdos uostui?
Atsakyti
-1

T
Tadas Blinda
2021-03-01 08:47:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
ALIO Naiseda...ko lendi i rusijos rejkalus .. kada pradesi rupintis Lietuvos zmonemis ...turek sazines.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų