Nausėda ragina žmones savanoriškai laikytis griežtesnių ribojimų, nei įvedė Vyriausybė

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kadenciją baigiančios Vyriausybės įvesti nauji suvaržymai stabdant koronavirusą yra nepakankami ir ragina žmones savanoriškai laikytis griežtesnių taisyklių.

Su Europos valstybių vadovais Briuselyje trečiadienį dėl COVID-19 situacijos valdymo susitinkantis G. Nausėda žurnalistams teigė jau savaitės pradžioje įspėjęs, jog Vyriausybė turėtų vadovautis sveikatos ekspertų ir mokslininkų rekomendacijomis ir „ypatingai sumažinti kontaktų skaičių tarp šeimų“.

„Tai yra ypatingai svarbu pasiekti, nes jeigu mes pasiektumėme persilaužimą per artimiausias savaites, Kalėdas galėtumėme sutikti bent šiek tiek ramesni. Deja, ne visos tos priemonės buvo įgyvendintos, kai kurios iš jų buvo ignoruotos. Todėl aš kreipiuosi, mielieji žmonės, į jus: jūs galite laikytis savanoriškai tų priemonių, kurios nebuvo įgyvendintos, apribodami savo kontaktų tarp šeimų skaičių“, – sakė jis.

Pasak prezidento, paprastai mes Kalėdoms dovanojame dovanas artimiesiems, tačiau šįkart galime padovanoti dovaną ir nepažįstamiems žmonėms.

„Ir ta dovana yra sveikata, o gal net ir gyvybė. Todėl aš dar kartą prašau – susitelkime, kaip visada sunkiais mūsų istorijos laikais mes tą darydavome ir viskas bus gerai“, – sakė jis.

Prezidentas taip pat tvirtina, kad Sauliaus Skvernelio Vyriausybei nepavyko sklandžiai perduoti visų atsakomybių naujajai Lietuvos valdžiai.

„Deja, aukštos politinės kultūros šalyse tokio perdavimo sklandumas būtų buvęs didesnis. Tai neatsitiko Lietuvoje ir matome tam tikrų visiškai nereikalingų pasistumdymų tarpduryje“, – sakė jis.

Pastarosiomis dienomis naujų diagnozuotų užsikrėtimų koronavirusu skaičius perkopė 3 tūkstančius, dvi pastarąsias paras mirė po daugiau nei 30 žmonių.  Sekmadienį Prezidentūroje vykęs ekspertų tarybos susirinkimas pasiūlė griežtinti karantino sąlygas. Ministrų kabinetas pirmadienį ėmėsi sugriežtinimų, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad jie – nepakankami.

Vyriausybės sprendimu nuo trečiadienio draudžiama susitikti daugiau nei dviem šeimoms ar namų ūkiams, vyresniųjų klasių mokiniai perėjo prie visiško nuotolinio ugdymo, prekybos centruose reikalaujama griežčiau riboti pirkėjų srautus ir t. t.


Rašyti komentarą...
J
Jj
2020-12-10 15:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip tuos kontaktus tarp seimu mazint, jei vaikai vis dar privalo eiti i mokykla!!!
Atsakyti
-1

S
Stefanija
2020-12-10 15:18:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko čia ir mokyti tiesiog reiktu prisilaikyti taisikliu. Nelaukime kad išmirtu visa lietuva, ir tai ta žemelė yra nedidele kap kinija, amerika, anglija ir kitos šalis. Viskas turi buti proto ribose, ir nelaukti to kol padėtis butu nevaldoma. Tikrai taip nebutu vieni karstai ir duobės per žinias, kas tuo netiki savo nuomone gali pasilikti sau. Elkimės protingai ir su kantrybe greičiau viskas kad pasibaigtu. Ačiu už supratima
Atsakyti
-4

A
As
2020-12-10 16:53:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai labai idomu kur buvo ir kodel tylejo visa spalio ir lapkricio menesi?
Tylejo ,tylejo o jau dabar viska uzdarys ir viska apribos!!!Visus metus su tuo virusu imasi ir niekaip negali isiveikti,o kodel???
Todel kad visos priemones neveiksmingos. .
Arba viska uzdaryti aklinai,arba nedaryti tu "cirku"su laikinumais ar su dalinimais...
Sveikatos sistema byra???!!! Seniai laikas subyreti,NES supuvus ta jusu sistema,kaip ir jusu visi istatymai ir viskas...
Daugiau nieko nezino ,tik drausti ir bausti!!!!
Nuo kada valdziai pradejo rupeti paprasti zmones?!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų