naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda tarėsi dėl nelegalios migracijos srautų stabdymo priemonių su Turkijos ir Irako vadovais.

Prezidentas Gitanas Nausėda tarėsi dėl nelegalios migracijos srautų stabdymo priemonių su Turkijos ir Irako vadovais.

REKLAMA

Neteisėtos migracijos keliamas problemas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje G. Nausėda ketvirtadienį su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu) ir Irako prezidentu Barhamu Salihu aptarė  telefoninių pokalbių metu, pranešė Prezidentūra.

Anot pranešimo, pokalbio su Irako Prezidentu B. Salihu metu šalies vadovas akcentavo, kad dauguma Lietuvos–Baltarusijos sieną kertančių asmenų yra iš Irako, o Lukašenkos režimas šiais žmonėmis naudojasi kaip politinės manipuliacijos įrankiu.  

Prezidentas ragino Irako prezidentą spartinti Irako piliečių sugrąžinimo procesą iš Lietuvos į Iraką ir dėkojo už Irako vyriausybės jau priimtus sprendimus, siekiant spręsti šią problemą – reguliarių skrydžių iš Irako į Baltarusiją nutraukimą ir repatriacinių skrydžių organizavimą.  

REKLAMA

Pokalbio su Turkijos prezidentu R.T Erdoganu metu šalies vadovas pabrėžė, kad smarkiai išaugę nelegalių migrantų srautai Lietuvos pasienyje yra hibridinė ataka, kurią Baltarusija naudoja kaip geopolitinį ginklą prieš visą ES, o suaktyvėjusi dezinformacija ir melagingos naujienos, skleidžiamos Baltarusijos režimo rodo, kad ateityje galima tikėtis naujų provokacijų. 

REKLAMA

Prezidentas paprašė R.T. Erdogano panaudoti savo įtaką regione ir įspėti kitas šalis nepasitikėti pažadais apie lengvą kelią nelegaliai patekti į Europos Sąjungą bei neįsitraukti į kriminalinių struktūrų organizuojamas nelegalios migracijos schemas. 

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto per 4 tūkst. migrantų. Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų