Nausėda: Prancūzija galėtų tarpininkauti siekiant dialogo Baltarusijoje

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Prancūzija galėtų imtis tarpininkės vaidmens, siekiant dialogo tarp Baltarusijos valdžios institucijų ir pilietinės visuomenės.

Interviu prancūzų laikraščiui „Le Figaro“ Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito Lietuvoje išvakarėse G. Nausėda sakė, kad tarpininko vaidmenį taip pat galėtų suvaidinti Rusija. 

„Manau, kad mums atsiveria didelės pažangos galimybės, reaguojant į įvykius Baltarusijoje. Norėčiau paskatinti Europos valstybes, o ypač Prancūziją, taip pat ir Rusiją, imtis tarpininkų vaidmens, siekiant pradėti taikų dialogą tarp Minsko valdžios institucijų ir pilietinės visuomenės. Mes jau davėme pradžią tokioms priemonėms, tačiau norėtume, kad prie mūsų prisijungtų ir kitos šalys“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Be abejo, jūs galite man atsakyti, kad prezidentas Aliaksandras Lukašenka dar nėra pasirengęs dialogui. Tačiau laikas eina, ir situacija bet kada gali pasikeisti“, – teigė jis.

G. Nausėda taip pat paragino Europos Sąjungą greičiau įvesti sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

„Belaukiant būtina, kad Europos Sąjunga įgyvendintų sankcijų politiką. Rugpjūčio 19 dieną įvyko Europos Vadovų Tarybos susitikimas dėl padėties Baltarusijoje. Nors visi valstybių vadovai labai aiškiai pasakė savo nuomonę dėl vertybių ir žmogaus teisių, mums nepavyko susitarti. Viliuosi, kad šis klausimas bus išspręstas artimiausio viršūnių susitikimo metu. Turime pademonstruoti solidarumą, kad išsaugotume Europos įvaizdį ir pasitikėjimą Europa“, – teigė Lietuvos prezidentas. 


Rašyti komentarą...
P
Pagonis
2020-09-29 08:58:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nulis plius nulis lygu nuliui. Sprendžia Putinas.
Atsakyti
0

A
Arvydas
2020-09-29 16:38:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prancūzijos BVP yra lygus Rusijos BVP...Šiuo metu prezidentas Macronas siekia "atpėšti" Rusijos gangsterius iš Kinijos glėbio.Todėl kuo daugiau Belorusija surusės,tuo langviau bus integruoti Kremliaus gangsterius į Europą.Šią Macrono politiką stumia ir mūsų Prezidentas.Atrodo,kad dominuoja naivi nuostata - Belorusiją Rusijai,Rusiją Europai.Naivu Kremliaus gangsterius maitinti teritorijomis..Kam to reikia prancūzams?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų