REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šiandien popiet Briuselyje susitiks su Europos Komisijos (EK) vadove Ursula van der Leyen, kur susipažins su „dar vienu EK išaiškinimu dėl tranzito prekių, kurios eina iš Rusijos, patikslinimo“.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šiandien popiet Briuselyje susitiks su Europos Komisijos (EK) vadove Ursula van der Leyen, kur susipažins su „dar vienu EK išaiškinimu dėl tranzito prekių, kurios eina iš Rusijos, patikslinimo“.

REKLAMA

Prezidentas sakė, kad nori pamatyti projektą, išaiškinimą, bet sakė, kad jo turinio komentuoti kol kas neketina.

„15.30 valandą eisiu pas EK prezidentę, pamatysiu projektą ir tikiu, kad tas išaiškinimas bus paskelbtas pačiu artimiausiu metu. Jo turinio nekomentuosiu, nes nenoriu komentuoti dokumentų turinio, kurie dar nėra paskelbti ir aptarti“, – žurnalistams sakė G. Nausėda. Jis šiuo metu lankosi Europos Vadovų Taryboje Briuselyje. 

„Norėčiau tai vadinti patikslinamais dėl tranzito prekių, kurios eina iš Rusijos, kai pamatysią bus galima kalbėti apie tai. Jūs žinote, sankcijų įvedimo prasme Lietuva dalyvavo prie sprendimų priėmimo stalo, pasisakė dėl sankcijų įvedimo. Bet kai eina kalba apie sankcijų pritaikymą, kalbame apie EK atsakomybę. Tai jie ir daro“, – sakė prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas sakė, kad šiandien kalbų apie naujas sankcijas nebus, nes „svarbiausias dalykas kandidato statuso apibrėžimas Ukrainai, ekonominiai klausimai“.

REKLAMA

Lietuva visada buvo už griežtas sankcijas

Šiandien Seime atsakinėdama į klausimus premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad visos sankcijos ir jų taikymas yra suderinta su Europos Komisija (EK) ir Lietuvos Vyriausybės bei Seimo komitetų pritarimu. Pasak premjerės, Lietuva visą laiką pasisakė už griežtas sankcijas Rusijai. 

„Norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad derybose dėl sankcijų Rusijai – tiek dėl ketvirtojo paketo, tiek ir dėl bet kokio kito – Lietuva laikosi pozicijų, suderintų pagal ES reikalų koordinavimo taisykles. Ir jos numato, kad tarp ministerijų suderinta poziciją patvirtinama Vyriausybės pasitarime. <...> Po to tai eina į Seimo komitetus patvirtintimui.<...> Jie gali aiškinti kodėl tokios pozicijos, kas, kaip yra“, – sakė premjerė atsakydama į klausimą ar Lietuvos pozicija dėl sankcijų buvo išsamiai išdiskutuota Seime, prezidentūroje ir kitur.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak premjerės, ketvirtasis, dabar tiek aistrų keliantis sankcijų paketas priimtas kovo 15 dieną, pagal prieš tai vykusios Europos Vadovų tarybos (EVT) nutarimus.  „Kovo 15 dieną paketas priimtas priimtomis išvadomis EVT.

Ten pasakyta, kad esame pasiryžę didinti spaudimą ir pasirengę greitai judėti su turimomis sankcijomis. Mes pasisakėme už tolesnes griežčiausias sankcijas Rusijai ir ši pozicija buvo patvirtinta Vyriausybės, taip pat ir Seimo komitetuose, kuo stipresnių sankcijų principas įtvirintas ne vienoje rezoliucijoje Seime, visos buvo priimtios vienbalsiai“, – kalbėjo premjerė.

Vaziok namo paziurek ka daro tie nesubrendeliai!Ar tamsta preridentas ar ne.prez.....?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų