Nausėda – apie planus didinti vaiko pinigus

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį perspėjo, kad didelė ekonominė nelygybė kelia grėsmę socialinei taikai šalyje. Būsimasis šalies vadovas sako, kad siekiant didinti socialines išlaidas, gali tekti lėčiau mažinti darbo mokesčius.

„Socialinės atskirties klausimas tampa valstybės integralumo arba socialinės taikos klausimu. Jei šioje srityje nieko nedarysime, tai ne tik prarasime žmones per emigraciją, bet turėsime sudėtingą socialinį klimatą“, – žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jis sakė, kad kadenciją baigiančios prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime pasigedo dėmesio socialinės atskirties ir švietimo problemoms.

G. Nausėdos teigimu, Vyriausybės numatomas spartus neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimas gali kliudyti įgyvendinti socialinės politikos tikslus, todėl gali tekti lėtinti numatomus tempus.

„Gali atsitikti taip, kad šitoje vietoje reikės rinktis – arba mes įgyvendiname tas priemones, kurios yra numatytos ir dėl vaiko pinigų, ir dėl kitų dalykų, ir galbūt svarstydami tuo pat metu NPD – nebūtinai stabdymą, bet didinimo lėtinimą, – arba mes tiesiog paliekame mokesčių reformos situaciją tokią, kokia yra, ir atsisakome reikšmingesnio postūmio socialinės politikos srityje“, – kalbėjo išrinktasis prezidentas.

G. Nausėda teigia, kad vertėtų svarstyti ir apie progresinių mokesčių tobulinimą, tačiau vien didinti dabartinius tarifus ar įvedinėti naujus nepakanka.

„Progresinės mokesčių sistemos tolesnis tobulinimas nėra tabu. Tik man truputį nerimą kelia pasigirdę siūlymai, kad mums reikia dabar tiesiog įvesti dar daugiau tarifų ir tuos viršutinius tarifus užkelti. Tiesą sakant, dabartinėje padėtyje daryti tokį sprendimą, reiškia, nepadaryti nieko, nes ir dabartinis 27 proc. tarifas galioja tokiai nykstamai mažai žmonių grupei, kad jis praktiškai net neleidžia kalbėti apie progresinės mokesčių sistemos egzistavimą Lietuvoje de facto“, – kalbėjo G. Nausėda.

Pasak jo, šiame kontekste geriau būtų mažinti pajamų ribą, nuo kurios būtų taikomas aukštesnis mokesčių tarifas.

„Mes turėtume ne didinti viršutinius mokesčių tarifus, o kalbėti apie tai, nuo kokios pajamų ribos tie didesni tarifai yra pradedami taikyti. Manyčiau, kad pirmiausia apie ką mes turime kalbėti, tai mažinti tą pajamų ribą, nuo kurios įsigalioja aukštesnis pajamų mokesčių tarifas“, – aiškino G. Nausėda.

Jis taip pat pabrėžė, kad progresiniai mokesčių tarifai turėtų būti taikomi visoms, o ne tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms.

„Grįžti prie principo, kad skirtingi tarifai būtų taikomi ne pajamoms pagal kilmę, o pajamoms pagal dydį. Kad daugiau prie valstybės reikalų prisidėtų tie, kurie uždirba daugiau, ir ne tiek svarbu, iš kokių šaltinių jie uždirba. Kad neatsitiktų taip, kad žmonės, kurie galbūt gauna pajamas ne darbo pajamų forma, o kitomis formomis, dėl ne visai suprantamų priežasčių moka mažesnius mokesčių tarifus nei žmogus, kuris dirba pilną darbo dieną ir dirba visą gyvenimą“, – tvirtino G. Nausėda.

REKLAMA

Jis pripažino, kad „valdančiųjų“ sprendimai dėl tiesinių vaiko pinigų išmokų pasiteisino, tačiau siūlė vien tik tuo neapsiriboti.

„Tyrimai rodo, kad vaiko pinigai prisideda prie skurdo mažinimo ir tai yra efektyvi priemonė. Aš manau, kad galima būtų kalbėti apie tolesnį vaiko pinigų sumos didinimą, bet siūlyčiau neapsiriboti siaurai ir vis dėlto įvertinti galimybes palengvinti dirbančių tėvų padėtį. Ne tik per tiesiogines išmokas, bet taip pat ir diskutuoti apie galimą NPD diferencijavimą pagal vaikų skaičių“, – sakė G. Nausėda.

„Tokia priemonė yra pakankamai sėkmingai taikoma Latvijoje, kurioje NPD yra pakankamai žemo lygio, tačiau labai dramatiškai didėja su kiekvienu papildomu šeimos vaiku“, – pridūrė jis.


Rašyti komentarą...
S
Silvija
2019-06-12 13:15:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagalvokite ir apiepensija
Atsakyti
-2

n
nu
2019-07-03 12:03:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kelti pensijas,baisu kas darosi žmones pensininkai palikti užribyje,nei jie maisto geresnio gali nusipirkt nei vaistų,apie pramogas aš net neužsimenu ,jų nera jokių,pensininkas priverstas sedet namuose nes nei spektaklis nei konertas o tuo labiau kelione išdirbus 40m neimanoma,čia žmonių genocidas,žmones sędi namuose ir laukia mirties
Atsakyti
-1

a
algis
2019-07-03 17:27:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
vaiku pinigai aisku,bet reikia neuzmirsti, kad daugiavaikes tai daugumoje asocialios seimos ,tai ka ir juos reikia remti .tokias mamytes reikia neutralizuoti
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų