REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Europos Sąjungai (ES) pradedanti pirmininkauti Lietuva kartais atrodo kvailokai, mano istorikai ir politologai. Taip jie komentavo faktą, kad Seimo fontanas pirmininkavimo pradžios proga pasipuošė keturiais šiuolaikiniais Europos žemėlapiais, vaizduojančiais Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę „nuo jūrų iki jūrų“. Kartu jie abejoja, ar kas nors dėl to įsižeis.

„Mėginimas XV a. kontūrus dėti ant XXI a. žemėlapio (toks stilius būdingas mokyklų septintokams, kurie per pirmąsias istorijos pamokas prisipildo egzaltuoto patriotizmo), bet ne daugiau – tarptautinis incidentas man neatrodo įmanomas“, – sakė portalui balsas.lt istorikas ir politikos apžvalgininkas Giedrius Kiaulakis.

Anot G. Kiaulakio, nereikia sureikšminti kieno nors (kad ir Baltarusijos diktatoriaus) galimo susireikšminimo ar pykčio. „Čia jų silpnų nervų reikalas. Jeigu dėl tokių niekų kas nors sugeba įsižeisti ar susinervinti – ką padarysi? Tiesiog patiems nėra labai jau solidu paišyti tokius dalykus ir pakišinėti juos ties šių dienų politinėmis aktualijomis. Jei visiškai nėra gėda, tai gal ir galima“, – mano G. Kiaulakis.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmininkavimas ES, kaip pabrėžia Politikos tyrimų ir analizės centro vadovas Marius Ulozas, yra galimybė parodyti Europos kolegoms, kas mes esame, kas mums svarbu, taip pat – kuo norėtume būti.

REKLAMA

„Pirmininkavimas ES yra galimybė parodyti Europos kolegoms, kas mes esame, kas mums svarbu, taip pat – kuo norėtume būti (bet nesame). Todėl ir duobėtoms gatvėms taisyti pinigų atsiranda, ir amžinai neveikiančius fontanus slepiame po „pievomis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų