• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Orai artimiausiomis dienomis bus maloniai šilti, o savaitės pabaigoje sulauksime taip ilgai laukto lietaus, praneša sinoptikas Naglis Šulija.  

Orai artimiausiomis dienomis bus maloniai šilti, o savaitės pabaigoje sulauksime taip ilgai laukto lietaus, praneša sinoptikas Naglis Šulija.  

REKLAMA

Pirmadienį Lietuvoje buvo nepastovus debesuotumas, bet saulės tikrai nestigo.  

Naktį debesuotumas didės, į pietinę šalies dalį žada užklysti lietaus debesys, čia vietomis palis. Dieną debesuotumas vėl mažės, giedro dangaus ir saulės bus vis daugiau, lietaus nebus. 

Lietuvos link vis dar plaukia nešilti orai iš rytų, dėl to ir artimiausia naktis bus gana gaivi – paryčiais bus apie 10–12 laipsnių šilumos, šalies šiaurėje apie 9. Rytoj debesys sklaidysis, nušvis saulė, ji orus sušildys iki 22–24, kai kur 25–26 laipsnių šilumos. 

„Kitaip tariant, kol kas permainų nedaug “, – sako N. Šulija.  

 Naktis debesuota, šalies pietuose vietomis negausiai palis, kitur bus sausa. Dieną debesys sklaidysis, vėl bus saulėta. Naktį atvės iki 10–12, dieną vyraus 22–24 laipsniai šilumos, kai kur laipsniu ar dviem šilčiau. 

REKLAMA
REKLAMA

Yra tikimybė, kad kai kur šalies pietuose palynos ir trečiadienį, bet kitur dar bus sausa. Naktį vyraus 10–12, dieną 23–25 laipsniai šilumos. Ketvirtadienį vietomis palis vasariškas lietus, galbūt ir su perkūnija. Naktį atvės iki 13–15, dieną sušils iki 26–28 laipsnių šilumos. 

REKLAMA

„Dar norėčiau grįžti prie sausros. Mintyse nubrėžkime liniją nuo Biržų iki Marijampolės ir Kybartų. Į vakarus nuo šios linijos yra pavojinga sausra arba jau stichinė sausra, čia ir miškų gaisringumas aukščiausios klasės. Bet yra ir gera žinia – tarsi nenoromis, tarsi koja už kojos, bet lietaus debesys pradės traukti Lietuvos link. Ir panašu, kad sausros labiausiai nuniokoti rajonai išganingosios drėgmės gaus pirmiausiai – tai nepaprastai gera žinia “, – teigia sinoptikas.  

REKLAMA
REKLAMA

Orai Europoje 

Orus Europoje antradienį lems viena didelė aukšto slėgio sritis ir dvi žemo slėgio sritys pietuose. Tarp Baltijos ir Juodosios jūrų rytoj bus debesuota, kitur vyraus saulėti arba menkai debesuoti orai. 

Ten kur bus debesuota, orai bus ganėtinai vėsūs, ten kur bus saulėta, bus gerokai šilčiau. 

Ta menkai debesuota aukšto slėgio sritis ties vakarų Europa yra jau nebe pirma savaitė, todėl čia nusistovėjo labai sausi orai ir kaip pasekmė prasidėjo rimta sausra. Pietų Europoje priešingai – nuolat lietinga ir balandį kilusi isterija dėl klimato kaitos, būsimos sausros ir miškų gaisrų nutilo kaip nebuvusi. 

Romoje rytoj debesuota, lietinga ir 26 šilumos, Barselonoje saulė pro debesis ir taip pat 26. Paryžiuje bus saulėta ir 29 šilumos, Londone irgi saulėta, čia šils iki 27 laipsnių. Berlyne saulė pro debesis ir 24, Varšuvoje bus debesuota ir 20 laipsnių šilumos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų