Naujas Seimo užmojis – daugiau politikų privalės skelbti ryšius su KGB Patikslinta 11 val.

Seime kelią skinasi projektas, kuris įpareigotų politikus skelbti, ar jie yra turėję ryšių su užsienio slaptosiomis tarnybomis, tarp jų ir KGB. To nepadariusieji rizikuotų netekti savo postų.

Po svarstymo už šį įstatymo balsavo 93 Seimo nariai. Kad būtų priimtas, už jį Seimo nariai turės balsuoti dar kartą.

Įstatymo projektą pristatęs konservatorius Laurynas Kasčiūno teigimu, tokia prievolė galiotų visiems kandidatams, siekiantiems Seimo nario, Europos Parlamento nario, savivaldybės tarybos nario mandato ar prezidento posto, taip pat, šiuo metu šias pareigas einantiems asmenims.

„Duomenys apie jų bendradarbiavimą būtų išslaptinti ir viešai skelbiami“, – sakė konservatorius.

Vienas iš įstatymo rengėjų, konservatorius Arvydas Anušauskas patikslino, kad politikai jau nuo 1999 metų privalomai turi deklaruoti tokius ryšius, ir prisipažinę dėl bendradarbiavimo su KGB, ir neprisipažinę. Tačiau naujuoju įstatymo projektu praplečiamas pareigybių sąrašas

„Jau dvidešimt metų neegzistuoja jokių išimčių Seimo nariams, prezidentams, prokurorams, ministrams, teisėjams. Tačiau per tuos metus atsirado europarlamentarų, tiesiogiai renkamų merų pareigybės ir kad nebūtų jokių išimčių – įvedamas įpareigojimas ir juos tikrinti, jei tik kandidatuos į šias pareigas“, – tvirtino A. Anušauskas.

Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narys Zbignevas Jedinskis teigė, kad pritaria šiam įstatymui, tačiau, anot jo, iš principo įstatymas nesprendžia pagrindinės problemos.

„Pagrindinė problema, kad tarp buvusių politikų, esamų ir būsimų bus tie, kurie bendradarbiavo su SSRS specialiosiomis tarnybomis, neprisipažino ir neprisipažins“, – kalbėjo politikas.

Pasak jo, Gyventojų rezistencijos ir genocido centras neturi resursų ir noro tikrinti, ar politikai bendradarbiavo su sovietų specialiosiomis tarnybomis. Z. Jedinskis siūlo, kad reikėtų paviešinti visus kada nors bendradarbiavusius su šiomis tarnybomis.

„Taip padėtume tašką“, – teigė politikas.

Projekto rengėjų teigimu, dabar skirtinguose rinkimuose dalyvaujantys asmenys, turi skirtingas prievoles skelbti ryšius su kitų valstybių slaptosiomis tarnybomis.

Priėmus įstatymų pataisas, Vyriausioji rinkimų komisija turėtų viešinti tokią informaciją, taip pat būtų užtikrinta, kad kandidatų, nuslėpusių nuo rinkėjų slapto bendradarbiavimo su užsienio valstybių specialiosiomis tarnybomis faktus, mandatai būtų panaikinami atitinkamo rinkimų įstatymo nustatyta tvarka.


Rašyti komentarą...
B
Buvęs
2020-04-28 16:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei neskelbs?!
Atsakyti
0

B
Buvęs
2020-04-28 16:47:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jei neskelbs?
Atsakyti
0

L
Lt
2020-04-28 18:03:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai, to nesugebėjo padaryti konservatoriai kurie deklaruoja jog yra Lietuvos "patriotai", tik aišku gaila jog dauguma jau gali būti susenę ir neužims aukštų postų kaip pvz. Bradauskas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų