Naujas išradimas dar negimusius vaikus supažindins su klasikine muzika

Ginekologas įrenginį prijungia prie mobiliojo telefono, paleidžia klasikinę muziką ir įkišą įrenginį nėščiai moteriai į makštį. Skamba nepatogiai visomis prasmėmis, bet juk tai dėl vaiko. Įrenginys – tai mokslininkų darbo rezultatas. Jie išsiaiškino, kad tai vienintelis būdas tiesiogiai, be trikdžių transliuoti muziką vaisiui. Ir muzika daro stebuklus.

Bandymai parodė, kad kone visi vaikai taip klausydami muzikos ima judinti burnytę, o pusė vaikų visai atveria burną ir dar iškiša liežuvį. Muzika leidžiama tyliai – 54 decibelų garsumu, o tai prilygsta tyliam pokalbiui.

„Dauguma mūsų kolegų jau išbandė šį įrenginį. Ginekologai įprastai mato vaisių pasyvų, o su įrenginiu matome, kad juos pažadiname ir galime naudoti įrenginį vaiko judesiams lavinti“, - sako ginekologė Marisa Lope-Jeijon.

Ispanai Barselonoje net sugalvojo surengti vaikams kalėdinį koncertą su įrenginio pagalba. Pasikvietė dainininkę, 10 būsimų mamų su įrenginiais makštyse ir pasipylė kalėdinės dainos.

Tuo pat metu mamos ekrane galėjo matyti, kaip į muziką reaguoja jų dar pilve esantys vaikeliai.

„Dar neteko koncertuoti tokiai jaunai publikai, taigi man tai buvo labai ypatingas šou. Šventės ateina, mamos buvo pasiruošusios, jos labai norėjo pamatyti, kad nutiks jų vaikams viduje“, - tikina dainininkė Soraya Arnelas.

Mokslininkų studijos skelbia, kad taip klausant muzikos lavėja dar negimusio vaiko judesiai. Tiesa, muziką girdi mažiausiai 16 savaičių vaikas. Belieka tikėtis, kad išradingi tėveliai įrenginiu nepakenks vaikams ir nevers jų klausytis to, ko nederėtų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų