• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo liepos viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos privalės registruoti savo svečius naujoje nacionalinėje turizmo informacinėje sistemoje. Pareikalauti paso ir užregistruoti svečią, įrašant jo asmeninius duomenis, įstaigos privalės per 24 val. nuo atvykimo.

Nuo liepos viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos privalės registruoti savo svečius naujoje nacionalinėje turizmo informacinėje sistemoje. Pareikalauti paso ir užregistruoti svečią, įrašant jo asmeninius duomenis, įstaigos privalės per 24 val. nuo atvykimo.

REKLAMA

Daugelį verslininkų tokia naujovė piktina – esą suregistruoti svečius kaimo turizmo sodybose, kuriose netraukia internetas, paprasčiausiai neįmanoma.

O ir suregistruoti atvykstančius keliasdesimt svečių, pavyzdžiui, į vestuves, būtų sunkiai įgyvendinama administracinė našta.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Į kaimo turizmo sodybą Kupiškio rajone vos prasidėjus šiltam sezonui plūsta ir vietiniai, ir užsienio turistai. 

Pavargę nuo miesto šurmulio, išsiilgę laukinės gamtos ir kaimo idilės čia suranda ramybę, tad, anot sodybos administratorės, vasarą laisvas vietas išgraibsto akimirksniu ir šią vasarą jų jau nėra. 

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios rezervacijos skirtos poilsiui, kitos – šventėms, gimtadieniams, vestuvėms. 

„Dažniausiai atvažiuoja švęsti, bet pastaraisiais metais jau prasidėjo toks, kad jau atvažiuoja pailsėti šeimos, užsieniečiai“, – sako „Pakalnės sodybos“ administratorė Vaiva Vaitkevičiūtė. 

REKLAMA

Vietoj gėlių ir šakočio – pasas

Tik štai nuo liepos mėnesio visus svečius tiek sodybos, tiek viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos privalomai turės registruoti.

Svečiai privalės tapatybę įrodyti pateikdami asmens dokumentą, o duomenys apie kiekvieną svečią bus registruojami specialiai tam sukurtoje naujoje elektroninėje Nacionalinėje turizmo informacinėje sistemoje.

Naujovę inicijavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMI). 

„Ir iki šiol galioja tvarka, kad kiekviena apgyvendinimo įstaiga turi pildyti popierėlį, tą popierėlį laikyti 5 metus stalčiuje. Dabar tą sistemą perkeliam į elektroninę erdvę“, – pasakoja ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. 

REKLAMA
REKLAMA

Tik didžioji dalis kaimo turizmo sodybų naujove nesidžiaugia. Mat sistemoje svečių duomenys turi atsirasti per 24 valandas nuo atvykimo.

„Pakankamai sudėtinga būtų per 24 valandas visus registruoti. Aš įsivaizduoju, ta sistema bus, tai reikia ir turistų duomenis suvesti, asmens duomenis, jei atvažiuoja kokia grupė iš kažkokio miesto, jei tau reikės 42 žmones suregistruoti, ar jei vestuvininkai atvažiuotų. Aš neįsivaizduoju, į šventę imti pasą dar“, – svarsto V. Vaitkevičičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Klausimas su vestuvininkais apskritai darosi komiškas, nes dabar vykdami į vestuves, jau turėsite vežtis ne gėles ir šakotį, o pasą, nes turėsime tikrinti visų pasus ir registruoti visus vestuvininkus. Tai tikrai labai didelė administracinė našta kaimo turizmo sodyboms, ir tikrai labai nejauki situacija poilsiautojams, ir ypatingai, renginių dalyviams“, – kalba kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė. 

REKLAMA

Problemos dėl interneto ryšio 

Kita problema – toli nuo miesto netraukiantis internetas. 

„Kaimo turizmo sodybos yra įsikūrusios kaime, miškuose, prie ežerų, upių, žemumose, na ir daug kur neturim to internetinio ryšio“, – tikina A. Vaitkuvienė. 

O viceministras atkerta, kad registruoti svečius bus galima iš anksto.

„Duomenis jie ir dabar privalo rinkti. Antras dalykas, nebūtina pildyti atvykus svečiui. Svečias dažniausiai neužklumpa netikėtai ir yra planuojama iš anksto“, – teigia ekonmikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis. 

REKLAMA

Tačiau paklaustas, kaip konkrečiai veiks sistema, ir ar registracijos bus įmanomos elektroniniu būdu, sako dar nežinantis.

„Ką noriu pabrėžti, laukia pusmečio pereinamasis laikotarpis“, – aiškina K. Žemaitis.

Bijo dalintis asmens duomenimis 

Vaitkuvienė sako, kad sodybų savininkus neramina ir tai, kad svečiai privalės dalintis asmens duomenimis. Problema tiek dėl svečių požiūrio į tai, tiek ir dėl rizikos, kad tuos duomenis kažkas galėtų nutekinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai jauniems pasakom, kad reikės suregistruoti visus jūsų 50 dalyvių, paprašykite jų pasų duomenų, tai visi iš tikrųjų išsigandę ir galvoja, kas čia per visuotinė sekimo sistema, ir kam to reikia“, – sako kaimo turizmo asociacijos prezidentė. 

„Niekas su lazda kiekvienos turizmo sodybos nevaikys, tikslas yra, kad kažkaip bendrom jėgom mes įžengtume į tą 21 amžių“, – užtikrina K. Žemaitis. 

Viceministras Karolis Žemaitis sako, kad naujasis registras padės sekti turistų srautus – iš kokių užsienio šalių atvyksta daugiausiai ir kuriais laikotarpiais. O esą tai ateityje leis tobulinti Lietuvos turizmo sektorių.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

O pamenu,kaip sajudzio laikais propaganda saipesi is sovietu sajungos,kad sovietini zmogu sudaro kunas,siela ir pasas,tai ir nepriklausomoje Lietuvoje jau lygiai taip pat tik dar daug baisiau.Sovietiniais laikais,bent turejome vardus,pavardes,tevavardzius,o dabar tik asmens kodus,skaicius,kaip naciu konclagerio kaliniai ir net menkiausia reikala tvarkant,visur tu kodu reikalauja.
neužilgo net traukinio bilieto nenusipirksi be banko kortelės, registruotos programėlės .Byd-loms reikia žinoti kur ,kada važiuojate ,kur ,kada ilsites
Reikia kreiptis į teismą.. Ta tarnyba.. norėdama pasirodyti, kad dirba gerai.. verslui padarys meškos paslauga.. bet nieko naujo.. čia kažkokia keista situacija ir nurodymai..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų