• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos specialiosios pajėgos kartu su sąjungininkais surengė parodomasiąs pratybas Elektrėnų elektrinėje. Pratybų metu pusantro tūkstančio karių išlaisvino strateginę objektą, kurį užgrobė priešas.

Lietuvos specialiosios pajėgos kartu su sąjungininkais surengė parodomasiąs pratybas Elektrėnų elektrinėje. Pratybų metu pusantro tūkstančio karių išlaisvino strateginę objektą, kurį užgrobė priešas.

REKLAMA

Lietuvos kariuomenės vadas aiškina, kad tai didžiausios pratybos, kokias šalies specialiosios pajėgos iki šiol turėjo. Su priešu kovojo ne tik sausumos kariai, bet ir koviniai narai, vokiečių ir lenkų specialiosios pajėgos.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Pratybos prasidėjo taip: į orą pakilęs Lietuvos ir sąjungininkų dronas su sprogmenimis rėžėsi į pastatą. Veiksmas vyko Elektrėnų elektrinėje, kurią esą bandė užgrobti priešas.

Pagal pratybų scenarijų, pastate slėpėsi ginkluotas priešas. Tada krūmų kitoje Elektrėnų marių pusėje pasigirdo šūviai. Krūmuose slėpėsi snaiperis, kuris paleido šūvius į priešą pastate.

REKLAMA
REKLAMA

Nedelsiant prie pastato atvyksta autobusiukas, kuriame esą buvo pagalba priešams. 

Tačiau Lietuva kartu su sąjungininkais užgrobėjams atvykusią pagalbą neutralizuoja. 

REKLAMA

Imituoja strateginio objekto užgrobimą

Tada tolumoje pasirodė sąjungininkų koviniai narai su valtimi, ant kurios įtaisytas kulkosvaidis. Tai specialiųjų pajėgų „Seal“ amerikiečių kariai.

Virš valties skraidančiame sraigtasparnyje – lenkų kariai, stebintys situaciją iš viršaus ir saugantys amerikiečių bei Lietuvos karius. 

Tuo metu ant stogų nusileidžia Lietuvos sąjungininkai – vokiečių kariai. Išsilaipina specialiųjų pajėgų kariai. Į krantą išsilaipina ir amerikiečių koviniai narai, kuriems į pagalbą atskubėjo ir kariai su šunimis. Visi skuba prie pastato, kuriame slepiasi priešas. 

REKLAMA
REKLAMA

Virš karių praskrenda ir Vokietijos kariuomenės lėktuvas, kuris stebi situaciją iš viršaus. 

Žinoma, tai netikri koviniai veiksmai. Lietuvos ir sąjungininkų specialiosios pajėgos demonstruoja pasirengimą, jei priešai bandytų užgrobti tokį strateginį objektą, kaip Elektrėnų elektrinė. 

Siunčia žinutę Rusijai

Tokios pratybos yra didžiausios, kurios kada nors vyko Lietuvoje bei išsiskiria skirtingų elementų pajėgumu.

„Šios pratybos ypatingos tuo, kad turime 14 sąjungininkų, kurie treniruojasi su mumis visose dimensijose. Turime oro elementą, turime jūros, sausumos elementą“, – sako Specialiųjų operacijų pajėgų vadas pulkininkas Darius Milašius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dalyvių skaičius yra įspūdingas, nebūdingas specialiųjų operacijų pratybos iki šiol kada nors vykusiom Lietuvoje. Dalyvauja apie 1500 karių iš 14 valstybių“, – teigia kariuomenės vadas Generolas Valdemaras Rupšys. 

Gegužės pradžioje į Lietuvą iš Vokietijos buvo permesta apie 3 tūkstančiai vokiečių, prancūzų ir olandų karių bei maždaug 200 karinės technikos vienetų. O šios pratybos yra tik maža dalis gerokai platesnių NATO pratybų.

REKLAMA

Jose dalyvauja apie 90 tūkstančių karių. Vienas pratybų tikslų yra pasižiūrėti, kaip greitai amerikiečių ir Vakarų europiečių pajėgos gali būti permestos į rytinį NATO flangą bei pasiųsti žinutę ir Rusijai.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje. 

Unitazų čia nepyyzdysitblė.
Atominė ant Maskvos ir taskas
Nemanau ,kad ta žinutė labai sujaudins Putiną ir rusus. Pasiklausius abiejų pusių raginimus ir gąsdinimus ir planus akivaizdu ,kad greitai bus panaudotas atominis ginklas .Vakarų šalių kariai atsiras Ukrainoje ir Rusija bus atakuojama ir griaunama vakarų galingais ginklais, todėl atsakas neišvengiamas .Svarstau ,kur kris atominė bomba ,didžiausia tikimybė ,kad ne NATO šalys o Ukraina ,kur karių ir ginklų koncentracija ir toliau nuo rusų ir baltarusių sienų ,t. y. ašyje Kijevas -Lvovas. Įtariu ,kad visos karštos galvos tada gal būt prablaivės pamatę savo ateitį. Priešingu atveju tie mūsų karių žaidimai ,agitavimas turėti maisto atsargas ,fantazuoti apie priedangas ,planuoti gerovės valstybę neturi prasmės .Toks realus vaizdelis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų