Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
17
Marija su globojama proanūke (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

2,5 metukų Mileną jos promočiutė Marija globoja nuo tada, kai mergaitei suėjo du mėnesiai. Milenos mama Agnė, kaip pasakoja promočiutė, – prostitutė ir narkomanė. Vaikelio Marija nenorėjo palikti vaikų namams, tad prisiėmė globą iki Milenos pilnametystės. Dabar 72-ejų moteris prašo Dievo, kad galėtų dar ilgai gyventi. 

17

2,5 metukų Mileną jos promočiutė Marija globoja nuo tada, kai mergaitei suėjo du mėnesiai. Milenos mama Agnė, kaip pasakoja promočiutė, – prostitutė ir narkomanė. Vaikelio Marija nenorėjo palikti vaikų namams, tad prisiėmė globą iki Milenos pilnametystės. Dabar 72-ejų moteris prašo Dievo, kad galėtų dar ilgai gyventi. 

REKLAMA

„Iki kol atsirado Milena, prašiau Dievulio, kad jau greičiau mane pasiimtų, o dabar – kad duotų dar daugiau metų, nes man reikia mergaitę užauginti, – linksmai pasakoja promočiutė. – Milenos mamytė – narkomanė ir prostitutė. Nežino ji pati, kieno tas vaikelis ir niekas tokiam žmogui nenorėjo leisti auginti mergaitės – ji jos nežiūrėjo, jai svarbiausia rasti, kur narkotikų gauti. Nėra ji kokia paauglė ar labai jauna – 28-erių metų subrendusi moteris.“

Marija pasakoja, kad Vilniaus mikrorajone Karoliniškėse anksčiau gyvenusi su savo dukra Gražina ir anūke Agne (Milenos mama). Marijos vyras ją paliko, kai Gražinai buvo septyneri, o Gražina su vyru taip pat išsiskyrė. Taip ir gyvenos trys moterys – Marija sako, kad alkoholio šeimoje nebūdavo, tad nežinia, kodėl Agnė patraukė link narkotikų.

REKLAMA

„Tai anūkė atėjo pas mane vieną kartą ir aš jai pasakiau: Agne, tu nėščia. Ji man atsakė, kad man jau stogas važiuoja, bet po kelių mėnesių ir gimė Milena. Aišku, kad ji žinojo, jog yra nėščia ir jeigu mes būtume nieko nesakę, tai gal ji tą mergaitę būtų tualete palikusi, kaip daro visos narkomanės. Jai gi nereikalinga ši mergaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl Agnei niekas mergaitės auginti duoti nenorėjo, jai net iš ligoninės nebūtų jos atidavę. Ką jūs, narkomanei... Gydytojai sakė dar gerai, kad iki kol mergaitei sueis du mėnesiai, kad pabūtų, kad ši priaugtų svorio, mat Milena gimė labai mažutė – 1,5 kg. Tai kažkaip Agnė dar išbuvo tą laiką. Žinot, kaip paprastai narkomanai daro – išeina parūkyti, ir palieka tuos vaikus. Ant heroino ji sėdi dabar ir niekur nesigydo, nes nenori“, – kalba promočiutė.

Tikroji mama

Marija sako, kad Milenos mama kartais nakvoja ir pas juos – Marija negali to drausti savo anūkei pagal teismo sprendimą, tačiau mergaitė visai nejaučia, kad Agnė būtų jos mama – ji ir nebūna su mergaite, ir nesirūpina ja.

„Su Milena kartą važiuojam autobusu, o ji ir sako: sugrįžo mamytė – narkomanė. Tada aš jai sakau, kad taip apie mamytę nekalbėtų. Žinot, mes su dukra pasikalbam, kad Agnė narkotikus vartoja, o Milena girdi ir paskui taip ir pasako“, – sako ji.

Marija paaiškina, kad Milenos globos neprisiteisė mergaitės močiutė – jos dukra Gražina – nes jai niekas nedavė. Moteris tuo metu nedirbo, o dar ir pakankamo darbo stažo neturėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Maniau, kad man, būnant tokio amžiaus, neduos jos, tačiau nuėjau į savivaldybę, tai vaikų teisės staigiai man pasakė rašyti pareiškimą. Ir viskas, ir Milena mano“, – kalba promočiutė.

Džiaugiasi mergaite

Tad dabar mergaitę augina ir Marija, ir mergaitės močiutė Gražina. Abi jas Milena vadina mamomis ir močiutėmis.

„Dienos su šia mergaite labai greitai bėga. Mes bendraujame, einame į lauką – ji labai gera ir meili. Mes kartu miegame – ji mane apsikabina, ir sako: myliu myliu savo močiutę. Viena mano kaimynė sakė, kam aš imu šią mergaitę, kad turėsiu bėdos, tačiau aš negaliu savo vaiko palikti ligoninėje – po to visą gyvenimą graužtų sąžinė, kaip auga tavo vaikas. Mes ir gydytojų pasakėme, kad vaikų savo nemėtome“, – kalba Marija. Taip ji ir augina mergaitę jau dvejus metus.

Iš pradžių Marijai buvo paskyrę laikiną mergaitės globą, bet po trijų teismų ir praėjus kursus, kaip auklėti vaiką, promočiutei suteikė globą iki kol mergaitė taps pilnametė. Laimei, sveikata Marija nesiskundžia.

REKLAMA
REKLAMA

Reikalinga pagalba

Dabar Marija, Gražina ir Milena gyvena dviejų kambarių bute Karoliniškėse, tačiau Marija sako, kad jai su mergaite reikėtų atskiro buto.

„Žinot, kai pradeda rūkyti mano dukrelė... Mes to nenorim, bet negaliu jai įsakyti nerūkyti prie vaiko. Būna, pradedu nervintis ir pasakau: išeinu. Tada man dukra ir sako, kur aš eisianti ir ar man nusibodo čia gyventi. Gera dukra mano, nieko negaliu sakyti, padeda su mergaite, o dabar ir dirbti pradėjo, bet va tas rūkymas...“ – apie savo 52-ejų metų dukrą kalbėjo Marija.

Moters pajamos – nedidelės. Nors jos darbo stažas – didelis (moteris 52 metus išdirbo radijo imtuvų gamykloje „Elfa“), pensija tesiekia 100 eurų, o už mergaitės globą ji gauna 152 eurus. Žinanti tokią situaciją Marijos kaimynė pasiūlė įdėti skelbimą į „Facebooką“, kad žmonės suteiktų šiai moteriai su proanūkėle pagalbą.

Portalo tv3.lt žurnalistei kalbantis su močiute jos telefonas vis nerimo – žmonės skambino ir siūlėsi padėti, tačiau Marija buvo kukli – jai, sakė, nieko nereikia, pinigų taip pat – tik šaldytuvo reikėtų. Be to, ji net nedrįsta prašyti pinigų, nes jau sulaukė vieno labai nemalonaus skambučio:

REKLAMA
REKLAMA

„Man paskambino viena moteris ir sako, kaip aš drįstu į internetą dėti skelbimą, kai Lietuva neturtingai gyvena ir kaip aš drįstu reikalauti pinigų. Aš jai atsakiau, kad iš viso nieko nereikalauju, aš net interneto neturiu, čia tą skelbimą kaimynė įdėjo. Manęs klausė, kiek pinigų gaunu, o ta moteris atsakė, kad ji irgi buvo našlė, vaikus viena auginusi. Man taip skaudu pasidarė... Sakau, Viešpatie, aš gi nieko nereikalauju... Taip verkiau tada, man Milena ir sakė: močiute, neverk. Visada stengėmės gyventi už tiek, kiek yra, bet dabar jau tiek neužtenka,“ – dalinosi Marija.

Visgi vėliau moteris prisipažino, kad piniginė pagalba jai su mergaite praverstų – mergaitei greitai auga, ir jai visko reikia.

„Tą skelbimą dėjome dėl to, kad truputį pagalbos sulauktume. Juk ateina ruduo, reikia ir batukų, ir rūbelių – ji sparčiai auga... Dėl darželio irgi kol kas nežinau – kai pagalvoju, kiek jis kainuoja... Jeigu gautume valstybinį, tai dar dar. (...) Pas mus dabar tokios nelaimės – sesers dukra neseniai numirė ir mano anūkas – Gražinos sūnus, 21-erių metų vaikinas, numirė. Mums buvo labai sunku, ir dabar dar sunku“, – kalba ji.

REKLAMA
REKLAMA

Visą laiką, kol kalbėjomės su promočiute, ji linksmai ir rūpestingai bendravo su mažąja Milena – miela ir meilia mergaite, augančia be tikrosios mamos.

Skelbimas, kurį Marijos kaimynė į dėjo į „Facebooką“, skambėjo taip:

„Labas vakaras, karoliniškiems ir visiems vilniečiams. Širdį draskanti istorija. Dviejų sup use metukų mergaitę paliko mama promočiutei, kuri prisiteisė globą iki pilnametystės. Gal kas gali padėti sunkiaI besiverčiančiai promočiutei, kuri prisiteisė globą iki pilnametystės. Gal kas gali padėti sunkiaI besiverčiančiai promočiutei kuo kas galite: maistu, drabužiais ar bent keletu eurų. Nelikit abejingi!!! Numeris promočiutės 864512976“, – rašoma skelbime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų