Nacionalinio saugumo ekspertas: turime stengtis, kad ekstremistai į Lietuvą neprasmuktų su pabėgėliais

Garantijos, kad teroristai į Lietuvą atvyks su pabėgėlių srautu, nėra, tačiau reikia dėti pastangas tam užkirsti kelią, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Valdemaras Sarapinas.

„Šimtaprocentinės garantijos nėra, bet turime dėti pastangas, kad taip neatsitiktų“, - antradienį Žinių radijui sakė V.Sarapinas.

Tačiau kartu jis pabrėžė, kad Lietuva laikysis įsipareigojimo per dvejus metus šalyje priimti 1105 pabėgėlius. Komentuodamas informaciją, jog du praeitą savaitę Paryžiuje siautėję ginkluoti užpuolikai šiemet registravosi pabėgėliais Graikijoje, V.Sarapinas teigė, kad vienas pagrindinių „Islamo valstybės“ tikslų yra diskredituoti emigraciją iš jų teritorijų.

Visgi patarėjas nurodė, kad Europos Sąjungoje būtina užtikrinti didesnę išorės sienų kontrolę, taip pat reikalingos griežtesnės prieglobsčio suteikimo procedūros ir sąlygos.

Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog „kol kas pabėgėlių perkėlimo programa, tokia, kokia suplanuota, turėtų būti vykdoma“. Tačiau pabrėžė, jog vyks griežta į šalį atvykstančių pabėgėlių patikra.

REKLAMA

„Tačiau noriu užtikrinti ir nuraminti, kad į Lietuvą perkeliami asmenys bus griežtai tikrinami ir įleidžiami tik tie, kurie neturės nė menkiausių neaiškumų savo gyvenimo istorijoje ar dokumentuose, į Lietuvą bus perkeliamos tik karo pabėgėlių statusą turinčios šeimos, ir bus vykdoma griežta perkeliamų asmenų patikra ir kontrolė. Kitų atvejų mes nepripažįstam ir joks kitas migrantas čia negalės atvykti ir apsigyvent“, - interviu LRT radijui antradienį sakė premjeras.

Kaip užkirsti kelią nelaimei?

Po ginkluotų išpuolių Prancūzijoje taip pat reikia glaudžiau keistis žvalgybine informacija, sakė V.Sarapinas.

„Šitie įvykiai Paryžiuje parodė, kad labiau nei bet kada privaloma koordinuoti pastangas prieš terorizmą“, - teigė jis.

Patarėjo nuomone, išpuoliai Paryžiuje taip pat parodė, kad ekstremistų atakos tampa panašiomis į vykdytas pačioje XXIa. pradžioje - nuo pavienų asmenų vykdomų išpuolių grįžtama prie gerai organizuotų, gerai koordinuotų teroristinių aktų.

Tačiau V.Sarapinas pridūrė, kad per kovą su terorizmu negali būti pamirštas karas Ukrainoje, kur kovoja šalies pajėgos ir Rusijos remiami separatistai.

Patarėjas atkreipė dėmesį, kad tarp Vakarų bendruomenės ir Rusijos kovos su terorizmu klausimu jau atsiranda „dialogo apraiškų“, tačiau, jo teigimu, nereikia „ieškoti dialogo dėl dialogo“.

„Rusija visada žaidžia savo žaidimus, savo interesus turi“, - sakė V.Sarapinas.

Per virtinę kruvinų teroro atakų praėjusį penktadienį Paryžiuje žuvo mažiausiai 129 žmonės, daugiau kaip 350 sužeista.


Rašyti komentarą...
P
PP
2015-11-17 09:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas gali garantuoti ,kad jau dabar nėra Lietuvoj ekstremistų ,teroristų ir kodėl jau kilo savi linčo teismai Kaune ? Niekas iš nieko neatsiranda...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų