REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Muitinės pareigūnai sulaikė maisto papildų, kurių sudėtyje yra leopardų kaulų. Tai pirmas toks atvejis šiais metais, kai sulaikomi papildai, kurių gamybai panaudotos leopardų kūno dalys.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus pašto pervežimo centre tikrindami siuntas pareigūnai atkreipė dėmesį į paketą iš Kinijos. Jame aptiko 20 plastikinių pakuočių, kuriose buvo 2000 tablečių „Jianbu Qiangshen wan“. Pasikonsultavus su Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto Entomologijos laboratorijos specialistais paaiškėjo, kad šiems maisto papildams gaminti buvo panaudoti į CITES I priedą įrašytų leopardų (Panthera pardus) kaulai. Kadangi leopardai yra saugomi ir įtraukti į itin griežtus reikalavimus turintį Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) I priedą, sulaikytoms tabletėms įvežti į Lietuvą ar išvežti iš jos reikalingi leidimai.

REKLAMA

Muitinės departamentas primena, kad Lietuvos muitinės interneto svetainės www.cust.lt rubrikoje CITES konvencijos reikalavimai galima susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis. Šios taisyklės reglamentuoja nykstančių laukinių gyvūnų ir augalų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų (augalų) pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką.

CITES konvenciją yra ratifikavusios daugiau kaip 170 valstybių. Konvencijos globojamų gyvūnų ir augalų sąraše įrašyta daugiau kaip 30 tūkst. pasaulyje nykstančių ir CITES konvencijos saugomų rūšių

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų